Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як налаштувати металопластикові вікна: основні аспекти

Популярність металопластикових вікон обумовлена ​​багатьма моментами: тривалим терміном експлуатації, надійністю, високою герметичністю, звуко- і теплоізоляцією, а також досить невибагливим характером обслуговування. ПВХ-конструкції практично не потребують особливого поводження. Все, що потрібно – захист склопакета від механічних пошкоджень, а також періодична настройка фурнітури. Ці операції дозволяють продовжити термін життя фурнітури елементів і забезпечують максимальне виконання конструкцією заявлених функцій. Перед тим як налаштувати металопластикові вікна своїми силами, потрібно розібратися з кількома важливими аспектами.

Якщо після прочитання наших рекомендацій у вас залишаться сумніви в доцільності самостійного регулювання або своїх силах, краще не ризикувати і звернутися до професіоналів, які проведуть всі роботи максимально швидко і якісно.

 

ЯК ВІДРЕГУЛЮВАТИ МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА: ТРИ ПОШИРЕНИХ ПРОБЛЕМИ

Перед тим як налаштувати металопластикові вікна, вам потрібно озброїтися викруткою або шестигранником, ніякий інший спеціальний інструмент для здійснення простих операцій не буде потрібно. Порядок дій на випадок появи будь-якої з описаних нижче проблем дають майже всі виробники фурнітури. Це універсальний алгоритм, яким можна слідувати незалежно від марки і типу віконної конструкції, встановленої в вашому будинку або офісі. До поширених проблем, які вимагають регулювання, відноситься наступне:

  • продування в зоні віконної стулки;
  • утруднений хід ручки;
  • провисання віконних стулок.

ПРОДУВАННЯ

Як правило, вони з’являються через те, що стулка нещільно прилягає до рамної частини. Справитися з цією проблемою можна за допомогою регулювання цапф або ексцентричних роликів. Виробники мають у своєму розпорядженні їх на торцевій частині. За замовчуванням після монтажу ексцентрики встановлені в середнє положення, його вважають універсальним для більшості ситуацій.

Для посилення притиску ролики потрібно провернути в напрямку за годинниковою стрілкою приблизно на 1 мм. Провести цю операцію потрібно для всіх цапф, розташованих на одній стулці. Зворотна процедура потрібна в разі, якщо стулка відкривається туго і потрібно послабити прилягання.

УТРУДНЕНИЙ ХІД РУЧКИ

Звичайне явище, яке часто з’являється після закінчення певного терміну роботи віконної фурнітури. У разі виникнення тугого ходу потрібно розібрати і змастити деталь за допомогою спеціальних матеріалів або технічного вазеліну. З метою профілактики процедуру можна проводити раз в 12 місяців на всіх річках вікон.

ПРОВИСАННЯ СТУЛКИ ВІКНА

Причин виникнення такої ситуації може бути кілька. Фахівці відносять до найпоширеніших природний фізичний знос в процесі щоденної експлуатації. Але ситуація можлива і з-за неправильного монтажу підкладок під склопакет. На щастя, такий дефект проявляється майже відразу після закінчення монтажних робіт, тому причинно-наслідковий зв’язок досить просто помітити. В такому разі не варто намагатися вирішити проблему своїми силами, краще відразу ж звертайтеся до фахівців, оскільки ремонт і регулювання будуть пов’язані з самим склопакетом.

А ось якщо причиною став фізичний знос, ви можете дізнатися, як відрегулювати металопластикові вікна самостійно. Для цього потрібно підтягнути стулку в горизонтальній і вертикальній площині. Якщо ви помітили затирання бічній частині, то маніпуляції потрібно виконати по горизонталі. Візьміть шестигранник, знайдіть відкритий паз основи і поверніть ключ в напрямку годинникової стрілки. Це забезпечить підтяжку стулки до петлі.

Якщо затирання помітні знизу або зверху, потрібно виконати аналогічну процедуру, але по вертикалі. Для цього потрібно знайти нижню петлю, зняти з неї заглушку і попрацювати з пазом. Якщо ви повертаєте ключ проти годинникової стрілки, здійснюється опускання, за годинниковою стрілкою – підняття віконної стулки.

Тепер ви знаєте, як налаштувати металопластикові вікна своїми силами. Якщо з якихось причин регулювання не дає очікуваних результатів, звертайтеся до фахівців. Вони мають великий досвід усунення різних неполадок. Це гарантія того, що віконна конструкція і дорогі фурнітурні елементи залишаться цілими і збережуть працездатність. Також зверніть увагу, що нетривалий ефект після регулювання – це «симптом», який може свідчити про необхідність повної заміни комплектуючих. Якщо ви помітили, що ефект триває недовго, знову порушується притиск стулки або з’являється провисання, звертайтеся до професіоналів. Вони швидко проведуть діагностику і усунуть будь-які дефекти в віконній системі.