Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як вибрати міжкімнатні двері двостулкові?

Для оформлення широкого дверного отвору традиційно використовуються двері міжкімнатні двостулкові, які бувають роспашного і розсувного типу. Перший є більш поширеним варіантом, оскільки на конструкцію покладається завдання не тільки закрити прохід, але і виконувати декоративну функцію. Замовити розсувні двері в Києві часто намагаються ті, хто бажають більш раціонально використовувати корисну площу.

двустворчатые

Різні конструкції двостулкових дверей

Виділяють три типи міжкімнатних двостулкових дверей, обумовлених способом відкривання: разпашні, розсувні і маятникові. Перші можуть мати різні конструктивні різновиди. Особливо цікаво виглядають арочні варіанти, в закритому положенні утворюють арку. Розсувні також діляться на два підвиди — звичайний і касетний. Другий виглядає більш привабливо, тому що полотна відкриваються всередині стіни. Маятникові відносяться до різновидів разпашних, відкриваються всередину і назовні приміщення. Цей варіант рідко використовується в житлових приміщеннях.

Розпашні

Разпашні двері міжкімнатні двостулкові з глухими стулками бувають фільончатими, гладкими, можуть мати сформовану зовнішню панель. Для поліпшення зовнішнього вигляду використовуються різні дизайнерські прийоми. Застосовуються різьблені панелі, комбінування шпону, техніка інкрустації, дзеркала, профільоване обрамлення.

Популярні форми засклених моделей — арочне обрамлення (верхньої частини) або правильний прямокутник. Іноді впроваджується елемент помилкової арки. Така конструкція являє собою прямокутну панель, в якій внутрішній поділ візуально імітує аркову конфігурацію. Таким способом забезпечується візуальне збільшення висоти отвору і додаткове джерело природного освітлення.

Насиченість скління буває різною. Існують як двостулкові міжкімнатні двері зі склом у вигляді епізодичних включень, так і повністю скляні. Саме скло буває прозоре, матове, з візерунчастими вітражами, піскоструминним малюнком.

Разпашні вироби мають такі переваги:

 • зручність і практичність в експлуатації — не потрібно докладати великих зусиль для відкривання/закривання;
 • відсутність додаткових кріплень для монтажу — відповідні петлі витримують будь-яке навантаження;
 • економія корисної площі з боку відкривання;
 • можливість стати акцентом інтер'єру.

Моделі з двома стулками — оптимальний варіант для нестандартного отвору. Такі вироби дозволять більш точно повторити криволінійну конфігурацію.

Розсувні

Головна особливість розсувної моделі — мінімальна площа, яку займають стулки. Купе часто вибирають власники невеликих квартир. Обидві стулки зсуваються за спеціальними роликам, що дає такі переваги:

 • не потрібно залишати великий простір для зручного відкривання дверей;
 • відкривати/закривати стулки можна безпечно, без ризику щось прищемити або придавити;
 • має стильний і сучасний зовнішній вигляд;
 • можна встановлювати замок;
 • не потрібно монтувати коробку.

Вибираючи подвійні розсувні системи, враховують такі параметри:

 1. Габарити. Полотна повинні мати рівний розмір, бути симетричними, точно відповідати отвору.
 2. Дизайн. Важливо, щоб конструкція гармонійно вписувалася в інтер'єр, загальний стиль квартири.
 3. Кольорові рішення. Придбати вироби можна практично будь-якого відтінку.
 4. Матеріал. Основні вимоги — довговічність, зовнішня привабливість.
 5. Фурнітура. Максимальна відповідність стулок.

Слід дотримуватися балансу між смаком, зручністю і функціональністю.

Матеріали для двостулкових дверей

Сучасні моделі з двома стулками виготовляються з різних матеріалів:

 1. Дерево. Дорогі вироби виготовляють з листяних порід — бука, берези, клена, дуба або ясена. Хвойні породи більш м'які, менш стійкі до вологи, тому використовуються в економ-моделях.
 2. МДФ. Цей практичний матеріал стійкий до вологи, тому може встановлюватися у ванній. Оздоблення таких моделей виконується ламінатом, натуральним або штучним шпоном.
 3. Алюміній або пластик. Металопластикові двері міцні, стійкі до вологи, легко очищаються від забруднень.
 4. ДВП, ДСП. Матеріал важкий, але не такий міцний, як дерево, не боїться води.
 5. Мазоніт. Легкі моделі з порожнім простором усередині, з крихким верхнім шаром, слабкою звукоізоляцією.
 6. Скло. У виробництві застосовуються безпечні (або броньовані) листи, які в разі удару розсипаються на шматочки з тупими краями. Такі моделі особливо доречні в кухні та коридорі.

Крім самого дверного полотна в комплект повинні входити коробка і наличники, шпінгалет, поріг (якщо потрібний), ручки і замок.

Як монтувати подвійні двері?

Двері міжкімнатні двостулкові розпашної конструкції монтуються таким чином:

 1. Збірка дверної коробки. Важливий нюанс — підрізування кутів під 45°.
 2. Установка рамкової конструкції. Неприпустимі навіть найменші відхилення від рівня. В іншому випадку з'явиться зазор між стулками.
 3. Підготовка полотен. Мінімум — врізка навісів. Ручки і замки монтуються пізніше, коли блок вже встановлено.
 4. Врізка навісів в коробку. Цю роботу можна виконати як на стадії складання, так і коли коробка вже встановлена. У будь-якому випадку перенесення роблять наступним чином — спочатку вимірюється відстань від краю полотна до навісу, потім до цього розміру додається 2-3 мм на зазор між полотном і верхом коробки, отриманий результат переноситься на стійку лутки. Однієї мітки досить для правильного розміщення самого посадкового отвору для навісу. Так само переноситься і нижня петля. Щоб не виконувати всі ці маніпуляції, можна купити петлі, які встановлюються без врізки.
 5. Навішування дверей на коробку. Петлі поєднуються з пазами (якщо вони є) і прикручується все на свої місця. Якщо навіси неврезні, потрібно буде правильно підібрати верхній зазор (можна скористатися спеціальними підкладками під них). З їх допомогою легко регулюється розташування полотна.
 6. Установка замка, дверних ручок і наличників.

Для виконання монтажу розсувних виробів готують такі витратні матеріали:

 • рідкі цвяхи;
 • дерев'яні бруски;
 • саморізи та дюбелі;
 • звичайні і фінішні цвяхи;
 • шуруповерт;
 • дриль і молоток;
 • будівельний рівень;
 • гайковий і шестигранний ключі;
 • ножівки по металу і по дереву.

Далі слід діяти за таким алгоритмом:

 1. Демонтаж старої конструкції.
 2. Вирівнювання стіни. Проріз повинен мати чіткі розміри. Слід заздалегідь визначитися, в який бік буде відкочуватися панель. Проріз потрібно сформувати до нанесення оздоблювального покриття. По готовності він повинен гарантувати надійний монтаж наполегливої ​​стійки. Верхня частина повинна бути паралельна підлозі (допустиме відхилення — 2 мм), бічні сторони — паралельні один одному, стіни навколо отвору — плоскими. Всі показники перевіряються рівнем. Плінтуси встановлюються вже після монтажу системи. Товщина не повинна перевищувати 23 мм. На стіні, уздовж якої буде переміщатися панель, не повинно бути виступаючих елементів.
 3. Поглиблення нижньої напрямної. Про це потрібно подбати, укладаючи підлогове покриття. Нижня рейка поглиблюється в бетонну стяжку. Після цього можна монтувати верхній профіль.
 4. Кріплення фурнітури. До верхнього торця полотна за допомогою саморізів кріпляться скоби. Цей елемент дозволить прикріпити полотно до кареток. Після цього встановлюються замок, ручка, декор.
 5. Монтаж короба. Розрахунок довжини профілю робиться наступним чином: дверне полотно множиться на 2, до цього значення додається ще 5 см. На наличнику закріплюється монтажний брусок опорної стійки. Отримана конструкція кріпиться до стіни. Верхня напрямна з'єднується з монтажним бруском і з лиштвою. Готова конструкція монтується на стіну. На цю ж планку кріпиться самоклеючий щітковий ущільнювач.
 6. Установка порога або прапорця. Застосовуються саморізи. Центр цього елемента повинен знаходитися на одній лінії з краєм лиштви.
 7. Монтаж полотна. Всередину направляючої вставляються стопори і ролики. Панель монтується на прапорець або поріжок, навішується скобами на підтримуючі гвинти. Потім закручуються фіксуючи гайки.
 8. Установка лицьової лиштви. Потрібно перевірити, щоб не було будь-яких провисань, при необхідності цей момент слід відкоригувати. Тільки після цього монтується накладна планка.

Для збільшення терміну експлуатації систем розсувного типу краще не допускати попадання вологи на ролики, час від часу чистити рейки від сміття, вчасно замінювати вийшли з ладу комплектуючі. Слід уникати різких рухів при експлуатації. При інтенсивному використанні ролики можуть вилетіти з рейки. Для очищення системи бажано використовувати засоби, дозволені виробником. Існують спеціальні вологі серветки, поліроль з натуральним воском в складі. Рейки бажано змащувати машинним маслом.