Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як відрегулювати пластикові вікна

Популярність сучасних пластикових вікон безпосередньо пов’язана з величезною кількістю їх переваг, викликаних практичністю і довговічністю. Щоб подовжити експлуатаційний термін кожної моделі, потрібно дотримуватися основних правил регулярного обслуговування. Наприклад, найчастіше вікна піддаються регулюванню. Щоб розібратися, як регулювати пластикові вікна, треба ознайомимося з причинами виконання даної процедури:

• затирання однієї або відразу декількох стулок;

• сезонне регулювання;

• нещільне прилягання стулок до рами.

 

При виконанні такого процесу буде потрібен незначний набір інструментів – шестигранник та плоскогубці. Цей мінімум, який необхідний для самостійно виконання поставленого завдання.

ОСОБЛИВОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Щоб відрегулювати пластикові вікна важливо враховувати основну причину виконання даного процесу. Саме від цього залежить подальший успіх і якісне відкривання/закривання конструкції.

РЕГУЛЮВАННЯ ПРИТИСКУ ВІКОННОЇ СТУЛКИ ДО РАМИ

Коли користувач помітив, що вікно стало погано закриватися, а стулки нещільно притискаються до рами, тоді необхідне термінове регулювання притиску. Виконати цей процес можна, застосовуючи шестигранник. Інструмент провертається в кількох напрямках:

• вправо і вліво;

• вгору або вниз від рами.

 

Щоб зрозуміти, як регулювати пластикові вікна, враховуємо, що наявність проблеми з щільним закриттям може бути безпосередньо пов’язана з усадкою будинку. В процесі огляду віконної конструкції, рекомендується стежити за ексцентриками, які знаходяться по всій довжині кожної моделі і входять в набір фурнітури. Виконуючи спробу провернути ручку, ексцентрики змінюють своє місце розташування за притискні майданчика.

Мітки, встановлені на ексцентриках, допоможуть визначити точну ступінь притиску. Наприклад, якщо мітки повернені в сторону вулиці – притиск поганий, якщо в сторону будинку – притиск відмінний.

Ступінь притиску з легкістю визначається на око – дивимося на язичок (висунутий язичок свідчить про високий ступінь притиску). Коли користувач виконує обертання шестикутника проти годинникової стрілки, поступово зменшуються зусилля стулки.

РЕГУЛЮВАННЯ ПРИТИСКУ ПЕТЕЛЬ

В сучасних пластикових вікнах відсутня кватирка. Тому в процесі провітрювання приміщення, необхідно виставити вікно в певному положенні.

Однак пластикові вікна, регулювання притиску в яких здійснюється просто і швидко, повинні мати оптимальну відстань між стулкою і рамою. Інакше, це призведе до утворення сильного протягу. Тому варто відшукати ту саму «золоту середину», щоб в процесі провітрювання зазор був оптимальним.

1. Насамперед потрібно точно встановити ділянку, звідки дме. Якщо ця ділянка розташована неподалік від нижньої петлі, тоді буде потрібно використовувати шестигранник, зняти ковпачок і внести корективи відповідно до інструкції.

2. Виставляємо стулку, попередньо повернувши ручку в режим провітрювання. Не забуваємо притискати верхню петлю. Адже при закритій віконній конструкції неможливо дістатися до гвинта, що виконує важливу функцію, відповідаючи за ступінь притиску петель.

Деякі моделі вікон доповнені відповідними блокаторами, що відключають можливість відкривати віконну конструкцію. Це варто враховувати перед тим, як приступити до роботи.

РЕГУЛЮВАННЯ ЗА ВЕРТИКАЛЛЮ

Відрегулювати вікна можна по вертикалі, завдяки нижній навісний петлі. В процесі виконання даної роботи, важливо врахувати наступні кроки:

• Відкриваємо заглушку, щоб можна було вільно працювати з шестигранником.

• Стулка акуратно піднімається в процесі обертання шестикутника за годинниковою стрілкою. При обертанні шестикутника проти годинникової стрілки – стулка буде плавно опускатися.

• Діапазон зсуву становить приблизно 2 мм.

РЕГУЛЮВАННЯ ПО ГОРИЗОНТАЛІ

Якщо ви вирішили купити пластикові вікна, тоді доцільно ознайомитися з можливістю їх горизонтального регулювання. Виконання даного процесу буде потрібно в разі зсуву рами або при наявності незначно укосу. Проведення регулювання здійснюється із застосуванням нижньої і верхньої петлі. У кожній з петель передбачено отвір під шестигранник.

Нижню петлю можна регулювати з двох сторін – з зовнішньої і з внутрішньої сторони. При обертанні ключа за годинниковою стрілкою виконується затягування стулки разом з петлею. Таким чином, низ віконної конструкції буде поступово підніматися. Відповідно, при обертанні шестикутника проти годинникової стрілки – нижня частина вікна буде опускатися.

Горизонтальне регулювання також можна проводити і по відношенню до верхньої петлі. В результаті, можна змінити положення верхньої частини стулки. Однак такий процес рекомендується проводити за умови відкритого вікна. Зрушення проводиться на 2 мм.

ЯК ВІДРЕГУЛЮВАТИ ПЛАСТИКОВІ ВІКНА НА ЗИМОВИЙ РЕЖИМ

Для збереження оптимального мікроклімату в будинку і при підготовці до майбутніх холодів, потрібно відрегулювати пластикові вікна. Для цього буде потрібен шестигранник.

• Відкриваючи вікна, можна побачити наявність ексцентрика з відповідною рискою. Як правило, насічка повернута вгору. Це свідчить про те, що вікно знаходиться в середньому режимі – всесезоння.

• По центру цієї деталі знаходиться паз, в який вставляємо шестигранник, провертаючи його на 90 градусів в сторону ущільнювальної гумки – насічка повертається в бік віконного ущільнювача.

• Деякі моделі мають кілька ексцентриків – по всій довжині конструкції. Тому варто відрегулювати кожен з них, ще й перевести їх в режим «зима».

Розібравшись з тим, як відрегулювати пластикові вікна на зиму, потрібно перевірити правильність виконаних дій. Для цього затискаємо паперовий лист між рамою і стулкою. Коли аркуш досить складно виймається або зовсім розривається в руках, тоді притиск дійсно щільний. Дану перевірку рекомендується провести у кількох місцях по всьому периметру стулки.