Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Можна робити монтаж вікон взимку? Чи будуть наслідки?

Завданнями скління прийнято займатися в теплий сезон, починаючи з другої половини весни і закінчуючи серединою осені. А ось з приводу зимової установки існує безліч стереотипів. Одні бояться, що профіль з полівінілхлориду не витримає морозів і розсиплеться, інші – що квартира охолоне, а мешканці будуть мерзнути тижнями. Через це питання, чи можна пластикові вікна ставити взимку, залишається цілком актуальним.

Монтаж окон зимой

Відразу варто сказати, що до установки в будь-який сезон потрібно підходити усвідомлено, уважно і відповідально. Помилки монтажу чреваті серйозними наслідками, через що навіть німецькі вікна Рехау можуть розчаровувати конденсатом, продуванням або провисанням стулок.

Щоб подібного не сталося, треба зрозуміти,де купити пластикові вікна і кому довірити монтаж. Якщо ви вибираєте послуги компанії «Стандарт вікна», то можете розраховувати на професійну установку висококласних віконних конструкцій. У нас вартість на 20% нижче, ніж у конкурентів! І якщо ви запитаєте, чи можна пластикові вікна ставити взимку, то наші досвідчені фахівці однозначно дадуть позитивну відповідь.

Основні відмінності заміни пластикових вікон взимку і влітку

Очевидно, що основні відмінності в установці ПВХ-конструкцій в спеку і холод криються в різних температурах. Теплі умови вважаються більш комфортними і для фахівців, що займаються монтажем, і для використовуваних матеріалів.

Так, стандартна монтажна піна, яка використовується для герметизації монтажного шву, може без негативних наслідків використовуватися при температурі навколишнього повітря до +5 градусів Цельсія. Але на випадок зимової установки є і спеціальні склади, які здатні розширюватися і виконувати свої функції при негативних температурах. Так морозостійка монтажна піна може використовуватися при морозах, причому від значень -5 і до -15 градусів Цельсія (по завіренню виробників).

Є думка, що пластик на морозі стає крихким. Насправді це не так, інакше б взимку з подібним дефектом стикалися всі, хто вже давно встановив ПВХ-конструкції. Профільні системи витримують мінусові температури аж до -60 градусів. Не боїться морозів і склопакет з фурнітурою.

А ось термічне розширення і звуження – це реальність. Тому тривалий час збережені на холодному складі вироби варто завести на об'єкт мінімум за добу до монтажу з метою «акліматизації». Якщо ж їх взимку треба поставити в неопалювальній новобудові, то попередньо приміщення рекомендується прогріти тепловими гарматами, завісивши отвори плівками.

Третій важливий відрізняючий аспект – обов'язкове застосування ПСУЛ-стрічок. Вони дозволяють підвищити герметичність монтажного шву із зовнішнього боку, відштовхують вологу і не дають промерзнути монтажній піні, а ще захищають її від ультрафіолету. До речі, ПСУЛ-стрічки також потрібно перед використанням відігріти, якщо вони довго перебували в холоді.

Говорячи про пластикові вікна, монтаж взимку має і явні переваги на тлі більш звичного річного:

 • моментально після завершення процедури виявляються будь-які огріхи, допущеної установниками. На відміну від літа будь-який протяг не залишиться непоміченим, а фахівці оперативно його усунуть;
 • аналогічно йдуть справи і з пошкодженням окремих елементів конструкції, будь то гумові ущільнювачі для вікон або склопакети і фурнітура;
 • терміни очікування замовлення менше, ніж в «гарячий» сезон, коли установники традиційно дуже завантажені, а виробнича лінія часто працює без зупинок;
 • вигідні ціни. Взимку звернень в віконні компанії стає менше, а щоб зацікавити покупців, вони активно знижують ціни. Додатково саме на холодний сезон припадають основні розпродажі, включаючи «Чорну п'ятницю» і новорічні свята.
 • А ще взимку малоймовірно зіткнутися з компаніями-одноденками і відвертими шахраями, які зазвичай полюють в літню пору.

Чи можна ставити вікна в мороз? Так, це технічно можливо, і часто вигідніше для замовника.

Чи встигне охолонути будинок, якщо ставити вікна взимку?

Замовники, як правило, переживають, що під час зимової установки температура в приміщенні сильно знизиться. Іноді вони уточнюють, чи не замерзне вода в радіаторах опалення і чи не потрібно переносити електроніку в інші кімнати. Звичайно ж ні.

Період, протягом якого, віконний проріз буде залишатися відкритим не перевищує 30-40 хвилин. Логічно, що кімнатна температура знизиться: приблизно на 2-4 градуси, як це буває, наприклад, при інтенсивному наскрізному провітрюванні. Але, вже через 20-30 хвилин вас знову чекає теплий і комфортний мікроклімат.

Так, маленьких дітей, літніх людей, домашніх вихованців і теплолюбні кімнатні рослини краще на період установки «переселити» в сусідні кімнати, але боятися за батареї або техніку точно не потрібно. Шкода їм була би можлива, якщо отвір залишити відкритим на більш ніж 2-3 доби, коли на вулиці весь цей час стоять сильні морози. Подібне можна уявити лише в ситуації, коли неспішно робиться раніше приєднаний до житлової кімнаті балкон з виносом. Але, такі роботи в холодну пору року не роблять.

Вставляємо вікна взимку з тепловими екранами

Короткочасного зниження кімнатної температури при зимової заміні скління можна зовсім уникнути. Все, що потрібно для цього – використовувати теплові екрани. Це можуть бути як спеціальні промислові вироби професійного рівня, так і саморобні пристосування і плівкові завіси.

Принцип дії кожної варіації ідентичний: вони закривають віконний проріз, тим самим не дозволяють холодному повітрю з вулиці вільно потрапляти всередину приміщення, а також утримують наявне в кімнаті тепло.

Теплові екрани використовують, як правило, щоб виключити ризики порушення технології монтажу, і самі майстри могли комфортно працювати. Адже їм потрібно перебувати у самого отвору, на відміну від мешканців.

Застосовують захисні екрани в наступних ситуаціях:

 • при дійсно сильних морозах;
 • в вітряну погоду;
 • замовник виступає проти навіть короткочасного зниження температури в приміщенні.

При якій температурі не варто міняти вікна?

У більшості випадків немає перешкод для того, щоб встановити ПВХ-вироби взимку. Але все ж варто пам'ятати про те, що навіть спеціальна монтажна піна не здатна виконувати свої властивості при зниженні температури повітря нижче -15 градусів Цельсія. Також відмітка в -15 ° C є критичною для гумових ущільнювачів, які втрачають свою еластичність, а значить, в результаті після монтажу підвищуються ризики продування.

Зазвичай установку переносять навіть при похолоданні до -10 °C або ж використовують в таких ситуаціях захисні екрани і теплові гармати. Для українського клімату, особливо в останні кілька років, кількість настільки холодних днів взимку можна перерахувати на пальцях рук.

У період настільки сильного похолодання вам варто викликати представників «Стандарт вікна» для виконання всіх необхідних замірів та консультацій, а вже до моменту готовності віконних конструкцій з високою часткою ймовірності на вулиці потепліє.

Монтаж вікон взимку: стереотипи і міфи

Якщо у вас є страх перед зимовим встановленням металопластикових вікон, то, по всій видимості, він пов'язаний з різними стереотипами і помилками. До них можна віднести наступне:

 1. Вікно не витримає негативних температур. Якби це було правдою, то і після монтажу влітку його чекала б сумна доля взимку.
 2. Установники поспішатимуть і допустять багато помилок. Морози навпаки виступають своєрідним лакмусовим папірцем професіоналізму установки, змушують все робити ретельно і неспішно. Плюс якраз влітку представники віконних компаній максимально завантажені роботою і поспішають більше, ніж взимку.
 3. Приміщення дуже охолоне. Температура опуститься на кілька градусів. А якщо це не бажано, то монтажники скористаються тепловими екранами.
 4. Взимку дорожче і довго чекати. Навпаки, завантаженість виробничих потужностей нижче, а представники ринку, як правило, більш охоче роблять знижки покупцям.

Отже, чи можна пластикові вікна ставити взимку? Так, якщо ви вибираєте перевірених виконавців, таких як майстри нашої компанії. У цьому випадку крім професійного монтажу з дотриманням технології ви можете розраховувати на додаткові переваги - приємні знижки до 45% і мінімальні терміни виготовлення (2-3 дня після підтвердження замовлення).