Завданнями скління прийнято займатися в теплий сезон, починаючи з другої половини весни і закінчуючи серединою осені. А ось з приводу зимової установки існує безліч стереотипів. Одні бояться, що профіль з полівінілхлориду не витримає морозів і розсиплеться, інші – що квартира охолоне, а мешканці будуть мерзнути тижнями. Через це питання, чи можна пластикові вікна ставити взимку, залишається цілком актуальним.
Відразу варто сказати, що до установки в будь-який сезон потрібно підходити усвідомлено, уважно і відповідально. Помилки монтажу чреваті серйозними наслідками, через що навіть німецькі вікна Рехау можуть розчаровувати конденсатом, продуванням або провисанням стулок.
Щоб подібного не сталося, треба зрозуміти,де купити пластикові вікна і кому довірити монтаж. Якщо ви вибираєте послуги компанії «Стандарт вікна», то можете розраховувати на професійну установку висококласних віконних конструкцій. У нас вартість на 20% нижче, ніж у конкурентів! І якщо ви запитаєте, чи можна пластикові вікна ставити взимку, то наші досвідчені фахівці однозначно дадуть позитивну відповідь.
Очевидно, що основні відмінності в установці ПВХ-конструкцій в спеку і холод криються в різних температурах. Теплі умови вважаються більш комфортними і для фахівців, що займаються монтажем, і для використовуваних матеріалів.
Так, стандартна монтажна піна, яка використовується для герметизації монтажного шву, може без негативних наслідків використовуватися при температурі навколишнього повітря до +5 градусів Цельсія. Але на випадок зимової установки є і спеціальні склади, які здатні розширюватися і виконувати свої функції при негативних температурах. Так морозостійка монтажна піна може використовуватися при морозах, причому від значень -5 і до -15 градусів Цельсія (по завіренню виробників).
Є думка, що пластик на морозі стає крихким. Насправді це не так, інакше б взимку з подібним дефектом стикалися всі, хто вже давно встановив ПВХ-конструкції. Профільні системи витримують мінусові температури аж до -60 градусів. Не боїться морозів і склопакет з фурнітурою.
А ось термічне розширення і звуження – це реальність. Тому тривалий час збережені на холодному складі вироби варто завести на об'єкт мінімум за добу до монтажу з метою «акліматизації». Якщо ж їх взимку треба поставити в неопалювальній новобудові, то попередньо приміщення рекомендується прогріти тепловими гарматами, завісивши отвори плівками.
Третій важливий відрізняючий аспект – обов'язкове застосування ПСУЛ-стрічок. Вони дозволяють підвищити герметичність монтажного шву із зовнішнього боку, відштовхують вологу і не дають промерзнути монтажній піні, а ще захищають її від ультрафіолету. До речі, ПСУЛ-стрічки також потрібно перед використанням відігріти, якщо вони довго перебували в холоді.
Говорячи про пластикові вікна, монтаж взимку має і явні переваги на тлі більш звичного річного:
Чи можна ставити вікна в мороз? Так, це технічно можливо, і часто вигідніше для замовника.
Замовники, як правило, переживають, що під час зимової установки температура в приміщенні сильно знизиться. Іноді вони уточнюють, чи не замерзне вода в радіаторах опалення і чи не потрібно переносити електроніку в інші кімнати. Звичайно ж ні.
Період, протягом якого, віконний проріз буде залишатися відкритим не перевищує 30-40 хвилин. Логічно, що кімнатна температура знизиться: приблизно на 2-4 градуси, як це буває, наприклад, при інтенсивному наскрізному провітрюванні. Але, вже через 20-30 хвилин вас знову чекає теплий і комфортний мікроклімат.
Так, маленьких дітей, літніх людей, домашніх вихованців і теплолюбні кімнатні рослини краще на період установки «переселити» в сусідні кімнати, але боятися за батареї або техніку точно не потрібно. Шкода їм була би можлива, якщо отвір залишити відкритим на більш ніж 2-3 доби, коли на вулиці весь цей час стоять сильні морози. Подібне можна уявити лише в ситуації, коли неспішно робиться раніше приєднаний до житлової кімнаті балкон з виносом. Але, такі роботи в холодну пору року не роблять.
Короткочасного зниження кімнатної температури при зимової заміні скління можна зовсім уникнути. Все, що потрібно для цього – використовувати теплові екрани. Це можуть бути як спеціальні промислові вироби професійного рівня, так і саморобні пристосування і плівкові завіси.
Принцип дії кожної варіації ідентичний: вони закривають віконний проріз, тим самим не дозволяють холодному повітрю з вулиці вільно потрапляти всередину приміщення, а також утримують наявне в кімнаті тепло.
Теплові екрани використовують, як правило, щоб виключити ризики порушення технології монтажу, і самі майстри могли комфортно працювати. Адже їм потрібно перебувати у самого отвору, на відміну від мешканців.
Застосовують захисні екрани в наступних ситуаціях:
У більшості випадків немає перешкод для того, щоб встановити ПВХ-вироби взимку. Але все ж варто пам'ятати про те, що навіть спеціальна монтажна піна не здатна виконувати свої властивості при зниженні температури повітря нижче -15 градусів Цельсія. Також відмітка в -15 ° C є критичною для гумових ущільнювачів, які втрачають свою еластичність, а значить, в результаті після монтажу підвищуються ризики продування.
Зазвичай установку переносять навіть при похолоданні до -10 °C або ж використовують в таких ситуаціях захисні екрани і теплові гармати. Для українського клімату, особливо в останні кілька років, кількість настільки холодних днів взимку можна перерахувати на пальцях рук.
У період настільки сильного похолодання вам варто викликати представників «Стандарт вікна» для виконання всіх необхідних замірів та консультацій, а вже до моменту готовності віконних конструкцій з високою часткою ймовірності на вулиці потепліє.
Якщо у вас є страх перед зимовим встановленням металопластикових вікон, то, по всій видимості, він пов'язаний з різними стереотипами і помилками. До них можна віднести наступне:
Отже, чи можна пластикові вікна ставити взимку? Так, якщо ви вибираєте перевірених виконавців, таких як майстри нашої компанії. У цьому випадку крім професійного монтажу з дотриманням технології ви можете розраховувати на додаткові переваги - приємні знижки до 45% і мінімальні терміни виготовлення (2-3 дня після підтвердження замовлення).
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00