Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Сонцезахисні пластикові вікна

Віконні конструкції прямо впливають на мікроклімат в житлових приміщеннях, офісних та інших об’єктах. Традиційно основним питанням, коли потрібно купити вікна, є забезпечення комфортної температури, тобто високих теплоізоляційних характеристик. Деякі далекоглядні покупці згадують і про нормальне провітрювання, від якого прямо залежить вологість повітря в квартирі. А ось сонцезахист вікон часто залишається без належної уваги, а дарма.

 

Пекуче літнє сонце здатне створити ефект лазні в приміщенні, збільшуючи витрати на кондиціонування або погіршуючи самопочуття мешканців. Крім того під впливом ультрафіолету активно вигорають оздоблювальні матеріали та меблева оббивка, що негативно позначається на зовнішньому вигляді інтер’єру. Найчастіше вирішують проблему за допомогою штор, але, по-перше, не завжди їх використання доречно з точки зору дизайну. По-друге, вони затемнюють приміщення. По-третє, штори найчастіше крадуть простір, що для малогабаритних квартир небажано. А ще вони (як і багато жалюзі і ролети) малоефективні в боротьбі з перегрівом і духотою в приміщенні.

Уникнути всіх цих недоліків дозволяють сонцезахисні пластикові вікна і інші сучасні рішення захисту віконних прорізів від ультрафіолету. Замовити їх за найкращими цінами в Києві ви можете в компанії «Стандарт вікна». Але перш за все варто розібратися, коли потрібний сонцезахист вікон і які його види сьогодні найчастіше використовуються.

КОЛИ ПОТРІБНО СТАВИТИ СОНЦЕЗАХИСНІ ПЛАСТИКОВІ ВІКНА

Захищені від ультрафіолету склопакети та інші захисні засоби можна встановити в будь-якій будівлі. Але найбільш доцільні подібні віконні конструкції в квартирах і приміщеннях, які орієнтовані на південну або південно-західну сторону. Тут в літню пору сонце світить у вікна більшу частину дня, що відчутно підвищує температуру в кімнаті, причому навіть вночі задуха залишається. Особливо актуальною ця проблема є для мешканців верхніх поверхів, що не затінені ні іншими будівлями, ні деревами.

Сонцезахисні пластикові вікна рекомендується використовувати і в інших ситуаціях, в тому числі:

 • в спальнях і дитячих кімнатах, які орієнтовані на схід. В такому випадку сонце, що сходить зазвичай заважає спати в ранкові години і є причиною раннього пробудження;
 • якщо в приміщенні кілька вікон або є панорамне скління. В такому випадку світла може бути занадто багато (незалежно від орієнтації приміщення) і його надлишок часто викликає дискомфорт;
 • в родині є люди, які мають алергію на сонце або занадто чутливі до яскравого світла;
 • ви любите злегка приглушене або м’яке природне освітлення;
 • є запит на захист інтер’єру (меблів, обробки і т.д.) від швидкого вицвітання (вигорання).

Фахівці рекомендують використовувати різні методи сонцезахисту в будь-яких дитячих кімнатах, а також радять забезпечити гнучкі можливості управління світлопропусканням в офісах і інших робочих просторах.

ВИДИ СОНЦЕЗАХИСНИХ МЕТАЛОПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Альтернативою і/або доповненням до штор, жалюзі і іншого декору віконних прорізів сьогодні виступають пластикові вікна зі спеціальним захистом від ультрафіолету. Головна відмінність таких віконних конструкцій — відображення сонячних променів (тобто зниження нагріву і попередження вицвітання інтер’єру) за умови збереження прозорості та забезпечення прийнятного рівня світлопропускання.

До основних видів сонцезахисних металопластикових вікон відносяться наступні:

 1. Віконні конструкції, які мають сонцезахисні склопакети. Крім скла, що відбиває сонячні промені і зберігає нормальне світлопропускання (до 70%) тут можуть використовуватися і енергоефективне. В цьому випадку можна вести мову вже про мультифункціональні склопакети.
 2. Вікна зі спеціальними плівками, нанесеними на скло. Вони можуть мати як тонувальні, так і дзеркальні (тобто відображаючи) властивості. Плюс таких рішень в тому, що плівка може бути нанесена в будь-який момент без демонтажу і складних ремонтних робіт. У тоніровочних плівок є мінус — вони істотно знижують світлопропускання, а ось дзеркальні — ні, сприяють при цьому приватності.
 3. Вікна з саморобними методами захисту. Це звичайні віконні конструкції, на які наклеюється папір, фольгу, газети, дешеві тонувальні плівки. Подібний сонцезахист вікон має більше мінусів, ніж плюсів, адже знижує природне освітлення і виглядає негарно, тобто псує інтер’єр. Власне такий вид сонцезахисних конструкцій ми не рекомендуємо і детально розглядати не будемо.
 4. Вікна з зовнішніми системами захисту від сонячних променів, в тому числі з маркізами, віконницями і т.д.

СОНЦЕЗАХИСНІ СКЛОПАКЕТИ

До категорії сонцезахисних сьогодні можна віднести відразу кілька видів склопакетів, в тому числі укомплектовані наступним склом:

 1. Кольоровим прозорим. До складу скляної маси додається барвний пігмент, який надає склу необхідний відтінок (зазвичай блакитний, сірий, зелений або коричневий). Від кількості барвника залежить ступінь поглинання як тепла, так і світла. Але показники відображення, як правило, не перевищують 30% (тобто близько 70% тепла і світла в приміщення все одно проникають).
 2. З дзеркальним напиленням. Вони частину сонячної енергії відображають, а частину поглинають. Прозорість скла зберігається, хоча з боку вулиці вони дзеркальні, тобто забезпечують мешканцям приватність. Проникнення теплової енергії знижується на 30-35%.
 3. Зі спеціальним сонцезахисним покриттям. Найефективніший варіант склопакетів, оскільки вони відображають до 60% теплової енергії, пропускаючи до 70% сонячного світла. Одним з лідерів з випуску такого скла є компанія Glas Trösch і її фірмове рішення — склопакети Selekt. До речі, таке скло можна комбінувати з іншими в рамках одного склопакету, в тому числі покращувати і інші важливі функції, включаючи протизламну, енергозберігаючу, шумозахисну і т.д.

Установка подібних рішень можлива без повної заміни вікна. Наші фахівці виконають заміри, а потім встановлять сонцезахисні склопакети без будь-яких брудних робіт.

ТОНУВАЛЬНА ПЛІВКА НА ВІКНА

Альтернативою спеціальним склопакетам виступають плівки, які наносяться на скло. Вони просто наклеюються, що можна зробити навіть самостійно. Коштують плівки дешевше, але на відміну від склопакетів часто змушують йти на певні компроміси, тобто не дають виграшу в енергоефективності або знижують світлопропускання.

До найпопулярніших сонцезахисних плівок відносяться тонувальні і дзеркальні, але є й інші різновиди. Розглянемо коротко основні:

 • тонувальні або тонуючи. Вони захищають від сонця і знижують нагрівання, але разом з тим істотно знижують і світлопропускання, так що в похмуру погоду в кімнаті досить похмуро. Використовують подібні плівки частіше в офісних і торгових об’єктах;
 • дзеркальні. Бувають одно- і двосторонніми. Вони відображають ультрафіолет, захищаючи меблі, підвищують рівень приватності. Вважаються хорошим вибором для житлових квартир, в тому числі тих, що знаходяться на перших поверхах;
 • матові. Подібні плівки в більшій мірі впливають на прозорість, тобто підвищують приватність і знижують світлопропускання, що є і непрямим сонцезахистом вікна. Найчастіше такі рішення використовуються в офісах, в тому числі на дверних конструкціях. Ще застосовують матові плівки в душових та інших сантехнічних перегородках.

МАРКІЗИ

Це навісні конструкції, які використовуються для зовнішнього захисту віконних прорізів від сонця. Фактично це каркас над вікном з натягнутою тканиною. Маркізи використовують не тільки на вікнах, але і на дверях, вітринах магазинів. У квартирах їх застосовують рідко, а ось в заміських будинках їх популярність зростає.

Виділяють кілька видів таких конструкцій. Так, бувають висувні і статичні маркізи. Ще виділяють прямі (нагадують довгий козирок), купольні або кошикові та вертикальні (рефлексолі), що виступають зовнішнім аналогом штор або жалюзі. Роблять маркізи з різних тканин з сонцезахисної просоченням.

ВІКОННИЦІ

Це ще один спосіб захисту від сонця, який відомий багато століть. Сьогодні він переживає новий виток популярності у нас, а в теплих західних країнах завжди зберігав лідируючі позиції при захисті від ультрафіолету. Крім сонцезахисту віконниці можуть бути і ефективним протизломним методом, якщо вони зроблені з міцного матеріалу, наприклад, металу або армованого пластику.