Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

ПСУЛ стрічка для вікон або герметик?

Герметизація монтажних швів при встановленні конструкцій — одна з найважливіших речей. Скільки разів, проходячи повз будинки, ви помічали виступаючу по периметру віконних отворів монтажну піну? Відсутність захисту, це неправильно по своїй сутності, тому що знищує саму ідею пластикових вікон. Навіть якщо це будуть найсучасніші вікна REHAU, їх функції будуть на порядок погіршені.

PSUL lenta dlya okon

Неприховані монтажні шви що віконних, що дверних блоків активно контактують із зовнішнім середовищем. Активне проникнення вологи, дія сонячного світла та інших чинників активно руйнують тепло- і звукоізоляційний шар. Практичні випробування демонструють, що підвищення вологості в ньому всього на 5% знижує опірність теплопередачі вдвічі, а згодом цей шар руйнується повністю. І тут вже буде потрібний, навіть якщо не ремонт вікон, то точно повністю переробляти монтажного шва.

Дискусія про те, закривати або не закривати шви, не повинна навіть виникати. Це є обов'язковим. Питання лише в тому, що буде використовуватися в ролі ізолюючого бар'єру. Основних варіантів два: ПСУЛ стрічка для вікон або герметик. Ми зібрали основну інформацію з цього питання, яка допоможе вам прийняти рішення.

Коли і в яких випадках потрібно ПСУЛ стрічка?

Це ізолятор, чиє скорочене найменування читається зазвичай як попередньо стисла ущільнювальна стрічка. Хоча частенько зустрічається і альтернативна розшифровка абревіатури — паропроникна саморозширювальна ущільнювальна стрічка. Обидва варіанти точно відображають його суть. Зовні і за структурою матеріал нагадує поролон, але виготовляється з еластичного поліуретану з паропроникним, але водовідштовхувальним наповнювачем.

Стрічка ПСУЛ для пластикових вікон використовується, щоб вберегти пінний шар від будь-яких впливів середовища ззовні, а також забезпечити своєчасне виведення вологи, яка все-таки потрапляє всередину шва. Вона відмінно справляється із захистом від води і вологи, вуличного шуму, холоду, пилу, бруду та інших факторів. Таку ж роль, тільки в самій конструкції виконують ущільнювачі для пластикових вікон.

Завдяки таким властивостям використовується ПСУЛ не тільки при монтуванні віконних і дверних конструкцій, але також для герметизації швів, щілин в:

 • покрівельних системах;
 • монолітних конструкціях;
 • вентиляційних системах;
 • дерев'яних будівлях при їх зведенні.

Також стрічка допомагає ізолювати приміщення від шуму, який зазвичай виникає при роботі кліматичного і мобільного устаткування через вібрацію. Настільки велика сфера застосування ПСУЛ обумовлена ​​тим, що вона має масу корисних якостей, зручна в роботі і в цілому надійна. Однак вам буде корисно дізнатися про її особливості.

Стрічка ПСУЛ: особливості та характеристики

Одна з особливих рис матеріалу – його будова. Як ми вже писали, ПСУЛ стрічка для вікон має основну частину у вигляді просоченного спецрозчином поліуретану в формі спіненої структури, і збоку клейовий шар для міцного прикріплення, вкритий спеціальною захисною плівкою.

Якщо говорити про основний набір характеристик, то стрічка ПСУЛ:

 • має ширину від 1 до 40 см, що розширює можливості по її застосуванню;
 • здатна повністю закривати просвіти шириною до 80 мм;
 • за рахунок пористої розширювальної структури ефективно займає всі нерівності, поглиблення та інші деформації;
 • пластична, але при цьому стійка до деформацій механічного характеру. Показник стійкості становить 12-15% в залежності від марки;
 • впевнено витримує експлуатацію в температурному діапазоні від -40 ° до +75°С, зберігаючи свою функціональність в повному обсязі;
 • пожежобезпечна. За цим показником матеріал класифікується як важкозаймистий;
 • стійка до ультрафіолету, легко витримує дію прямого сонячного світла;
 • інертна, не вступає в реакції з різноманітними речовинами і лакофарбовою продукцією;
 • може використовуватися в будь-який сезон незалежно від навколишньої температури;
 • довговічна, і при слідуванні технологіям монтажу в роботі здатна ефективно експлуатуватися на протязі 20 років і довше.

ПСУЛ — це не ідеал і не панацея, але вона близька до цього в якості ізолюючого захисту. До того ж, є багато різновидів стрічки, що відрізняються за основними параметрами. Виходячи з цього можна підібрати оптимальний варіант під конкретні роботи.

Такі стрічки розрізняють по:

 • довжині рулонів, яка підбирається під розміри безпосередньо віконного блоку;
 • товщині. Чим вище цей показник, тим більшу ефективність демонструє матеріал. У випадку з вікнами оптимальний варіант – 40 мм;
 • рівню розширення, який підбирається під розміру самого отвору. Найбільша результативність стрічки досягається при наборі додаткового обсягу в порівнянні зі стартовим не більше ніж на 30%;
 • рівню стиснення, що визначає гідроізоляційні властивості і в загальному довговічність загороджувального бар'єру;
 • ступеню паропроникності, що безпосередньо впливає на збереження внутрішнього утеплювача.

ПСУЛ стрічка для вікон дуже чутлива до якості виготовлення. Воно тим важливіше, що вихід з ладу захисного шару загрожує серйозними витратами на його заміну. Тому наші фахівці ретельно перевіряють сумлінність виробників і якість матеріалів, які використовуються в роботі майстрами по встановленню вікон.

Як проводиться монтаж ПСУЛ стрічки?

 Чи плануєте ви самі займатися монтажними роботами або ж довірите цю роботу майстрам зі «Стандарт Вікна», вам корисно буде дізнатися загальний алгоритм використання матеріалу. Справа в тому, що ПСУЛ стрічка для вікон здатна виконувати свої безпосередні задачі виключно тоді, коли вона була правильно змонтована.

Алгоритм виглядає наступним чином:

 1. Всі шви, стики по периметру зачищаються від пилу, бруду, обезжирюються.
 2. Всі контактні (бетонні, цегляні) поверхні отвору оброблюються ґрунтовкою, щоб запобігти їх осипанню.
 3. Від початку стрічки в рулоні з боку захисної плівки відрізається приблизно 1 сантиметр матеріалу.
 4. Стрічку відмірюють під розміри віконної рами, при цьому по висоті додатково береться 1 см запасу, а по ширині – 1,5 см.
 5. Після обміру відрізаються смуги необхідної довжини. Далі з випередженням 3-4 см смуги кріпляться на внутрішні поверхні рами, спочатку по вертикалі, потім по горизонталі. Від зовнішнього краю вікна береться мінімальний відступ - 2-3 мм. По кутах кінці стрічок загинають, максимально щільно притискаючи один до іншого.
 6. Як тільки матеріал приклеєний до всіх необхідних поверхонь, йому потрібно дати час розширитися до максимально можливого обсягу. Термін, необхідний для цього, визначається брендом і моделлю ПСУЛ, рівнем насиченості повітря вологою і погодою за вікном.
 7.  Віконний блок готовий до подальшої установки.

Тут слід доповнити інформацією, що зовні такий захисний шар не закривається герметиками або подібними будматеріалами, так як вони можуть погіршити експлуатаційні характеристики стрічки. Оскільки і відкритим залишати його не варіант, для візуального схову можна використовувати спеціальні профільні елементи: дощезахисні нащільники, шумоізолюючі накладки і подібні. До слова, цей момент закріплений в ГОСТ 30971-02.

Переваги стрічки перед герметиком

У мережі інтернет часто розпалюються суперечки про те, що краще – ПСУЛ або ж все-таки герметик. Об'єктивно все залежить від ситуації. В окремих випадках герметик виявляється більше гідним вибором, у багатьох інших лідируючі позиції займає плівка.

Якщо ж брати в цілому, то ПСУЛ має такі переваги перед герметиками:

 • забезпечує більш високу швидкість роботи. Стрічка приклеюється до рами всього за 2-3 хвилини, тоді як нанесення герметизуючого шару займає 8-10 хвилин. Таким чином робота з ПСУЛ займає в середньому вдвічі менше часу.
 • не вимагає очікування полімеризації монтажної піни. Стрічка приклеюється задовго до запінення зазору. А щоб нанести герметик, потрібно дочекатися отвердіння і подальшої обрізки зайвої піни. Влітку ця процедура вимагає додатково 20-30 хвилин очікування. Коли ж має місце зимова установка пластикових вікон, через більш повільну реакцію монтажної піни її підріз, а також подальша герметизація можливі тільки на наступний день, що часто не виправдовує себе з економічної точки зору.
 • не мажеться на відміну від рідких герметиків, завдяки чому немає необхідності додатково клеїти малярський скотч для захисту шву від забруднення.

Разом з тим, є два моменти, на які потрібно звернути увагу. Взимку розширення стрічки ПСУЛ займає набагато більше часу. В результаті виникає небезпека виходу монтажної піни за її межі через більш швидку реакцію. Щоб цього не сталося, шар прогрівається спеціальним феном, що добре прискорює процес.Встановлюючи вікна металопластикові, наші майстри переважно використовують саме ПСУЛ. Але при цьому вибір конкретних матеріалів завжди обґрунтований з точки зору досягнення необхідного результату без зайвих витрат.