З наближенням холодів ми нерідко згадуємо про необхідність підготовки вікон до зими. Ця проблема особливо актуальна для власників старих дерев'яних конструкцій з характерними щілинами в рамах, тремтячими або навіть тріснутим склом і т.д. Але якщо у вас висококласні металопластикові вікна, до зими їх все одно варто підготувати належним чином.
Не вимагачий багато часу і сил догляд дозволить зберегти високу якість виробу, продовжить його термін служби, а що ще важливіше – дозволить мешканцям насолоджуватися комфортним мікрокліматом, незалежно від того, як низько опускається ртутний стовпчик вуличного термометру.
Компанія «Стандарт вікна» виготовляє висококласні ПВХ-вікна в Києві, використовуючи кращі профільні системи, склопакети і фурнітуру. Ідеальна якість поєднується з доступністю, адже у нас, як виробника, 100% гарантія низьких цін. А якщо ви знайшли дешевше, ми зробимо ще дешевше.
Наші фахівці не тільки займаються монтажем, а й роблять ремонт вікон. Як показує практика, найчастіше ремонтні роботи потрібні в холодну пору року, коли різні дефекти виявляються найкраще. Якщо ви хочете уникнути подібної долі, обов'язково читайте, як пластикові вікна підготувати до зими.
Багато хто пам'ятає, що старим дерев'яним вікнам потрібно утеплення на зиму із закладенням щілин поролоном і/або обклеюванням по всьому периметру рами. Пластикові конструкції подібного не потребують, оскільки одним з головних їхніх плюсів є невимогливість в експлуатації і простий догляд. Але ігнорувати базові моменти обслуговування теж не варто, адже від них безпосередньо залежать такі експлуатаційні параметри, як надійність і довговічність.
Планову профілактику рекомендує виконувати двічі на рік, а саме перед настанням холодів і напередодні літа. Підготовка вікон до зими зазвичай проводиться в середині або наприкінці жовтня. Потрібна вона для того, щоб різкі перепади температур, сильні морози і пориви вітру, а також снігопади і обмерзання не стали причиною поломок. Як правило, всі профілактичні роботи виконуються швидко, тобто достатньо виділити кілька годин у вихідний день, щоб зробити наступне:
Базовий критерій готовності вікна до зими – його чистота. Зазвичай миття і очищення здійснюється двічі на рік в міжсезоння. І наближення холодів є приводом для виконання цієї нескладної процедури. Багато сил і часу мийка не займе, адже пластиковий профіль на відміну від дерев'яної рами гладкий і не має пор, мікротріщин та інших дефектів. Справедливо це і щодо сучасних підвіконь, склопакетів, укосів.
Використовувати для миття профілю та інших пластикових поверхонь найкраще звичайний мильний розчин, а для очищення склопакетів – спеціальні засоби для скла і дзеркал. Від агресивної хімії варто відмовитися. По-перше, вона просто не потрібна, якщо ви проводите очищення забруднень двічі на рік: пил і бруд з вулиці легко видаляється без неї. По-друге, агресивні компоненти можуть пошкодити пластик, викликати появу тріщин, зміни кольору і т.д. З тієї ж причини не потрібні металеві щітки або інші підручні засоби, здатні подряпати скло або пластик. Тому для прибирання підійде м'яка губка, мікрофібра, тканинне ганчір'я.
Основні рекомендації щодо мийки:
Навіть восени (не кажучи про зиму) нескладно виявити протяги і продування з вікна. Якщо відчувається з місця зіткнення стулки і рами, то можна припустити, що від самого початку висока ступінь притиску ослабла. В цьому випадку рекомендується регулювання, яке прийнято називати переведенням в зимовий режим.
Звертаємо увагу, що двічі на рік міняти ступінь прилягання стулки до рами не потрібно. Налаштовувати притиск рекомендується, коли є показання – виникло продування. А ближче до зими це загрожує зниженням кімнатної температури нижче норм. Підтвердити слабке прилягання можна за допомогою аркуша паперу: якщо він, вставлений в зазор, випадає сам при закритій стулці, то потрібне налаштування.
Для регулювання фурнітури виконайте наступне:
Щоб підготувати вікна до зими, слід переконатися, що стулки нормально закриваються. В ідеалі навіть перед тим, як виконувати регулювання фурнітури з посиленням притиску, треба оглянути ущільнювач для пластикових вікон і зробити мастильні роботи.
Гумки ущільнювачів відносяться до важливих аксесуарів, які безпосередньо впливають на герметичність віконної конструкції. Завдяки своїй високій еластичності вони виступають відмінною перепоною для пилу, звуків і втрат тепла. Але поступово ці властивості погіршуються, в зв'язку з чим на ущільнювачі можуть з'являтися тріщини та інші ушкодження. Щоб цього не сталося, треба:
Якщо ж гумка все ж зносилася, то необхідно виконати її заміну. Купується новий ущільнювач, відповідний за формою посадкового місця. Старий аксесуар витягується за допомогою викрутки, а новий вирізається так, щоб укласти його в спеціальному жолобку єдиним контуром (без натягу) і отримати тільки один стик в одному з кутів. Для монтажу він просто приклеюється.
Ще щоб вікно щільно закривалася, треба щорічно змащувати фурнітуру. Для цього використовуються або спеціальні мастила, або звичайний солідол. А ось рослинні і тваринні масла застосовувати не можна.
Змащувати необхідно всі рухомі елементи фурнітури. Найчастіше виробники цих елементів навіть вказують ті частини, які потребують змащування (там нанесено зображення краплі або маслянки). Для рівномірного розподілу в процесі нанесення мастильного складу варто рухати стулку, повторно відкривати і закривати її і т.д.
Якщо ці профілактичні заходи не допомагають, тобто вуличний шум чути сильніше, а холод активно проникає в приміщення, то можливо сталася розгерметизація пластикового вікна. Як правило, обумовлено це:
У подібних випадках правильно підготувати вікна до зими допоможуть фахівці компанії «Стандарт вікна». Телефонуйте – вас чекає індивідуальна знижка.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00