Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як правильно встановити відливи на вікна?

Згідно з актуальними нормами, установка пластикових вікон обов'язково передбачає монтаж відливу. Це розташований із зовнішнього боку функціональний елемент, який служить для відведення дощової і талої води від скла, рами і стін прорізу.

отлив на окно

Поки відливи на вікна не поставлені, монтаж всієї конструкції вважати завершеним не можна. Професіонали нашої компанії виконують цю обов'язкову процедуру швидко і безпомилково. Все завдяки великому накопиченому досвіду і регулярній практиці. Якщо ж ви плануєте робити все самостійно, то повинні розібратися з тим, як встановити відливи на вікна правильно. Наш матеріал допоможе вам в цьому.

Також звертаємо вашу увагу, що відповідні роботи на високих поверхах, самостійно проводити не рекомендується, оскільки це небезпечно.

Види і особливості відливів

Якщо ви плануєте купити вікна в Києві, то, ймовірно, захочете розібратися з безліччю нюансів і дрібниць. Але ось питання вибору відливів найчастіше залишається без належної уваги. А дарма, адже ці аксесуари сьогодні дуже різноманітні.

Сьогодні для їх виготовлення використовують:

 • пластик;
 • оцинковану сталь;
 • метал з поліестеровим або пластизолевим покриттям;
 • алюміній;
 • інші, рідко зустрічаються матеріали, включаючи титан, полірований мармур і т.д.

Найдоступніший і популярний варіант — оцинкований лист без будь-яких додаткових покриттів. Це міцний і надійний вибір. Для надання йому більшої презентабельності, довговічності і стійкості до негативних впливів після оцинковки виріб покривають поліестером або пластизолом. Але коштують ці моделі трохи дорожче.

Пластикові відливи, як і відповідні укоси в Києві, активно набирають популярність. Вони добре поєднуються з металопластикових профілем, привабливо виглядають, краще сталі поглинають шум від дощу.

Алюмінієві варіації хороші з точки зору шумопоглинання, вельми ефектні і довговічні. Але коштують вони дорожче перерахованих вище аналогів.

Зустрічаються і інші альтернативи, що відносяться до категорії екзотичних. Це, припустимо, мідь або титан, полірований мармур і граніт. Кам'яні відливи бездоганно виглядають, не створюють шуму, дуже міцні. Але дозволити їх собі можуть не всі.

Найчастіше вибирати доводиться між пластиком і оцинкованої сталлю (з покриттям або без). Перші — тихіше, другі — міцніше.

Як визначитися з розміром?

Якщо ви збираєтеся самі встановити відливи на вікна, розміри варто кілька разів перевірити ще раз. Довжина аксесуару визначається з урахуванням ширини прорізу. Причому необхідний запас в 2-4 см з боків, щоб виключити ймовірність затікання води.

Так, якщо ширина отвору 140 см, то необхідна довжина пластикового вироби або оцинкованого листа — 144-148 см. Вже перед установкою зайве обрізається або ж формуються компенсаційні зазори у торців. При довжині водовідливу більше 1.5 метра наявність таких зазорів розміром від 0.5 см є обов'язковою вимогою. Брати довжину з запасом рекомендується і тому, що нарізка часом здійснюється криво.

Спочатку виробники пропонують смуги до 6 метрів, а вже окремі продавці можуть виконувати нарізку необхідної довжини. Для широких прорізів, для яких не можна виготовити суцільний водовідлив, узгоджується місце стику з нахлестом одного аркушу на інший на 2-4 см.

Ще одним важливим розмірним параметром є глибина. Оптимальним можна вважати варіант, при якому край відливу виступає від стіни на 4-5 см. Так вода точно не опиниться під віконним отвором. Але і занадто велика глибина не бажана. По-перше, такий виріб буде заважати. По-друге, може підвищуватися рівень шуму від дощу.

Збільшити глибину відливу варто тоді, коли планується подальше зовнішнє утеплення стін (або парапету балкону/ оджії). У цій ситуації до оптимальних 4-5 см потрібно додати ширину теплоізоляційного матеріалу.

При виборі відливу із пластику можуть виникнути труднощі з підбором розмірів. Найвужчі моделі мають глибину 15 см, а далі приріст йде з кроком в 5 см. Тут вже потрібно вирішувати індивідуально, брати ширший або, навпаки, вузький варіант.

Що потрібно перевірити перед установкою?

До того, як встановити відливи на вікна, треба виконати певну підготовчу роботу. Мова про підготовку основи, що забезпечує максимальний вологозахист в стиках.

Найчастіше для фіксації віконних водовідливів використовується монтажна піна. Це досить якісний ізолятор, але після виконання фінішного підрізування в ній можуть залишатися пори. А через них всередину здатна проникати пара. В результаті конденсат може повільно руйнувати піну, а вона все ж втратить початкову герметичність.

Власне тому для надійного захисту вузлів примикання рекомендується додатково захистити поверхню зовнішнього укосу.

Щоб захистити їх від негативного впливу пари і вологи, рекомендується використовувати один з наступних методів:

 • шпаклівку + вологостійку ґрунтовку;
 • укладку гідрозахисної мембрани;
 • застосування спеціальних ущільнюючих стрічок для герметизації.

Будь-який з цих варіантів підвищить герметичність і дозволить продовжити термін служби відливу.

Також перед монтажем потрібно перевірити наступне:

 • чи відповідає кут згину базовим вимогам. Він повинен бути не менше 100 градусів, а краще в діапазоні 110-135 градусів, чого достатньо для безперешкодного стікання рідини;
 • чи потрібна ще встановлення шумогасильної прокладки, яка поліпшує звукоізоляцію;
 • чи планується створення штроби в зовнішньому схилі, куди будуть заведені торці відливу.

Відзначимо, що правильна установка передбачає фіксацію відливу до подставочной профілю. Якщо він відсутній (через порушення технології монтажу вікна), то опорою для захисного аксесуару можуть бути трикутні бруски, які використовуються для вирівнювання. Якщо їх немає, то відлив прикручують до каркасу рами. Але це не кращий варіант, який не гарантує захисту від протікання навіть при використанні спеціальних мембран і герметизуючих стрічок.

Покроковий процес монтажу відливів на пластикові вікна

Процедура установки передбачає кілька обов'язкових етапів, а саме:

 1. Попередні виміри і виготовлення (різання) листів необхідного розміру.
 2. Підготовчий етап з герметизацією (укладання гідроізолюючої стрічки);
 3. Фіксація аксесуара на саморізи до підставочного профілю. Це гарантує його надійне становище навіть у вітряну погоду.
 4. Закладення порожнини, яка з'являється між відливом, металопластикових профілем і стіною отвору.
 5. Фінішна закладення стику за допомогою герметиків або цементного розчину.

Розберемо, як встановити відливи на вікна, трохи більш докладно.

Незалежно від матеріалу фіксується виріб до підставочного профілю на саморізи. Як виняток можуть використовувати заклепки, що розміщуються з інтервалом в 200-300 мм. Роботу потрібно виконувати акуратно, щоб виключити пошкодження рами з боку вулиці.

Перед безпосереднім кріпленням потрібно забезпечити правильне положення водовідливу, в тому числі ухил до вулиці і захід у бічні стіни. В іншому випадку при опадах або таненні снігу вода виявиться у рамі, можливі протікання і промерзання, псування укосів і/або внутрішньої обробки.

Після фіксації порожнеча запінюється монтажною піною. При цьому рекомендується зафіксувати лист відливу в районі центру, щоб в результаті розширення не відбулася деформація. Для цих цілей підійде тимчасова розпірка. Уже після застигання наявні стики між відливом і зовнішніми укосами герметизуються. Для цих цілей може використовуватися цемент, акриловий або силіконовий герметик.

Заключним етапом виступає обрізка надлишків піни і герметику. Якщо дотримуватися зазначені рекомендації і не намагатися необдумано заощадити, то все повинно пройти легко і просто. Хоча набагато надійніше і доцільніше доручити виконання завдання нашим фахівцям.

Чи потрібна профілактика і догляд?

Якщо установка виконана правильно, то так зване зовнішнє підвіконня буде справно виконувати свої захисні функції. Правила догляду за ним досить прості (навіть фурнітура для вікон більш вимоглива):

 • періодично (двічі на рік або частіше) варто виконувати очистку від забруднень, прибирати листя, пил і сміття, які заважають природному стіканню води;
 • захищати від механічних пошкоджень. Без зайвої потреби не варто спиратися на виріб;
 • перевіряти герметичність стиків. Якщо вона порушена, то необхідно повторно закласти дефекти силіконом або акриловим герметиком.