Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Мультифункціональні склопакети або енергозберігаючі?

Завдяки рекламі і великій кількості інформації кожна людина знає про те, що сучасні склопакети мають відмінні звуко-і теплоізоляційні характеристики. Особливо чудові в цьому плані енергозберігаючі моделі. Вони відмінно справляються зі своїм завданням в холодну пору року. Але вони ж влітку стають серйозною проблемою через те, що сонце нагріває приміщення, і це тепло залишається всередині. Виникає банальний перегрів кімнат.

multifunkcionalnye-steklopakety

Вирішити цю проблему покликані багатофункціональні склопакети. Вони поєднують в собі два найважливіших властивості – енергоефективність та сонцезахист. Тільки ось, як вони впливають на освітленість приміщень, в чому переваги і недоліки такого способу скління, в чому труднощі і чого варто чекати? Відповіді на всі ці питання ми відшукали в рамках цієї статті.

Мультифункціональні склопакети — що це?

Під цією назвою ховається світлопрозора конструкція, що складається зі скла з багатошаровим напиленням. Весь функціонал склопакета забезпечується саме складною структурою.

Мультифункціональне скло має як мінімум три рівні напилення:

 • граничні шари формуються з використанням нітридів, оксидів і визначають дзеркальність, світлопропускні якості і навіть загальний колір напилення;
 • захисне покриття призначене для захисту основного шару від пошкоджень будь-якого характеру, а також виконує задачу з поглинання тепла;
 • функціональний шар на основі срібла, хрому. Він відповідає за відбиття довго- і короткохвильового тепла.

Напилення на МФ-скло відбувається в наступному порядку шарів: нижній → захисний → функціональний → захисний → верхній. Така послідовність забезпечує достатню надійність і ефективність всього склопакету.

Традиційно мультифункціональні склопакети позначаються формулами, що виглядають приблизно таким чином (4s-10Ar-4-10Ar-4i). Власне тут позначення 4s і показує наявність сонцезахисного шару на додачу до 4i – енергоефективного шару. Якщо говорити про те, як відрізняти такі світлопрозорі конструкції, то найчастіше зовнішнє скло має зовні певний відтінок з дзеркальним ефектом. Це може бути відтінок бронзового, сірого, сріблястого, зеленого або інших кольорів. Зсередини це ж скло виглядає прозорим.

Чим відрізняються енергозберігаючі склопакети від мультифункціональних?

Відмінності між ними є і досить істотні. Так, енергоефективні склопакети націлені саме на збереження тепла всередині приміщення. У Києві часто замовляють світлопрозорі конструкції з формулою (4i-10Ar-4-10Ar-4i). Наявність двох енергозберігаючих одиниць скла дає можливість надійно утримувати теплову енергію в кімнаті. Тим самим для підтримки оптимальної температури всередині в житлі стає потрібно на 50-60% менше витрат на роботу системи опалення.

У другому випадку мультифункціональне скло замінює одне енергозберігаюче. Енергоефективність на виході виходить дещо слабшою, зате влітку воно чудово захищає внутрішній простір від сонячного тепла.

Тобто, відмінності полягають в базовому функціоналі. Тому вам потрібно визначитися, які властивості вікна вам найбільш цікаві. Від цього безпосередньо залежить остаточний вибір.

Переваги та недоліки такого скла

Розглянемо спочатку переваги, які має скло з багатофункціональними характеристиками. Найголовніше – захист від сонячних променів на 60% ефективніший порівняно з класичним float-склом. Таким чином виключається ризик перегрівання приміщення в літню спеку.

Заради справедливості варто описати і те, які сильні сторони мають багатофункціональні склопакети:

 • влітку вам доведеться витрачати менше ресурсів на кондиціонування і підтримку оптимальної прохолоди, а взимку знизяться витрати на систему опалення;
 • структура досить міцна, надійна і стійка до пошкоджень різного роду;
 • легка зовнішня дзеркальність допомагає забезпечити певний рівень приватності у власному житлі;
 • за рахунок зниження інтенсивності сонячного потоку ризик вигоряння шпалер і меблів падає до мінімуму.

Це справжня знахідка для квартир, де вікна виходять на південну сторону будівлі. З урахуванням герметичності віконних блоків в такому житлі влітку може ставати так душно і незатишно, що без кондиціонування складно обійтися. А так ви отримуєте комфортне середовище проживання на протязі усього року. Заради такого можна і взяти вікна в кредит.

Що цікаво, мультифункціональне скло оптимально вписується в віконні блоки будь-яких розмірів. Тому його можна замовляти для житлових, офісних і промислових об'єктів. Коли немає можливості сховатися від сонця за допомогою ролет або фіранок, такий склопакет в поєднанні з іншими системами сонцезахисту буде ідеальним рішенням.

Разом з тим, мультифункціональні склопакети не позбавлені певних недоліків. Найбільш істотними з них є ті моменти, що:

 • Багатошарове покриття знижує надходження сонячного світла всередину як мінімум на 15%. Напряму це непомітно, але кімнати стають темнуватими, особливо в похмуру погоду. Через це ж ми не можемо рекомендувати такі пакети в приміщення з недостатнім природним освітленням, а також із співвідношенням віконної площі до площі підлоги менш 0,18.
 • Мультифункціональне покриття за типом відноситься до «м'яких», тому до нього слід відноситися максимально дбайливо. Не можна допускати попадання на таке скло фарби, клеїти на нього плівку, піддавати піскоструминної обробці або використовувати порошкоподібні засоби для чищення. Все це може пошкодити напилення. Це той випадок, коли навіть ремонт пластикових вікон не допоможе, тільки заміна скління.
 • Менша кількість сонячного світла проникає в житло цілий рік. Тобто, взимку знижується і без того невеликий додатковий прогрів сонячним теплом, і тим самим погіршує енергоефективність блоку.

Ми рекомендуємо зважувати всі за і проти, якщо ви плануєте брати такі склопакети при облаштуванні балкона або лоджії під ключ. В цьому випадку падіння освітленості кімнати буде ще більш істотним.

Світлопропускання і світловідображення

Це найважливіші параметри, коли мова йде про мультифункціональні склопакети. Їх відбиваючі і енергозберігаючі функції безпосередньо впливають на рівень освітленості і обігріву внутрішнього простору:

 • Світлопропускання (LT) – коефіцієнт, що позначає кількість пропущеного світлопрозорою конструкцією видимого спектру сонячного випромінювання. У нашому випадку цей показник становить всього 60% для скла з кольоровим відтінком і близько 73%, коли мова йде про скління з нейтральним відтінком.
 • Світловідбивання (LR) – коефіцієнт, що визначає кількість світлового випромінювання видимого діапазону, яке було відбите склінням з багатошаровим напиленням. Він становить приблизно 23% для скла з певним відтінком, і 12% — з нейтральним відтінком.

Як бачите, вплив є і суттєвий. Але це не скасовує всі переваги вибору саме цього варіанту.

Чи є шкода для рослин від такого скла?

Болюче питання для садівників-любителів, адже всім рослинам потрібно сонячне світло. Тільки ось їм шкодить як нестача, так і надлишок сонячного світла. Нормальний ріст і життєдіяльність можливі тільки при рівній освітленості, що становить не менше 3000 люкс (тіньовитривалі види) і до 8000 (сонцелюбиві види).

Вважаємо важливим донести до вас таку інформацію – мультифункціональні склопакети, встановлені:

 • з південного боку, в сонячний день березня дають освітлення трохи більше 8500 люкс, в похмурий – близько 2300 люкс. Що стосується спекотного червня, то ці показники зростають до рівня 23700 і 6300 люкс відповідно.
 • з північного боку, в сонячну березневу погоду забезпечують освітлення на рівні 1500 люкс, в червні сонце дає освітлення на рівні 4200 люкс. При цьому показники в похмуру погоду ті ж, що і в попередньому пункті.

Таким чином, зростання рослин в більшій мірі залежить від того, на яку сторону світу виходить віконний блок, адже різниця між північчю і півднем майже п'ятикратна. Незважаючи на блокування частини ультрафіолетового випромінювання МФ-склом, потрапляючої всередину частини досить для того, щоб забезпечити нормальний ріст.Тобто, вам нема про що турбуватися — флора буде добре себе почувати незалежно від того, яке скло використовується в вашому склопакеті. Залишилися питання? Зверніться за консультацією до нашого менеджера.