Слухове вікно відрізняється від звичайного насамперед місцем розташування. Така конструкція облаштовується в покрівлі, тобто на даху будівлі. Розміщується воно тут, як правило, для забезпечення притоку природного світла і можливості провітрювання мансардного або горищного простору. Також це вікно, яке нерідко ще називають люкарна, дормер або навіть «будинок гному», істотно перетворює екстер'єр будівлі.
З огляду на те, що слухові вікна на даху виконують не тільки технічні, але і архітектурно-естетичні функції, до їх вибору і установки варто підходити максимально відповідально. Багато їх різновидів досить складні в реалізації. Так, їх як і, припустимо, балкон з виносом краще довіряти професіоналам з досвідом і відповідними знаннями.
Фактично слухове вікно з'явилося приблизно тоді ж, коли люди захотіли використовувати горища більш раціонально, аж до перетворення їх на повноцінний житловий простір. Класичний дах не припускав можливості проникнення природного світла, а також додавав складнощів з провітрюванням. Щоб усунути ці проблеми, на горищах почали робити отвори в покрівлі. Перший час їх закривали тканиною або іншими матеріалами. Пізніше прийшла черга скла, а сьогодні тут, ясна річ, використовується склопакет.
Чому подібні вікна стали називати саме слуховими? По-перше, сам термін «слух» ще в словнику Даля має додаткові значення, в тому числі «отвір» і «проріз для слуху». По-друге, є цікава легенда, що одне з перших подібних вікон в царській Росії на початку 19 століття створив майстер на прізвище Слухов.
Так, московський манеж, побудований на честь тріумфу над Наполеоном, з самого початку не мав отворів у покрівлі. Через це горище в літню спеку сильно нагрівалося аж до виникнення деформацій стельових перекриттів і самого даху. За розпорядженням імператора Олександра Першого надійшло завдання терміново усунути проблему, а Слухов вирішив на схилах манежу зробити вікна, що забезпечили необхідне провітрювання.
Сьогодні серед перших функцій слухового вікна виділяють декоративну. Отвір в даху відразу ж перетворює не тільки його, але і всю будівлю повністю. Також є і кілька важливих технічних особливостей, які разом і окремо прямо впливають і на загальну надійність (підтверджується легендою про манежі), і на зручність експлуатації будівлі. До таких функцій відноситься наступне:
Ще такі вікна можна об'єднати з балконами. Разом вони формують цікаву альтернативу звичної покрівлі. Тому в приватному житловому будівництві задуматися про слухові конструкції варто і тоді, коли ви збираєтеся склити балкон.
Конструктивно до основних типів таких вікон відносяться такі варіації:
Іноді до слухових вікон відносять і зенітний ліхтар. Це «близький родич», що виконує функцію світлопропускання не на схилах, а на пласких дахах. Зенітні ліхтарі можуть оснащуватися стулками, що також перетворює їх на засіб провітрювання і доступу на дах.
На двосхилових дахах трикутна форма віконного отвору є найгармонійнішою. Зустрічаються «трикутники» і в інших типах будівель, але тут вони можуть виглядати не настільки виграшно.
На практиці трикутна форма найчастіше надається фронтонним вікнам, дормерам і антідормерам. Щоб гармонійно вписати його в будівлю і інтер'єр, часто осьові лінії віконної конструкції поєднують з осями стін будівлі.
Завдяки похилим бічним граням вікна істотно спрощується задача забезпечення якісної гідроізоляції: в більшості випадків наявної крутизни скатів виявляється досить, тобто додаткові заходи щодо захисту монтажного стику і стін від води і вологи не потрібні.
В подальшому при облаштуванні мансарди (горища) трикутні вікна можуть ускладнити ремонтні роботи. Так, більше клопоту може доставити обшивка вагонкою стін та оздоблення укосів. Якщо це критично для вас, то варто зробити вибір на користь універсального прямокутного форм-фактору.
До недоліків вікон в покрівлі відносять технічні складності, які пов'язані як з проектуванням і попередніми розрахунками, так і з безпосередньою установкою. Особливо це стосується дормеру і антідормерів, які передбачають додаткові каркаси.
Навіть якщо ви плануєте використовувати висококласні вікна Рехау, здатні нівелювати дрібні огріхи монтажу, довірте весь комплекс робіт від вимірів до установки нашим професіоналам. Ми гарантуємо кращі ціни в Києві і гарантію від 5 років на всі наші віконні конструкції.
Сама процедура будівництва дормеру трикутної форми включає такі етапи:
Створення мансардних вікон технічно простіше. Але тут важливі попередні розрахунки, що дозволяють реалізувати оптимальний стік дощової і талої води. У цій роботі без досвідчених і кваліфікованих майстрів не обійтися.
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00