Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Вікна до зими готові!

З наближенням холодів ми нерідко згадуємо про необхідність підготовки вікон до зими. Ця проблема особливо актуальна для власників старих дерев'яних конструкцій з характерними щілинами в рамах, тремтячими або навіть тріснутим склом і т.д. Але якщо у вас висококласні металопластикові вікна, до зими їх все одно варто підготувати належним чином.

окна зимой

Не вимагачий багато часу і сил догляд дозволить зберегти високу якість виробу, продовжить його термін служби, а що ще важливіше – дозволить мешканцям насолоджуватися комфортним мікрокліматом, незалежно від того, як низько опускається ртутний стовпчик вуличного термометру.

Компанія «Стандарт вікна» виготовляє висококласні ПВХ-вікна в Києві, використовуючи кращі профільні системи, склопакети і фурнітуру. Ідеальна якість поєднується з доступністю, адже у нас, як виробника, 100% гарантія низьких цін. А якщо ви знайшли дешевше, ми зробимо ще дешевше.

Наші фахівці не тільки займаються монтажем, а й роблять ремонт вікон. Як показує практика, найчастіше ремонтні роботи потрібні в холодну пору року, коли різні дефекти виявляються найкраще. Якщо ви хочете уникнути подібної долі, обов'язково читайте, як пластикові вікна підготувати до зими.

Планова профілактика для вікон перед зимовим сезоном

Багато хто пам'ятає, що старим дерев'яним вікнам потрібно утеплення на зиму із закладенням щілин поролоном і/або обклеюванням по всьому периметру рами. Пластикові конструкції подібного не потребують, оскільки одним з головних їхніх плюсів є невимогливість в експлуатації і простий догляд. Але ігнорувати базові моменти обслуговування теж не варто, адже від них безпосередньо залежать такі експлуатаційні параметри, як надійність і довговічність.

Планову профілактику рекомендує виконувати двічі на рік, а саме перед настанням холодів і напередодні літа. Підготовка вікон до зими зазвичай проводиться в середині або наприкінці жовтня. Потрібна вона для того, щоб різкі перепади температур, сильні морози і пориви вітру, а також снігопади і обмерзання не стали причиною поломок. Як правило, всі профілактичні роботи виконуються швидко, тобто достатньо виділити кілька годин у вихідний день, щоб зробити наступне:

 • помити вікна;
 • перевірити стан ущільнювальної гумки і фурнітури;
 • посилити притиск стулки до рами (так зване переведення в зимовий режим), якщо є нарікання на поточний прилягання;
 • звернутися до фахівців «Стандарт вікна», якщо виявлені серйозні дефекти, що вимагають професійної допомоги.

Очищення від накопиченого бруду

Базовий критерій готовності вікна до зими – його чистота. Зазвичай миття і очищення здійснюється двічі на рік в міжсезоння. І наближення холодів є приводом для виконання цієї нескладної процедури. Багато сил і часу мийка не займе, адже пластиковий профіль на відміну від дерев'яної рами гладкий і не має пор, мікротріщин та інших дефектів. Справедливо це і щодо сучасних підвіконь, склопакетів, укосів.

Використовувати для миття профілю та інших пластикових поверхонь найкраще звичайний мильний розчин, а для очищення склопакетів – спеціальні засоби для скла і дзеркал. Від агресивної хімії варто відмовитися. По-перше, вона просто не потрібна, якщо ви проводите очищення забруднень двічі на рік: пил і бруд з вулиці легко видаляється без неї. По-друге, агресивні компоненти можуть пошкодити пластик, викликати появу тріщин, зміни кольору і т.д. З тієї ж причини не потрібні металеві щітки або інші підручні засоби, здатні подряпати скло або пластик. Тому для прибирання підійде м'яка губка, мікрофібра, тканинне ганчір'я.

Основні рекомендації щодо мийки:

 • починати процес варто з видалення забруднень на профілі, а потім приступати до склопакетів;
 • не забудьте очистити дренажні канали, що знаходяться зовні рами: в них може забиватися листя та інше сміття, тим самим заважаючи відтоку води;
 • щоб на склі не з'явились розводи, спочатку очистіть їх від пилу, потім скористайтеся спеціалізованими засобами (в ідеалі з розпилювачами, що додасть зручності і прискорить процес), а після цього протріть скляні поверхні насухо мікрофіброю або ганчіркою, яка вбере залишки рідини і виключить появу розводів;
 • мити потрібно всі поверхні як з боку приміщення, так і зовні;
 • очищати від забруднень обов'язково потрібно ущільнювач і фурнітурні елементи – всі рухомі та нерухомі металеві частини. Особливу увагу приділяйте притискним роликам, біля яких активно накопичується сміття і пил. Для видалення забруднень тут можна використовувати пензлики. Після вологого прибирання фурнітура для пластикових вікон повинна бути протерта насухо.

Переведення фурнітури в зимовий режим

Навіть восени (не кажучи про зиму) нескладно виявити протяги і продування з вікна. Якщо відчувається з місця зіткнення стулки і рами, то можна припустити, що від самого початку висока ступінь притиску ослабла. В цьому випадку рекомендується регулювання, яке прийнято називати переведенням в зимовий режим.

Звертаємо увагу, що двічі на рік міняти ступінь прилягання стулки до рами не потрібно. Налаштовувати притиск рекомендується, коли є показання – виникло продування. А ближче до зими це загрожує зниженням кімнатної температури нижче норм. Підтвердити слабке прилягання можна за допомогою аркуша паперу: якщо він, вставлений в зазор, випадає сам при закритій стулці, то потрібне налаштування.

Для регулювання фурнітури виконайте наступне:

 • відкрийте стулку і огляньте її торцеву частину: потрібно виявити всі ексцентрики (цапфи) з отворами під викрутку і/або шестигранний ключ (рідше у формі зірочки);
 • візьміть відповідний інструмент і поверніть все цапфи на 1-2 мм за годинниковою стрілкою для посилення притиску;
 • всі ексцентрики треба виставити в однаковому положенні для забезпечення рівномірного притиску по всьому периметру стулки;
 • перевірте результат регулювання за допомогою листа: якщо він вже не випадає, то притиск посилений.

Вікна повинні щільно закриватися

Щоб підготувати вікна до зими, слід переконатися, що стулки нормально закриваються. В ідеалі навіть перед тим, як виконувати регулювання фурнітури з посиленням притиску, треба оглянути ущільнювач для пластикових вікон і зробити мастильні роботи.

Гумки ущільнювачів відносяться до важливих аксесуарів, які безпосередньо впливають на герметичність віконної конструкції. Завдяки своїй високій еластичності вони виступають відмінною перепоною для пилу, звуків і втрат тепла. Але поступово ці властивості погіршуються, в зв'язку з чим на ущільнювачі можуть з'являтися тріщини та інші ушкодження. Щоб цього не сталося, треба:

 • періодично оглядати аксесуар;
 • видаляти забруднення з гумки за допомогою мильного розчину і ганчірки;
 • перед зимою змащувати його вазеліном (технічним) або силіконовою змазкою, що дозволить ущільнювачу довше зберегти еластичність.

Якщо ж гумка все ж зносилася, то необхідно виконати її заміну. Купується новий ущільнювач, відповідний за формою посадкового місця. Старий аксесуар витягується за допомогою викрутки, а новий вирізається так, щоб укласти його в спеціальному жолобку єдиним контуром (без натягу) і отримати тільки один стик в одному з кутів. Для монтажу він просто приклеюється.

Ще щоб вікно щільно закривалася, треба щорічно змащувати фурнітуру. Для цього використовуються або спеціальні мастила, або звичайний солідол. А ось рослинні і тваринні масла застосовувати не можна.

Змащувати необхідно всі рухомі елементи фурнітури. Найчастіше виробники цих елементів навіть вказують ті частини, які потребують змащування (там нанесено зображення краплі або маслянки). Для рівномірного розподілу в процесі нанесення мастильного складу варто рухати стулку, повторно відкривати і закривати її і т.д.

Якщо щось несправне, краще викликати фахівця

Якщо ці профілактичні заходи не допомагають, тобто вуличний шум чути сильніше, а холод активно проникає в приміщення, то можливо сталася розгерметизація пластикового вікна. Як правило, обумовлено це:

 • усадкою будівлі (найчастіше вирішується за рахунок регулювання фурнітури);
 • порушенням технології монтажу та/або дефектом конструкції;
 • критичними помилками при виборі вікна, припустимо, придбанням виробу з однокамерним склопакетом.

У подібних випадках правильно підготувати вікна до зими допоможуть фахівці компанії «Стандарт вікна». Телефонуйте – вас чекає індивідуальна знижка.