Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Еркерні вікна і особливості конструкції

Еркерні вікна є прекрасним методом наділити житлові споруди сучасним неповторним стилем і оригінальністю. При цьому таким способом забезпечується насичення житла великою кількістю світла. Це відмінне рішення для тих, кому важливо, щоб будинок виглядав презентабельно і дорого — як всередині, так і зовні. Давайте більш детально ознайомимося з цими сучасними архітектурними рішеннями і з особливостями їх експлуатації.

окна эркерные

Що таке еркерна конструкція?

Основна відмінна риса еркерних вікон від класичних полягає в тому, що вони розташовуються в виступаючих елементах фасаду. Є також кілька важливих нюансів:

 1. Можливе виконання еркера як напівкруглої форми, так і у вигляді прямокутника і багатокутника.
 2. Переважно його виконують заскленим.
 3. Є деякі труднощі, пов'язані з монтажем. Причина полягає в необхідності з'єднання декількох конструкцій.

У всі часи еркерні вікна вважалися дизайнерським рішенням, яке виглядає презентабельно і естетично. Але через малу поширеність подібних конструкцій мало хто зі споживачів розуміє в повній мірі, про що саме йде мова. Такі конструкції передбачають розташовану в стіні будівлі багатогранну опуклість, яка додатково оснащена скляними поверхнями. Важливо вказати, що втілення такого рішення можливе тільки в спорудах, де це передбачено.

Такі конструкції відрізняються безліччю переваг. Серед них — як неповторний дизайн, так і достаток світла, яке дозволить візуально розширити простір. Будь-яка кімната, де встановлені еркерні вікна, які покривають 180 градусів, буде виглядати значно просторіше і витонченіше. До того ж зовні перехожі напевно оцінять хороший смак власника.

Слід виділити деякі відмінні риси такого скління:

 1. Помітна різниця від стандартних металопластикових склопакетів полягає в тому, що такі споруди додатково оснащені еркерними трубами. Вони необхідні для забезпечення з'єднання профілів.
 2. У центрі знаходиться високоміцний профіль із сталевого сплаву. Матеріал відрізняється довговічністю і зносостійкістю. Тому виріб здатний витримувати серйозні навантаження.
 3. Важливо, щоб труби максимально збігалися по колірному виконанню з віконними профілями. Це буде запорукою естетичного зовнішнього вигляду за рахунок органічного поєднання.

У більшості випадків конструкції цього типу монтуються в приватних заміських будинках і котеджах. У мегаполісах їх можна зустріти в сучасних офісах і ресторанах. При цьому варто відзначити, що в багатьох нових багатоповерхових будинках установка еркерних вікон також передбачається.

Види скління для еркерного вікна

Установка можлива одним з двох способів. Все буде залежати від конструкційних особливостей самого еркера. У першому випадку мається на увазі поділ окремих вікон за рахунок вертикальних простінків. В такому випадку скління може бути виконано відповідно до стандартної схеми. Тобто пластикові вікна з необхідними габаритами монтуються в отвори. У рідкісних випадках окремі скляні полотна об'єднують за рахунок загального підвіконня. Однак це залежить від наявної ширини простінків.

Другий варіант — більш складний, до нього вдаються у випадках, якщо відзначається примикання рам один до одного. Кут примикання може бути в діапазоні 90-180 градусів. В результаті стикування окремих елементів скління є більш складним. З цієї причини важливо взяти до уваги деякі нюанси:

 1. Слід виконувати виміри з максимально можливою точністю. Причина полягає в тому, що в місці, де відбувається стикування рам, зазорів, що дозволяють підігнати полотна по ширині, просто немає.
 2. Щоб з'єднати рами під певним кутом, слід застосовувати в процесі виконання робіт спеціально розроблені для цих цілей профілі. Вони відрізняються надійністю, адже в їх основі лежить труба із пластику, яка додатково армована вставками з металу. За рахунок особливостей такої конструкції є можливість зафіксувати деталі під бажаним кутом. Завдяки цьому, рами можна стикувати виходячи з особливостей самого еркера.

На такі характеристики, як енергоефективність і надійність, крім комплектації самих вікон, впливають ще й якісні показники елементів з'єднання. Важливу роль відіграє також надійність і правильність виконання монтажу. Для забезпечення герметичності слід виконувати установку як рам, так і еркерних з'єднувачів з мінімально можливими відхиленнями. Тому професіоналізм виконавців повинен бути на висоті. Саме від цього аспекту будуть залежати і експлуатаційні характеристики всієї конструкції.

Насправді еркер є неймовірно красивим і стильним елементом архітектури. Скління також можливо з використанням ПВХ-конструкцій. За рахунок застосування металопластикових вікон з високими показниками енергоефективності можна значно зменшити тепловтрати. Добре зарекомендували себе вікна Rehau. А використання ламінованих профілів дає можливість реалізовувати різного типу дизайнерські рішення. Все залежить виключно від побажань замовників і польоту фантазії. Однак варто зауважити, що вкрай важливо виконання замірів компетентними фахівцями. Тільки таким чином отримана функціональність і зручність в експлуатації будуть в повній мірі відповідати заявленому опису.

Особливості монтажу

Установка передбачає певні складності. Важливо максимально надійно закріпити світлопрозорі конструкції. Особливу роль відіграє забезпечення гідроізоляції стиків. Це дозволяє забезпечити ефективне протистояння таким факторам навколишнього середовища, як опади, мороз і вітер. При цьому варто виділити тривалість процедури. Виконання робіт може вимагати значно більше часу від виконавців, порівняно з конструкціями в стандартному виконанні.

Незважаючи на всі труднощі, еркерні вікна в повній мірі виправдовують передбачувану трудомісткість. Просто необхідно попередньо ретельно продумати всі нюанси і особливості. Мова йде про такі моменти:

 1. Бажану форму виробів. Як зазначалося вище, можливе виконання у вигляді класичного прямокутника, квадрата і навіть овалу;
 2. Колірне виконання;
 3. Наявнiсть глухих і відкривних стулок.

До того ж на особливу увагу заслуговують і такі нюанси, як підвіконня і всілякі елементи декору. Тому вкрай важливо звертатися до фахівців, які мають великий практичний досвід у виконанні такого типу робіт. Якщо при установці припуститися помилки, не виключено, що ремонт пластикових вікон може знадобитися вже найближчим часом. Забезпечити обіцяне розробниками поєднання функціональності і естетики можливо тільки в разі монтажу, проведеного компетентними виконавцями. Тому рекомендуємо звертатися в надійні компанії з гарною репутацією. Попередньо також варто ознайомитися з відгуками клієнтів. Це дозволить зрозуміти, чи варто співпрацювати з такими підрядниками чи ні.

Штори на еркерні вікна

Еркерні конструкції набувають в нашій країні все більшої популярності, так як виглядають унікально і стильно. Максимального дизайнерського ефекту можна досягти тільки при правильному оформленні. Навряд чи стандартні штори будуть виглядати вдало на еркерному вікні. Щоб отримати в результаті красиве вікно, що надає приміщенню неповторний затишок, рекомендуємо врахувати кілька порад:

 1. При виборі фіранок слід враховувати, що вони повинні гармонійно вписуватися в загальний дизайн інтер'єру;
 2. Стильно виглядають дещо відокремлені між собою штори, які вішаються на виступи з двома або трьома віконними рамами;
 3. Важливо, щоб штори максимально відповідали параметрам самої рами;
 4. Оформлення виробу круглої форми може обмежитися однотонною фіранкою, закріпленою на гнучкому карнизі.

Якщо говорити про тип штор, то тут перед споживачами відкривається розмаїття варіантів вибору. Стильно виглядатимуть як жалюзі і римські штори, так і класичні портьєри і тюль. Вибір залежить виключно від смакових уподобань мешканців і стилістики інтер'єру. При правильному монтажі і оформленні можна домогтися приголомшливого естетичного ефекту, причому як зсередини приміщення, так і з боку фасаду.