Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як провести заміри вікна самостійно?

Зазвичай, щоб купити вікна, необхідно зателефонувати в нашу віконну компанію і викликати додому замірника. Майстер безкоштовно заміряє отвір, виявляє точні розміри конструкції і пропонує різні варіанти комплектуючих з остаточними цінами. Але є ситуації, коли візит замірника незручний (припустимо, через специфічний графік роботи замовника) або просто не бажаний. В цьому випадку можливий дистанційний завмер вікон.

как сделать замер окна самому

Компанія «Стандарт вікна» піклується про здоров'я своїх клієнтів і відповідно до актуальних викликів, зумовлених пандемією Covid-19, адаптує свою роботу. Так, ми готові виконати прорахунок цін, а в найпростіших випадках, навіть виготовити вікна за результатами замірів, проведених користувачем самостійно. Але для цього слід дотримуватися базових правил, а також надати вичерпні данні, включаючи реальні фотографії. Адже при самостійних розрахунках вкрай важливо виключити помилки і врахувати всі індивідуальні особливості.

Пам'ятайте, ми рекомендуємо викликати нашого замірника, який виконає свою роботу з дотриманням всіх діючих протиепідемічних заходів. Плюс врахуйте, що дистанційний замір вікон підходить не для всіх випадків. Припустимо, при великих площах скління, нестандартних розмірах і/або достатку нерівностей в отворі без приїзду професіоналів не обійтися. А про те, як все зробити своїми руками, ви можете прочитати в цьому матеріалі.

Що таке дистанційний замір вікон?

Фактично це замір без участі професіоналу, який виконується самим замовником. Але на відміну від повністю самостійного вимірювання розмірних характеристик майбутнього вікна в даному випадку всі дії клієнта координують наші менеджери-консультанти. Ось чому дистанційний замір вікон —  це спеціальна послуга, яка дозволить не чекати візиту замірника, і заощадить ваш час.

Особливо актуальна вона сьогодні — під час коронавирусной пандемії, коли рекомендується звести контакти з іншими людьми до мінімуму, тим самим убезпечивши себе і близьких людей від зараження.

За результатами такої віддаленої взаємодії кваліфіковані співробітники нашої компанії визначать розміри віконної конструкції і запропонують відповідні в конкретному випадку комплектуючі, в тому числі профіль, склопакет, фурнітуру і т.д.

До переваг самостійного обміру, який проводиться під контролем професіоналів, відносяться наступні:

 1. Скорочення прямих контактів зі сторонніми людьми, тобто додаткова проти епідеміологічна міра, вкрай бажана сьогодні.
 2. Мінімізація часу реалізації замовлення. Якщо, наприклад, ви працюєте допізна, то вам не потрібно чекати вихідного дня, щоб провести заміри і приступити до вирішення питання скління.
 3. Користь для екології. Замірник не користується автомобілем, тим самим скорочуючи викиди вуглекислого газу та інших шкідливих речовин в атмосферу.
 4. Допомога віконної галузі та економіці України в цілому. Віддалена робота в умовах тимчасового жорсткого локдауна — це можливість не зупиняти діяльність і не ставити під удар бізнес.

Якщо поставитися до процедури максимально відповідально, то можна самостійно виконати правильний замір вікна. Плюс це відмінний варіант для визначення приблизного бюджету на скління. Такі обміри оптимальні, якщо ви просто хочете дізнатися, на відповідні вам вікна Rehau ціни, або порівняти різні варіанти комплектацій.

Але при всіх потенційних вигодах пам'ятайте, що при наявності можливості, доцільніше викликати нашого професіонала додому. У такій ситуації немає ризику помилкового обміру, плюс ви зможете підібрати оптимальні комплектуючі, будь то фурнітура для вікон або додаткові аксесуари.

Інструменти і основні параметри для виміру

Щоб провести дистанційний вимір для вікон, достатньо мати під рукою рулетку. В ідеалі також краще користуватися рівнем, який дозволить перевірити наявність відхилень по горизонталі або вертикалі, але і без нього є можливість зняти необхідні розміри.

Запис даних рекомендується вести в міліметрах, щоб не записувати цифри з десятими сантиметрів.

Які вимірювання треба буде провести самостійно:

 1. Визначити відстань від підвіконня до верхнього краю укосу. Заміри виконуються всередині приміщення, записуються три значення, а саме зліва, по центру і праворуч від вікна.
 2. Виміряти товщину підвіконня, тобто відстань від його верхній поверхні до цементної стяжки під ним.
 3. Дізнатися висоту віконної конструкції з боку вулиці. Виміряти відстань від відливу до верхнього укосу. Рулетку прикладайте максимально близько до вікна. Знову ж беремо три значення: зліва, по центру і справа.
 4. Виміряти ширину від одного бокового укосу до іншого. Робимо обміри всередині приміщення, знімаючи значення в трьох місцях: вгорі прорізу, посередині і в нижній частині.
 5. Зафіксувати ширину з боку вулиці. Все аналогічно попередньому пункту: потрібні три виміри.

Ці цифри дозволять нашим представникам прорахувати висоту і ширину майбутнього вікна. Додатково слід заміряти глибину наявної рами. Це значення буде корисно при визначенні ширини відливу і підвіконня.

При наявності рівня, його слід розташувати на підвіконні і вздовж укосів (вертикально), що допоможе оцінити наявність відхилень в горизонтальній і вертикальній площині. Крім того при дистанційному вимірі рекомендується надати нашим фахівцям фотографії укосів, отвору, відливу, вікна при відкритих стулках.

Плюс слід повідомити про вимоги до зламостійкості і енергоефективності конструкцій, що допоможе підібрати оптимальні комплектуючі, в тому числі протизламні грибоподібні цапфи, ударостійкі і/або енергозберігаючі склопакети і т.д.

Основні правила по вимірах склопакету

Якщо планується заміна склопакету на новий, то для виготовлення останнього необхідно знати його точні розміри. У цій ситуації теж рекомендується викликати нашого майстра, інакше залишаються ризики помилок, що вимагають повторного виробництва. Але при необхідності зафіксувати висоту і ширину склопакету можна і самостійно - по аналогічним значенням наявного виробу.

Для забезпечення граничної точності вимірювань, в тому числі визначення відстані між стеклами, витягніть склопакет з рами. Для цього треба:

 1. Зняти віконні штапики, використовуючи шпатель, ніж або інший гострий плаский предмет. Шпатель вставляється в зазор між штапиком і рамою і акуратно піддівається. Діставати спочатку потрібно правий і лівий штапик, потім верхній і нижній.
 2. Витягти дистанційні прокладки. Не поспішайте, так як треба запам'ятати, де вони перебували і потім повернути їх на ті ж місця.
 3. Вийняти склопакет. Якщо він великий, то може бути досить злегка нахилити його на себе.
 4. Після вилучення можна виконувати вимірювання за допомогою звичайної рулетки. Визначити потрібно довжину і ширину, а також глибину. Ще після зняття можна без похибки дізнатися формулу склопакету, тобто розміри між листами скла і товщину всіх його стекол.

Коли все зроблено, щоб повернути склопакет на місце здійснюємо дії у зворотній послідовності.

Як виміряти розмір підвіконня?

Правильний дистанційний замір вікон вимагає також виявлення габаритів майбутнього підвіконня. Фактично потрібно з'ясувати його довжину і ширину.

Щоб дізнатися довжину підвіконня, необхідно виміряти ширину прорізу, а потім додати від 3 до 5 см зліва і справа, тобто в сумі додати 6-10 см. Так, саме на 3-5 см з кожного боку підвіконна дошка повинна виступати за укоси, інакше проріз не буде виглядати красиво. Для прикладу, якщо ширина вікна становить 110 см, то підвіконня можна брати в діапазоні від 116 до 120 см. Якщо укоси мають великий світловий розворот, то орієнтуйтеся на максимальне значення.

Коли заміряєте підвіконня для балконного блоку, то враховуйте, що з одного боку воно буде не врізатися в стіну, а розташовуватися поруч із дверима. З цього боку замість 3-5 см досить виступу на 1 см.

Щоб визначити ширину підвіконня, потрібно враховувати як глибину отвору, так і розташування радіатору опалення. Перекривати останній підвіконна дошка не повинна, інакше підвищується ризик запотівання скла взимку (або доведеться робити додаткові вентиляційні отвори).

Під вікно підвіконня заводиться на 2 см, а виступ в сторону кімнати становить близько 5-7 см. Таким чином для визначення ширини потрібно до глибини отвору (відстані від краю внутрішньої стіни до віконної конструкції) додати 7-9 см.