Якщо вам потрібні пластикові вікна, установка – це той аспект, без якого не можна розраховувати на високі експлуатаційні властивості конструкції. Навіть найкращий профіль, 2-камерний склопакет з напиленням і заповненням інертним газом, не стане панацеєю, якщо в ході монтажу будуть допущені серйозні помилки. На жаль, і самі замовники часто недооцінюють важливість цього етапу. Вони ретельно вибирають металопластикові вікна, монтаж ж їх майже не цікавить. А даремно.
Покупцеві варто перевіряти доставлені віконні конструкції перед установкою, стежити за ходом процесу, а ще бажано забезпечити належну герметизацію монтажного шва.
Перевірка доставлених віконних конструкцій
Перш ніж дати фахівцям встановити металопластикові вікна, варто уважно оглянути і перевірити їх стан. І нічого не підписувати (актів про доставку) до цього. На що слід обов’язково дивитися:
зовнішній вигляд і відсутність явних пошкоджень захисних плівок;
якість зварних швів профілю, максимальна ширина канавки (якщо така взагалі є) повинна бути 5 мм, а глибина – всього 1 мм;
цілісність стекол і відсутність вологи або бруду всередині склопакета;
загальне число стекол (у 2-камерного склопакета їх повинно бути 3, у однокамерного – 2);
загальну конфігурацію і її відповідність тому, що було замовлено, мова про кількість стулок, напрямку відкриття і т.д.
Якщо такий візуальної перевірки не виконати, то можна прийняти неякісний виріб. В результаті металопластикові вікна, установка яких, можливо, пройде правильно, можуть не відповідати очікуванням в плані тепло- і звукоізоляції, загальною надійності і т.д.
Контроль процесу монтажу металопластикових вікон
Йти в іншу кімнату і не дивитися за діями установників – не найкраще рішення. Варто наглядати за процесом, попередньо вивчивши послідовність і черговість робіт хоча б в теорії. Без вашого нагляду вище ризик помилок, в тому числі ненавмисних. Якщо встановити металопластикові вікна з порушеннями норм і стандартів, то віконна конструкція з високою часткою ймовірності стане причиною серйозних неприємностей.
Основні етапи монтажного процесу.
Контрольна звірка розмірів доставленої конструкції і отвору.
Демонтаж старого вікна, якщо воно є (і відповідний процес обумовлений).
Підготовка віконного отвору до монтажу, включаючи видалення залишків будівельних матеріалів, пилу і бруду.
Розміщення рами з виставленням за рівнем. Вкрай важливий і відповідальний етап.
Фіксація віконної конструкції в отворі з використанням анкерних пластин. Важливо, щоб були дотримані вимоги за кількістю точок кріплення. Між габаритами конструкції і чисельністю анкерних пластин є прямий зв’язок.
Герметизація стику між металопластикових профілем і стінами. Зазвичай зазор закладається монтажною піною.
Обробка відкосів (якщо відповідні роботи обумовлені, а в ідеалі цей етап потрібно також довіряти професіоналам і не відкладати «на потім»).
Здача роботи замовнику.
Візуально перевірити результати і оцінити якість часто проблематично. Відразу «забракувати» металопластикові вікна, монтаж яких тільки завершений, можна лише при кричущих помилках, начебто появи тріщин на склопакетах або дефектах з відкриттям стулок.
Приводи запідозрити недобре:
будь-які проблеми з відкриттям / закриттям;
конструкція зафіксована в отворі не твердо;
видно зазори між вікном і стіною;
візуально конструкція не рівна по горизонталі або в іншій площині.
Важливість теплого монтажу
Сьогодні рекомендується не просто виконувати професійну установку, а робити так званий Євромонтаж. Він передбачає додаткову герметизацію і захист монтажного шва і піни з боку приміщення і з вулиці.
Для цього застосовуються ПСУЛ-стрічки або спеціальні герметики. Зсередини вони захищають монтажний шов від вологи. А зовні оберігають піну від ультрафіолету і інших атмосферних впливів.