Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Будівництво балконів з нуля в приватному будинку або квартирі в Києві

Відсутність балкона або лоджії здатна доставити серйозні незручності. Адже незалежно від ступеня благоустрою, вони виконують важливу функціональну задачу. Якщо не робити балкон під ключ, то тут можна просто дихати свіжим повітрям, зберігати різні речі, сушити білизну. А добре упорядкований балконний простір виступає додатковою житловою кімнатою або розширює суміжну кімнату: вітальню, кухню і т.д.

 

Але початкова відсутність – не вирок, адже можна задуматися над тим, як побудувати балкон з нуля. Зробити це для вас готова наша компанія. «Стандарт вікна» – не тільки завод-виробник віконних конструкцій, але і досвідчений фахівець з благоустрою, розширенню, реконструкції і навіть створенню нових балконів. Ми гарантуємо високу якість робіт, вигідні ціни і дотримання обумовлених термінів реалізації проектів будь-якого рівня складності.

ПРИЛАШТУВАТИ БАЛКОН В КИЄВІ

Якщо балкона немає, а він необхідний, не обов’язково думати про розмін житла. Насамперед варто поцікавитися, як прилаштувати балкон до вже наявної квартири. Попередньо потрібно відповісти на кілька важливих питань:

 • чи є можливість прибудови в цілому і як зробити балкон правильно;
 • де ви проживаєте, в квартирі або приватному будинку;
 • на якому поверсі ви живете. Якщо це перший поверх, то мова буде йти про прибудову балкона, а в випадку з другим і вище – про різні варіації навісних або опорних конструкцій;
 • для чого вам потрібен цей додатковий об’єкт. Від цього залежить також подальше впорядкування й скління балкона;
 • чи потрібно буде узаконити прибудову;
 • скільки коштує зробити балкон і т.д.

У цьому матеріалі ми дамо вам вичерпні відповіді на всі перераховані вище питання.

В ЯКОМУ БУДИНКУ МОЖНА ПРИБУДУВАТИ БАЛКОН

Не в будь-якій будівлі можна добудувати балкон, особливо якщо передбачається створення навісної конструкції, а не прибудови. До найбільш підходящих з технічної точки зору домівок для подібного будівництва відносяться цегляні об’єкти з товщиною стін від 50 см.

У таких будинках є можливість надійної фіксації балконного каркасу і реалізації виносу від фасадної стіни на відстань до 170 см. Якщо стіни будівлі побудовані зі шлакобетону або газобетону, то процес створення балкону з нуля істотно ускладнюється. І загальна товщина, і власне несучі здібності подібних стін часто не дозволяють створити велику виносну конструкцію, готову витримати навіть одну балконну плиту, не кажучи вже про цілий балкон.

Як побудувати балкон в будинках, які зроблені зі шлако або газобетону? По-перше, тут доведеться зменшувати винос, обмежуючи його показником в 80-100 см. По-друге, довжина балкона в такій будові також не повинна бути занадто великою: максимальні значення складуть 300-350 см.

Спочатку треба відштовхуватися від технології будівництва будинку і потім зважувати всі за і проти. Крім того в деяких випадках навіть в газобетонних будівлях можна створити балкон-прибудову на опорах, а не навісну конструкцію.

ЯК ЗРОБИТИ БАЛКОН В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

Котеджі і приватні домоволодіння забезпечують власнику більше можливостей в плані реалізації дизайнерських і технічних задумів. Крім того не доведеться займатися узгодженням обраного проекту з сусідами, як це вимагається у випадку з багатоквартирними житловими будинками.

 

Розмірковуючи про те, як побудувати балкон в приватному будинку, можна подумати також і про створення тераси або веранди. У цьому випадку збільшується корисна площа відразу на двох поверхах. До того ж замість навісної конструкції, що накладає більше технічних обмежень за розмірами і несучими здібностями, виходить функціональна багатоповерхова прибудова до наявного будівлі.

Власник приватного будинку вільніше в плані вибору форм і розмірів, декоративних особливостей, використовуваних матеріалів при будівництві і т.д. Але в будь-якому випадку роботі має передувати проектування з грамотними розрахунками.

ЯК ЗРОБИТИ БАЛКОН В КВАРТИРІ

У квартирі багатоповерхового будинку додаткові прибудови менш варіативні в плані розмірів, форм і дизайну. Крім узгодження проекту у вищих інстанціях необхідно також отримати схвалення сусідів.

Винятком є ​​лише реконструкція вже існуючого балкона, плита підстави якого в аварійному стані або повністю зруйнована. Тут виконується зміцнення старої несучої конструкції, закладення швелерів з металу в стіни. При реконструкції можна виконати винос балкона зі збільшенням площі вперед і з боків на 30 см без будь-яких погоджень, адже в цьому випадку переплануванням подібні роботи не вважають.

Поверх, на якому планується зробити балкон, прямо впливає на:

 • можливі габаритні розміри в довжину і в ширину. Найбільшою може бути прибудова на першому поверсі. В цьому випадку можна розраховувати хіба що на будівництво повноцінної кімнати;
 • технологію зведення, тобто те, як побудувати балкон;
 • загальну трудомісткість і вартість реалізації проекту.

НАВІЩО В КВАРТИРІ БАЛКОН

Прибудований балкон рідко використовується тільки для господарських потреб: зберігання речей або сушіння білизни, хоча і такий сценарій можливий. Часто це додатковий простір виступає в ролі повноцінного кімнати, в тому числі:

 • робочого кабінету;
 • невеликого спортивного залу;
 • їдальні;
 • дитячої кімнати;
 • оранжереї.

Після того, як зробити балкон в будинку, можна об’єднати його із суміжною кімнатою – кухнею, вітальнею, спальнею і т.д.

З урахуванням завдань і потреб клієнтів ми створюємо проекти будівництва. У них входить не тільки зведення, а й комплекс робіт з благоустрою зі склінням, утепленням балкону, настилом покрівлі та іншими етапами. Підсумковий перелік обговорюється та узгоджується з замовником.

ПОБУДУВАТИ БАЛКОН НА ПЕРШОМУ ПОВЕРСІ

У цьому випадку немає сенсу створювати навісну конструкцію. Більш того є можливість істотно збільшити житлову площу, створивши не просто балкон, а досить велику додаткову кімнату.

Як побудувати балкон на першому поверсі? Нерідко технологія порівнюється зі зведенням нового будинку. Прибудова передбачає свій фундамент, до того ж під балконом додатково можна створити льох. У це корисне господарське приміщення можна потрапити через підлоговий люк або навіть окремі двері, виконані в цоколі фундаменту.

Можливі також варіанти реалізації з опорами на землю у вигляді косих модулів.

ПРИЛАШТУВАТИ БАЛКОН НА 2-МУ ПОВЕРСІ

На 2-му і всіх вищих поверхах максимальна площа прибудови менше. Яка ширина балкона буде, залежить від різних факторів, в тому числі матеріалу стін, про що вже сказано раніше. Винос підвісної конструкції не може бути більше 160 см, а от довжина часом досягає навіть 10+ метрів.

Як побудувати балкон на 2 поверсі або ще вище? Тут можливі різні технічні рішення, в тому числі:

 • навісна конструкція із закладенням численних швелерів в товщу стіни;
 • створення консолей з металевих кутників з подальшим зварюванням каркаса (винос тут не більше метра, а довжина до 3.5 метрів), але конструкція легше, ніж в першому випадку;
 • прибудова з опорами в землю (косі модулі);
 • закладення швелерів в пустотні перекриття (винос до 120 см).

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПРИЛАШТУВАТИ БАЛКОН В УКРАЇНІ

Компанія «Стандарт вікна» пропонує вигідні ціни на будівництво нових балконів, так як спеціалізується на цьому виді робіт. Точні розцінки залежать від конкретного проекту. Так, каркас плити для другого поверху і вище стартує за ціною вiд 1850 гривень за квадратний метр, а заливка підстави керамзитом – від 6000 грн за один куб.

Як правило, значення того, скільки коштує прилаштувати балкон на першому поверсі в Україні, нижче, ніж на більш високих поверхах. У підсумкову ціну входить також зварювання каркаса, виготовлення покрівлі. Окремо враховується скління, обшивка балкону, утеплення і т.д.

УЗАКОНИТИ ПРИБУДОВУ БАЛКОНА В КИЄВІ

Зведення балконів з нуля і інші зміни, які підпадають під поняття перепланування або реконструкції, вимагають узгодження в міських інстанціях. Це стосується не тільки квартир багатоповерхових будинків, а й приватних житлових будівництв.

ЯК ОФОРМИТИ ПРИБУДОВАНИЙ БАЛКОН

Етапи узаконення нового балкона:

 1. Узгодження майбутньої прибудови з сусідами (для мешканців квартир).
 2. Розробка проекту.
 3. Подача декларації про роботи в Інспекцію містобудування та архітектури (ДАБК)
 4. Звернення в БТІ за новими техпаспортом після завершення будівництва.
 5. Подача в ДАБК декларації про введення об’єкта в експлуатацію.
 6. Оформлення свідоцтва про право власності.

Ми проконсультуємо з питань узгодження і отримання необхідних дозволів, щоб ви могли заощадити час, сили і нервові клітини.