Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Склопакети з обігрівом або теплі вікна

Склопакети з обігрівом — один з аспектів енергоефективності сучасного житла. Зараз, коли економія енергоресурсів є наріжним каменем, такий варіант скління знаходить все більше прихильників серед різних верств населення. Розглянемо докладніше всі їх переваги, недоліки та нюанси установки.

Вибираючи склопакет, варто звернути увагу не тільки на його естетичні характеристики і якість виконання, але і на додаткові функції, закладені в ньому виробником. Якщо ви прагнете забезпечити максимальний комфорт незалежно від температури за вікном, зверніть увагу на вікна з підігрівом.

Як це працює?

Правильно підібрані компоненти обігріву здатні надовго зберегти тепло в будинку. Це відноситься не тільки до різних батарей і обігрівачів. Давно відомо, що грамотне скління, утеплення фасадів та внутрішніх стін, установка якісних дверей забезпечують якісну термоізоляцію, що дозволяє надовго зберегти вироблене тепло.

Іноді до опалювального елементу може ставитися і вікно, так зване HS Glass. Такий спосіб обігріву здатний заблокувати охолодження приміщення через віконні прорізи, в той же час рівномірно розподіляючи тепло в приміщенні. Внаслідок установки такого вікна тепловтрати зменшуються зі стандартних 30% до 3%. Крім того, можна відмовитися від енергоємних обігрівачів.

Склопакети з підігрівом складаються з таких шарів:

 • загартоване скло;
 • нагріває шар з живленням від мережі;
 • повітряна камера;
 • загартоване скло з енергозберігаючим напиленням;
 • покриття, що відбиває інфрачервоні промені назад в кімнату;
 • ще одна повітряна камера;
 • поліроване скло.

Щоб «живити» струмом віконне скло, на його поверхню наносять спеціальне покриття у вигляді низькоемісійні плівки на основі оксидів металів. Її не видно, тому зовні таке вікно не відрізняється від звичайного. Щоб захистити нагріваюче покриття від ушкодження, його розміщують всередині склопакету. Таким чином, ризик того, що хто-небудь доторкнеться до нього рукою і отримає удар струмом, виключається.

Обидві сторони такого склопакету підключають до електромережі, а скло в ньому обов'язково використовується загартоване.

Щоб забезпечити високий рівень енергозбереження, на скло наносять низькоемісійне покриття на основі іонів срібла. Воно перешкоджає витоку тепла з приміщення, що сприяє економному витрачанню електроенергії, необхідної для підігріву.

Датчик, яким обладнані такі склопакети, контролює температуру нагрівання скла в залежності від зовнішньої температури. Таким чином, вручну змінювати температуру нагрівання в разі зміни температури не потрібно — автоматика зробить все сама, встановивши оптимальні параметри прогріву.

Чи є реальна користь від склопакетів з обігрівом?

Вікна з підігрівом не тільки дозволяють заощадити на рахунках за опалення. Щоб установка пластикових вікон привела до бажаних результатів, необхідно докладніше зупинитися на їх технічних характеристиках:

 • потужності 40-60 Вт/м2 досить для того, щоб забезпечити комфортну температуру в приміщенні (+23 °C) і уникнути виникнення конденсату, незалежно від температури за вікном (навіть якщо там будуть не характерні для наших широт -35 °C);
 • потужності 80-130 Вт/м2 буде досить, якщо ви плануєте використовувати вікно як додаткове джерело обігріву, в такому випадку температура поверхні склопакету буде складати 30-45 °C.

Такі вікна, завдяки їх здатності боротися з конденсатом, практично незамінні для облаштування вітрин, зимових садів, басейнів або скління терас. Крім того, це відмінний спосіб забезпечення енергоефективності. Хоча їх вартість вище, ніж у «звичайних» склопакетів, вони дуже швидко окупаються.

Якщо ви плануєте обладнати такими вікнами приміщення взагалі без підігріву (тобто використовувати їх в якості основного джерела тепла), варто звернути увагу на моделі з максимальною потужністю — 500 Вт/м2. Незважаючи на те що споживання електроенергії в такому разі зросте, ви не відчуєте відсутності інших джерел тепла.

Такі вікна незамінні в приміщеннях з надмірною вологістю: басейнах і оранжереях. Вони відмінно справляються з такою важливою задачею, як усунення запотівання. Це також важливо для склопакетів, що використовуються на даху в горизонтальному положенні.

Багато людей старшого віку пам'ятають про те, як вікна взимку покривалися вигадливими візерунками, що перешкоджають огляду. На підігріваємих склопакетах такого ефекту не буде: скло залишатиметься прозорим при будь-яких температурах і незалежно від вологості повітря.

Де використовувати вікна з підігрівом?

Склопакети з обігрівом відрізняються широкою сферою застосування. Вирішуючи, які вікна купити в Києві, варто визначитися з тим, які функції для вас важливі найбільше і для якого приміщення вони будуть використовуватися. Пам'ятайте про те, що основна тепловіддача будинку (до 40%) відбувається через віконні отвори.

До основних переваг вікон з підігрівом можна віднести:

 • можливість самостійного регулювання температури (до 60 °C);
 • зменшення витрат на утеплення (хоча вам доведеться платити за електроенергію, яка і «живить» такі вікна, їх теплоізоляція дозволить надовго зберегти згенероване тепло);
 • наявність додаткового джерела обігріву (не обов'язково тримати їх включеними постійно, можна включати тільки при необхідності);
 • зниження ймовірності появи конденсату (особливо актуально для оранжерей, басейнів та інших приміщень, де часто перевищується точка роси).

Це передова технологія, що дозволяє одночасно реалізувати декілька функцій і вирішити ряд проблем в приміщенні.

Тому, якщо ви любите милуватися зоряним небом через мансардне вікно, обійтися без підігріву фактично не реально. Тільки такий варіант дозволить повністю уникнути криги, що перешкоджає огляду, або запотіванню скла.

Рекомендації по догляду

Вікна з підігрівом не вимагають особливого догляду. Однак особливу увагу варто приділити такому елементу, як відливи на вікна. Вони відповідають за відведення води і захист нижнього укосу віконного прорізу від скупчення води. Якщо цього не зробити, вода з часом буде руйнувати стіну.

Варто пам'ятати про те, що захисну плівку з вікон варто видалити не пізніш як через півроку з зовнішньої сторони і не пізніше ніж через рік — зсередини. Це пов'язано з тим, що під дією сонячних променів (і обігріву) вона згодом «прикипає» до конструкції склопакету.

Догляд за такими вікнами нічим не відрізняється від догляду за іншими металопластиковими пакетами. Два рази на рік їх бажано мити за допомогою мильного розчину або спеціального миючого засобу і протирати насухо спеціальною безворсовою ганчіркою (мікрофіброю).

Ущільнювачі теж необхідно ретельно очищати від бруду і кілька разів на рік наносити на них силіконове масло, здатне значно продовжити термін їх служби. Мити їх також слід без використання твердих абразивних засобів, найкраще — мильним розчином або іншим спеціальним миючим засобом.

Після очищення фурнітури її бажано змастити маслом, що не містить кислот і смол. Хоча б раз на рік бажано викликати майстра, який зможе провести профілактичний огляд фурнітури і відремонтувати або замінити вийшли з ладу механізми.

Не забувайте і про необхідність прочищення дренажних отворів, адже вони часто забиваються дрібним сміттям, після чого вода може потрапляти всередину приміщення. Щоб цього уникнути, достатньо раз на рік прочищати їх за допомогою гострого предмету, знявши захисний пластиковий ковпачок.

Увагу варто приділити і кріпильним елементам пластикового вікна. Втім, для цього найкраще викликати кваліфікованого майстра, який проведе повноцінний профілактичний огляд всіх елементів вікна. Робити це варто також не рідше ніж раз на рік.

Віконний профіль досить стійкий до різних атмосферних впливів і більшості хімічних сполук, однак він може руйнуватися під дією кислотних розчинів або розчинників. Крім цього, варто уникати використання порошкоподібних миючих засобів.