Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як відрегулювати балконні двері до холодів?

Регулювання будь-якої металопластикової конструкції незалежно від того, це просто вікно або балконні двері, рекомендується проводити двічі на рік, ідеально навесні і восени — під час зміни сезонів. Це необхідно для того, щоб підтримувати конструкцію в повністю справному стані.

регулировка двери балконной

Незважаючи на загальну надійність системи, під час щоденної експлуатації відбувається природний знос і розбалансування механізмів, що забезпечують її рухливість. У цій статті ми розповімо, як відрегулювати балконні двері, коли це краще робити, які інструменти знадобляться, які проблеми можуть виникнути в процесі і що з цим можна зробити.

Для яких сезонів потрібно регулювати балконні двері?

Згідно з рекомендаціями виробників, проводити регулювання і догляд необхідно двічі на рік. І найкраще це робити при зміні сезонів, щоб домогтися максимальної ефективності від процедури. Балконні двері бажано регулювати:

 • Восени при підготовці до зимових холодів. Взимку двері, особливо при холодному склінні балкона або взагалі незаскленому, відкриваються досить рідко. Але при цьому потрібна максимальна герметичність і теплоізоляція, без щілин і протягів.
 • Навесні при підготовці до літньої спеки. У теплу пору року двері часто відкриваються або ставляться на провітрювання, тобто весь час під навантаженням. Герметичність тут вже не така критична, до того ж зайвий притиск до рами створює надмірне і не потрібне навантаження на фурнітуру.

Своєчасне регулювання і зміна режимів дають можливість підтримувати систему в оптимальному робочому стані. Можна полегшити собі життя і замовити утеплення балкона, і тоді можна буде залишити систему на заводських налаштуваннях.

Що регулювати в балконних дверей?

Незважаючи на гадану простоту, двері являють собою технічно досить складну конструкцію. У складі регульованих механізмів є:

 • Петлі. Шарнірні деталі зверху і знизу рами, які обертанням забезпечують відкриття дверей;
 • Цапфи. Втулки, розташовані з торця дверного полотна по периметру. Вони забезпечують притиск двері до рами;
 • Притискні планки. Металеві обмежувачі, за які зачіпляються цапфи;
 • Ручка. Основний елемент, який забезпечує управління дверною конструкцією;
 • Фурнітурна обв'язування. Передає механічне зусилля на цапфи. У неї так само входять «ножиці», що відповідають за функцію провітрювання.

Купуючи двері і вікна пластикові, замовте відразу якісний набір фурнітури. Тоді її заміна навряд чи вам буде потрібно протягом декількох десятиліть, а з регулюванням проблем виникнути не повинно.

Як відрегулювати балконні двері?

Для цієї роботи вам буде потрібно певний комплект інструментів, а також розуміння принципів обслуговування.

Необхідні інструменти для регулювання

Щоб все пройшло гладко і без сюрпризів, вам знадобиться таке спорядження:

 • пасатижі;
 • шестигранний ключ на 4 мм;
 • маслянка з машинним маслом;
 • дві викрутки, плоска і хрестова;
 • гострі ножиці для ущільнювача;
 • «Ключі-зірочки» для регулювання притвору.

Цього буде цілком достатньо, щоб виконати всі необхідні процедури. Але в наявності повинно бути все перераховане вище.

З якими складнощами можна зіткнутися?

Є кілька характерних неполадок у функціонуванні конструкції, у яких є цілком конкретні способи вирішення. Отже, поширені проблеми:

 • Двері зачіпають поріг. Відбувається це через те, що полотно провисає під власною вагою. Це характерно, коли ви взагалі замовили «холодний» балкон в Києві, через що довелося поставити «теплий» балконний блок. В останньому використовуються двокамерні склопакети і масивний п'ятикамерний профіль. Така неприємність виникає неминуче, але в цілому легко виправляється.
 • Полотно треться об середню частину рами. Через різки температурні коливання або просідання будівлі може відбуватися бічний зсув двері. Якщо помічено тертя в районі ручки, краще негайно відрегулювати систему.
 • Двері нещільно прилягають до рами. Характерною ознакою є виникнення протягів. Особливо помітно при похолоданні, коли починає відчуватися потік холодного повітря в кімнаті. Справитися з цим допомагає регулювання ступеня притиску або ж переведення в зимовий режим.
 • Хитається ручка. Це дрібна неприємність, яка виникає при активному користуванні дверима. На щастя, вона усувається в лічені хвилини.

Питання про те, як відрегулювати балконні двері, буде залежати безпосередньо від того, що функціонує не належним чином, де стався збій.

Які дії необхідно зробити?

Можна назвати кілька процедур, які необхідно виконувати в обов'язковому порядку. Це змащування рухомих фурнітурних елементів машинним маслом, щоб зберегти їх рухливість, плавний і тихий хід. Також важливо регулярно змащувати гумки ущільнювачів, для чого можна взяти аерозоль WD-40, силіконову змазку або технічний вазелін.

Ще одна необхідна процедура — переведення дверей в літній режим навесні і в зимовий восени відповідно. Коли конструкція нова, її можна залишати в нейтральному режимі, але в міру природного зносу механізмів операція стає обов'язковою. Так ви забезпечите належну герметичність в холоди, і менше навантаження на систему в літні місяці.

Подальші дії будуть залежати від того, які виникли неполадки:

 1. Двері чіпляють поріг. В цьому випадку регулюється нижня петля, завдяки чому стулка піднімається. Для цього знімається декоративна заглушка, зверху вставляється шестигранник і провертається за годинниковою стрілкою.

Важливе доповнення: це працює тільки, якщо двері провисли. Якщо їх перекосило, потрібну бічне регулювання обох петель. Ключ вставляється збоку і обертається: вправо для зрушування полотна до петлі або вліво для зворотного руху.

 1. Двері труться об бічну частину дверей. Тут коригувати необхідно також обидві петлі для їх зміщення по горизонталі. Корекція повинна бути проведена таким чином, щоб не виникло перекосу і стулка рівномірно змістилася в бік петель.
 2. Полотно нещільно прилягає до рами. Як ми вже говорили, це проявляється протягами. Для виправлення слід відрегулювати зазор поворотом цапф. Виконується така процедура викруткою, шестигранником або пассатижами в залежності від типу елементу. На круглих цапфах є мітка, по якій визначається притиск. При заводському режимі вона спрямована вгору або вниз, при слабкому вказує всередину приміщення, при сильному — назовні. Овальні цапфи спочатку розташовані діагонально, при зимовому режимі мають горизонтальне положення, при літньому — вертикальне.

Важливе доповнення: в першу чергу на дверному торці необхідно знайти всі наявні цапфи: зверху, знизу і збоку. Положення змінюється на всіх них одночасно, в іншому випадку ви можете просто зламати механізм.

 1. Розбовталася ручка. Виправити це можна, знявши декоративну заглушку і закрутивши утримуючи її гвинти до упору.

У яких випадках краще викликати майстра для регулювання балконних дверей?

Компанія «Стандарт вікна» рекомендує відразу викликати кваліфікованого майстра по вікнах в таких випадках:

 • ви не впевнені в своїх силах і не хочете посилити несправність непродуманими діями;
 • виникла нестандартна ситуація, і перераховані вище в статті заходи не дали очікуваного результату;
 • ви зіткнулися з проблемою, яка не описана в даній статті.

Вибір на користь фахівців «Стандарт вікна» заощадить ваш час, сили і нерви. Тим більше, що ми пропонуємо цілком помірні ціни на регулювання вікон і балконних дверей, а також на винос балкона та інші послуги.

Профілактика

Представляємо вашій увазі комплекс заходів, які допоможуть знизити інтенсивність зносу дверної фурнітури, уникнути багатьох поломок і полегшать регулювання:

 1. Пам'ятайте про те, що дверна фурнітура розрахована на вагу полотна. Не можна допускати, щоб на ній повисали діти, а також вішати на ручку будь-які речі. Конструкція стає вразливою як у відкритому стані, так і в режимі провітрювання.
 2. Не допускайте скупчення забруднень і сміття на торцях профілю як полотна, так і рами. Точно так же в області руху дверей не повинно бути сторонніх предметів.
 3. Не застосовуйте надмірних зусиль до повороту ручки. Якщо вона працює не так, як повинна, надмірна сила тільки посилить несправність. Краще відразу викликати майстра-наладчика.
 4. Не хлопайте дверима, не залишайте їх вільно відкритими надовго без нагляду. Це проста рекомендація, яка допомагає уникнути розбалансування і поломки механізмів.

І нарешті, якщо ви все ще плануєте покупку металопластикового балконного блоку або роздумуєте про можливе встановлення вікон і дверей в майбутньому, тоді подбайте про те, щоб в конструкцію було включено мікроліфт. Це компенсатор, який в закритому положенні піднімає і додатково фіксує полотно. Тим самим знижується навантаження на петлі і ризик провисання.