Популярність металопластикових вікон обумовлена багатьма моментами: тривалим терміном експлуатації, надійністю, високою герметичністю, звуко- і теплоізоляцією, а також досить невибагливим характером обслуговування. ПВХ-конструкції практично не потребують особливого поводження. Все, що потрібно – захист склопакета від механічних пошкоджень, а також періодична настройка фурнітури. Ці операції дозволяють продовжити термін життя фурнітури елементів і забезпечують максимальне виконання конструкцією заявлених функцій. Перед тим як налаштувати металопластикові вікна своїми силами, потрібно розібратися з кількома важливими аспектами.
Якщо після прочитання наших рекомендацій у вас залишаться сумніви в доцільності самостійного регулювання або своїх силах, краще не ризикувати і звернутися до професіоналів, які проведуть всі роботи максимально швидко і якісно.
Перед тим як налаштувати металопластикові вікна, вам потрібно озброїтися викруткою або шестигранником, ніякий інший спеціальний інструмент для здійснення простих операцій не буде потрібно. Порядок дій на випадок появи будь-якої з описаних нижче проблем дають майже всі виробники фурнітури. Це універсальний алгоритм, яким можна слідувати незалежно від марки і типу віконної конструкції, встановленої в вашому будинку або офісі. До поширених проблем, які вимагають регулювання, відноситься наступне:
Як правило, вони з’являються через те, що стулка нещільно прилягає до рамної частини. Справитися з цією проблемою можна за допомогою регулювання цапф або ексцентричних роликів. Виробники мають у своєму розпорядженні їх на торцевій частині. За замовчуванням після монтажу ексцентрики встановлені в середнє положення, його вважають універсальним для більшості ситуацій.
Для посилення притиску ролики потрібно провернути в напрямку за годинниковою стрілкою приблизно на 1 мм. Провести цю операцію потрібно для всіх цапф, розташованих на одній стулці. Зворотна процедура потрібна в разі, якщо стулка відкривається туго і потрібно послабити прилягання.
Звичайне явище, яке часто з’являється після закінчення певного терміну роботи віконної фурнітури. У разі виникнення тугого ходу потрібно розібрати і змастити деталь за допомогою спеціальних матеріалів або технічного вазеліну. З метою профілактики процедуру можна проводити раз в 12 місяців на всіх річках вікон.
Причин виникнення такої ситуації може бути кілька. Фахівці відносять до найпоширеніших природний фізичний знос в процесі щоденної експлуатації. Але ситуація можлива і з-за неправильного монтажу підкладок під склопакет. На щастя, такий дефект проявляється майже відразу після закінчення монтажних робіт, тому причинно-наслідковий зв’язок досить просто помітити. В такому разі не варто намагатися вирішити проблему своїми силами, краще відразу ж звертайтеся до фахівців, оскільки ремонт і регулювання будуть пов’язані з самим склопакетом.
А ось якщо причиною став фізичний знос, ви можете дізнатися, як відрегулювати металопластикові вікна самостійно. Для цього потрібно підтягнути стулку в горизонтальній і вертикальній площині. Якщо ви помітили затирання бічній частині, то маніпуляції потрібно виконати по горизонталі. Візьміть шестигранник, знайдіть відкритий паз основи і поверніть ключ в напрямку годинникової стрілки. Це забезпечить підтяжку стулки до петлі.
Якщо затирання помітні знизу або зверху, потрібно виконати аналогічну процедуру, але по вертикалі. Для цього потрібно знайти нижню петлю, зняти з неї заглушку і попрацювати з пазом. Якщо ви повертаєте ключ проти годинникової стрілки, здійснюється опускання, за годинниковою стрілкою – підняття віконної стулки.
Тепер ви знаєте, як налаштувати металопластикові вікна своїми силами. Якщо з якихось причин регулювання не дає очікуваних результатів, звертайтеся до фахівців. Вони мають великий досвід усунення різних неполадок. Це гарантія того, що віконна конструкція і дорогі фурнітурні елементи залишаться цілими і збережуть працездатність. Також зверніть увагу, що нетривалий ефект після регулювання – це «симптом», який може свідчити про необхідність повної заміни комплектуючих. Якщо ви помітили, що ефект триває недовго, знову порушується притиск стулки або з’являється провисання, звертайтеся до професіоналів. Вони швидко проведуть діагностику і усунуть будь-які дефекти в віконній системі.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00