Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Утеплити пластикові вікна – технологія утеплення зовні і зсередини

ПВХ-вікна є одними з найбільш теплих, тобто здатні забезпечити еталонні показники теплоізоляції. Але, якщо спочатку покупець неправильно вибрав комплектацію або ж в процесі монтажу були допущені помилки, то кімнатна температура взимку може виявитися нижче, ніж хотілося б. В результаті виникає бажання утеплити пластикові вікна.

 

Звичайно ж, поролон і обклеювання тканиною, знайомі з часів старих рам – не найкращий метод. Сучасні технології утеплення давно зробили крок вперед. І про те, як утеплити металопластикові вікна правильно, потрібно говорити ґрунтовно, причому всі заходи щодо поліпшення теплоізоляції краще робити ще до настання зимових холодів.

ЧОМУ ВІКНА МОЖУТЬ ВТРАЧАТИ ТЕПЛО?

Якісні металопластикові віконні конструкції, які нещодавно встановлені з дотриманням усіх правил монтажу, в перші роки експлуатації, як правило, не викликають нарікань з точки зору теплоізоляції. Але, з часом вони можуть з’явитися, через зношування ущільнювачів або якщо віконна фурнітура не обслуговують належним чином.

Якщо вікно низької якості і/або допущені критичні помилки в ході установки, то вже першої зими будуть помітні відчутні втрати тепла.

До типових причин недостатньої теплоізоляції і необхідності утеплити пластикові вікна відносяться наступні:

 • низька якість, пошкодження або невідповідність технічних параметрів конструкції наших кліматичних умов;
 • порушення правил монтажу;
 • усадка будівлі (властиво новобудовам);
 • недостатня герметизація віконного отвору, в тому числі простору під підвіконням, укосів, відливу і т.д .;
 • неналежний догляд, який прискорює знос ущільнювачів і фурнітури, а наслідком цього є ослаблення притиску стулки до рами з характерними продуваннями;
 • фізичний знос ущільнювальних гумок і фурнітурних елементів.

Крім того, проблеми з теплоізоляцією віконного отвору можуть не бути пов’язані безпосередньо з самим вікном. Причина може бути в таких аспектах:

 • занадто широкому підвіконні, перекриває радіатор опалення. У цьому випадку немає вільної циркуляції теплого повітря біля скла, вони запотівають, а в найскладніших випадках можуть промерзати;
 • відсутності обробки укосів з зовнішньої сторони прорізу.

У більшості випадків до втрат тепла, тобто зниження кімнатної температури в приміщенні, веде порушення герметичності вікна, тобто з вулиці дме саме з віконної конструкції.

ДМЕ З ПЛАСТИКОВОГО ВІКНА – ЯК УСУНУТИ ПРИЧИНУ?

Основне завдання утеплення зводиться до усунення джерела продувань (протягу). Фактично є два способи: займатися діагностикою та вирішенням питань самостійно або ж звертатися до фахівців. Перший варіант зазвичай дешевше (на практиці не завжди), але вимагає витрат часу і певних знань. Другий варіант – точно не безкоштовний, але вибравши хорошого фахівця, можна не тільки усунути проблему, а й отримати гарантію на виконані роботи.

Складність робіт також прямо впливає на вибір виконавця. Так, найпростіші заходи по утепленню реально реалізувати своїми силами, в тому числі поставити нові ущільнювачі на вікна, усунути щілини під підвіконням або навіть якісно обробити внутрішні укоси. А ось уже заміну фурнітури, зовнішні укоси та інші складні процеси варто довіряти професіоналам. До речі, до віконників краще звертатися і тоді, коли після монтажу вікна пройшло мало часу і на нього поширюються гарантійні зобов’язання.

ВСЕ ЩІЛЬНО ЗАКРИТЕ, АЛЕ ВІКНО ПРОМЕРЗАЄ

При скаргах на втрати тепла, спочатку потрібно знайти джерело продування. Але буває, що герметичність не порушена, а кімнатна температура взимку нижче бажаної або на склі та відкосах взагалі з’являється обмерзання.

Основна причина подібного – невідповідність встановленої віконної конструкції нашим кліматичним умовам. Так, згідно з нормативами, в житлових приміщеннях в Україні для забезпечення ефективного енергозбереження потрібні вікна з профільною системою від 70 мм і двокамерним склопакетом. Якщо використовується профіль з монтажною глибиною 60 мм або склопакетом з однією камерою, то взимку підвищені втрати тепла неминучі.

Крім цього до промерзання можуть призвести проблеми з конденсатом. У найхолодніші зимові дні волога на склі або схилах здатна змерзнути. В цьому випадку першопричина проблем може критися в підвищеній вологості в приміщенні, відсутності ефективної вентиляції або згадуваному раніше занадто широкому підвіконні. Тобто перш ніж утеплити пластикові вікна, треба розібратися з цими проблемами.

ЯК УСУНУТИ НЕГЕРМЕТИЧНІСТЬ ВІКНА?

Утеплювати віконну конструкцію і проріз в цілому можна зовні і зсередини, як власне і виконати утеплення балкона. Умовно кажучи, якщо дме з укосів, то рекомендується якісна їх обробка з двох сторін. А якщо протягує в районі петель, то можна обмежитися внутрішнім заходами.

Загальна технологія утеплення ПВХ-вікон передбачає наступні дії:

 1. Утеплення зовнішніх укосів. Найдоступнішим і часто вживаним способом такої обробки виступає тандем пінопласту і штукатурки. Стик віконної рами і зовнішньої стіни закривається пінопластовим листом товщиною 5 см. Як правило, його фіксують за допомогою клею. Потім поверх утеплювача встановлюється сітка для армування, а та штукатуриться в кілька шарів. Завершити процес можна фарбуванням в білий колір.
 2. Внутрішні роботи по утепленню. 

Сюди входить цілий комплекс заходів. Отже, як утеплити пластикові вікна зсередини:

 • перш за все варто перевірити стан гумового ущільнювача. Якщо він пошкоджений або втратив еластичність, то рекомендується заміна на новий. Зношений демонтується, пази очищаються від забруднень і пилу. Потім на раму наноситься клей і фіксується новий ущільнювач єдиним відрізком зі з’єднанням початку і кінця в одному з кутів. Якщо гумки в нормальному стані, то міняти їх не потрібно, але для профілактики варто очистити їх від забруднень і змастити силіконом (дозволить зберегти еластичність);
 • обробка внутрішніх укосів. Навіть якщо зовнішній стик стіни і віконної рами утеплений, то це не означає, що якість зовнішніх укосів не грає ролі. Як мінімум щілин тут точно бути не повинно, адже вони можуть бути причиною продування. А для підвищення теплоізоляції в ще більшому ступені рекомендується не просто обробити укоси, але і утеплити їх, що актуально при використанні гіпсокартону або пластику;
 • герметизація всіх стиків. Для цих цілей рекомендується використовувати різні герметики. Їх застосовують для того, щоб усунути щілини і інші дефекти під підвіконням, вирішити проблему недостатнього запінення монтажного шву або відливу, для заповнення отворів і інших пустот в елементах кріплення фурнітури і т.д.

Використання всіх описаних технологій утеплення відразу, тобто комплексний підхід, дозволить домогтися поліпшення теплоізоляційних властивостей, незалежно від першопричини проблем. Але, в окремих випадках досить і точкових заходів, які вимагають менше сил і часу. Потрібно лише точно визначити джерело продувань:

 • якщо протягує по периметру стулки, то основні заходи з утеплення зводяться до заміни ущільнювальної гумки або регулювань фурнітури;
 • якщо дме з-під підвіконної дошки, то потрібна додаткова герметизація нижнього монтажного шву. Коли зазор вже закладений бетоном або штукатуркою, то рекомендується застосовувати герметики;
 • якщо протягує в районі укосів. Можна спробувати обробити зовнішні укоси, якщо їх немає. У разі, коли цей захід не допомагає, то доведеться демонтувати наявні внутрішні укоси, додатково обробити шов монтажною піною і виконати обробку заново;
 • якщо дме в районі петель. Ймовірно, є дефекти в місцях кріплення фурнітури до профілю. В отвори потрапляє повітря з вулиці, яке і викликає втрати тепла. Потрібно перевірити фурнітуру і герметично закрити наявні порожнечі або отвори.

ПРОФІЛАКТИКА ДЛЯ ВІКОННОЇ ФУРНІТУРИ

Відчутно утеплити пластикові вікна дозволяє і посилення ступеню притиску стулки до рами. Регулювання притискного зусилля передбачає настройку цапф, які знаходяться на торці стулки. Повернувши на кілька градусів всі ці ексцентрики (зазвичай за годинниковою стрілкою), можна усунути продування, викликані зносом ущільнювача або самої фурнітури.

Плюс для профілактики фурнітурні елементи потрібно очищати від пилу і змащувати, як мінімум раз на рік.