Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Програма «Теплий дім» 2022-2023 від «ПриватБанку»

Збереження тепла, води, світла, газу – необхідний крок, від якого залежить зменшення витрат населення на оплату життєво необхідних енергоресурсів, якими завдяки економії можна довго користуватися в майбутньому. З цією метою в Україні з 2014 року працює державна програма енергоефективності – «Теплі» кредити. Вона полягає у допомозі, яку надає держава, зокрема власникам багатоквартирних будинків, які об’єдналися в ОСББ. Одним із банків, які отримали доступ до програми, є «ПриватБанк». 

Банк надає «Теплі» кредити у 2023 році ОСББ чи ЖБК для модернізації багатоквартирного будинку: 

  • утеплення стін, покрівлі, підвалів;
  • заміни елементів конструкцій, через які інтенсивно витрачається тепло (двері під’їзду, металопластикові вікна в кредит);
  • проведення нового освітлення.

Сума кредиту відшкодовується державою та мешканцями квартир у різному співвідношенні. Зазвичай органи влади беруть на себе 40–70% коштів, відповідно, населення виплачує 60–30%. Програмою передбачена можливість додаткової компенсації з обласного чи місцевого бюджету. 

Використання кредитних коштів: як це відбувається

Алгоритм отримання компенсації за програмою «Теплий дім» від «ПриватБанку» такий. Спочатку ОСББ оформляє кредит, щоб здійснити енергоефективні заходи. Кошти перераховуються компанії чи підряднику, який виконуватиме роботи. Коли будинок стає утепленим, у ньому замінені двері, стоять металопластикові вікна у Броварах, інших містах України, проведене освітлення, ОСББ підписує акт і надає його «ПриватБанку». На основі цього документа установа формує реєстр і подає його до державного агентства енергоефективності, яке компенсує відсоток від витрат на матеріали та послуги. Певну частину відшкодовують органи місцевої влади, а залишок разом із відсотками ОСББ виплачує власними силами.

Варто наголосити, що ЖБК, ОСББ самостійно вибирають підрядника. Достатньо зайти на сайт «ПриватБанку» у розділ «ПриватМаркет», де розміщені пропозиції. До участі у програмі «Теплий дім» допускаються перевірені на чесність та якість виконання робіт компанії.

«ПриватБанк» надає послугу за такими умовами. Сума кредиту не може перевищувати 2 млн грн., а термін кредитування становить 84 місяці. Комісія не передбачена, як і внесок застави. 

Воєнний стан і «Теплі» кредити від «ПриватБанку»: що нового у 2022-2023 роках

Згідно з інформацією на сайті, установа продовжує фінансувати ОСББ та ЖБК, пропонуючи кредит на покращення енергоефективності багатоквартирного будинку. При цьому ставка знизилась з 18 до 15,5% на рік. Проте у зв’язку з воєнним станом держава не допомагає у виплаті коштів за «Теплий дім», програма діє, однак мешканцям необхідно власними силами виплачувати кошти. У цьому не допоможуть органи місцевої влади. Проте, скориставшись пропозицією, можна, як і раніше, купити металопластикові вікна, двері, замінити покрівлю, скориставшись послугами перевірених банком підрядників. 

Крім цього, передбачені «Теплі» кредити-2022 для фізичних осіб, вони діють і у 2023 році. Договір оформляється на «ПриватМаркеті», в магазині, інтернет-точці продажу. Так можна придбати опалювальну техніку: газові чи твердопаливні котли, електроприлади, а також утеплювальні матеріали.