Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Прості і корисні поради по догляду за міжкімнатними дверима

Збереження вихідної привабливості і тривала працездатність міжкімнатних дверей залежить не тільки від матеріалів їх виготовлення, імені виробника і/або цінника. Бережна експлуатація та належний догляд не менш важливі. Без них різні подряпини, мікротріщини і інші дефекти неминучі. Про те, який необхідний догляд за міжкімнатними дверима, ми і поговоримо більш докладно.

межкомнатные двери

Відразу потрібно сказати, що ніяких надскладних в реалізації порад немає, а всіх правил може дотримуватися будь-яка господиня і/або господар.

Загальні рекомендації по догляду за дверима

Те, як правильно доглядати за дверними конструкціями, багато в чому залежить від матеріалу, з якого вони зроблені. Логічно, що дерев'яні та металопластикові двері, потребують різних заходів з обслуговування, так як відрізняються по чутливості до вологи і іншим атмосферних факторів, мають різну структуру лицьових поверхонь і т.д.

Але навіть незважаючи на матеріал дверного полотна, його заповнення та/або оздоблювального покриття можна виділити універсальні правила по догляду за міжкімнатними дверима:

 1. Першочергове прибирання зводиться до усунення пилу, причому спочатку можна протирати виріб вологою губкою, а потім прибрати залишки вологи сухою ганчіркою, щоб не залишилося розводів. Можна відразу обмежитися сухим прибиранням.
 2. Двічі на рік треба протирати поверхні мильним або спиртовим розчином.
 3. Якщо передбачені петлі, то їх необхідно періодично змащувати. Аналогічна рекомендація стосується і будь-якої іншої рухомої фурнітури. Також при необхідності рекомендується підтягувати кріпильні гвинти ручок, очищати засувки, замки та інші комплектуючі. Для металевих виробів рекомендується сухе прибирання або ж протирання насухо після миття.
 4. Склопакети і скляні вставки, якщо такі є, краще очищати від забруднень мильним розчином і/або спеціальною побутовою хімією для дзеркал і скла. Важливо! Для матового скла не підходять речовини з органічними розчинниками.
 5. Додаткове обслуговування, яке націлене на усунення дефектів і/або підтримання приємного блиску двері, передбачає використання спеціальних воскових речовин і/або полиролей. При цьому обов'язково вивчайте інструкцію до засобу на предмет того, що його можна використовувати з матеріалами, з яких виконано ваше дверне полотно.

Ще треба мінімізувати різні негативні фактори впливу на двері. Тому, коли, наприклад робите ремонт вікна в Києві, захистіть їх від псування. Якщо виріб чутливий до вологи і/або ультрафіолету, то потрібно обов'язково враховувати і це при експлуатації. Плюс профілактичні бесіди не завадить провести з дітворою, яка любить застосовувати дверні конструкції не за призначенням.

До важливих загальних порад відноситься заборона на використання:

 • сухих чистячих порошків і будь-яких речовин з абразивними компонентами;
 • жорстких щіток, скребків і губок, здатних пошкодити лицьові, в тому числі скляні поверхні;
 • агресивних хімічних речовин. Табу розповсюджується на кислоти, хлор, ацетон, луги, бензин і т.д.

Більш конкретні правила прямо пов'язані з матеріалами виготовлення.

Догляд за міжкімнатними дерев'яними дверима

Натуральна деревина потребує дбайливого, акуратного догляду. У зв'язку з чим основним вашим помічником повинні бути м'які ганчірки та/або мікрофібра.

Двері, виконані з сосни, бука, дуба і більшості інших популярних порід дерева, бояться високої вологості і / або безпосереднього контакту з водою. Через бризок на поверхні можуть з'являтися білі, складно виводяться плями. У тому числі тому двері з масиву не ставлять в душі або інших приміщеннях з високим рівнем вологості.

Надмірна сухість і/або нагрів також чинять негативний вплив на дерево. В ідеалі поруч з дерев'яними дверима не повинно бути радіаторів опалення або електричних опалювальних приладів. Інакше є ризик розтріскування масиву.

Правильний догляд за міжкімнатними дверима з дерева зводиться до наступного:

 • видалення пилу за допомогою сухої ганчірки — щотижня;
 • обробка миючими речовинами без агресивної хімії — раз або двічі на рік;
 • очищення петель і фурнітури, їх змащування — щороку/півроку;
 • використання воскової поліролі для закладення дрібних тріщин — тільки вони з'являться. Важливо грамотно підібрати колір воску, щоб добитися ідеального маскування. Застосовувати поліролі можна і для додання блиску і/або додаткових антистатичних властивостей;
 • фарбування та/або лакування — у міру зносу поточного покриття.

Під час ремонту дерев'яне полотно рекомендується захистити від пошкоджень, наприклад, поліетиленом. Власне механічні дії є головним чинником зниження привабливості виробу.

Догляд за ламінованими дверима

Більш доступною альтернативою масиву виступають конструкції зі шпону та ламінату. Правила обслуговування цих двох різновидів дверей майже не відрізняються. Наявність оздоблювального покриття виступає додатковим захистом від вологи і води.

Також вважається, що ламіновані плівки і шпон підвищують міцність, але через удари і механічних навантажень вони все ж можуть пошкодитися. Посилює ситуацію те, що ефективний домашній ремонт вкрай проблематичний, тобто простіше і логічніше попередити дефекти і правильно доглядати за виробом. Будь-які пошкодження плівки краще не намагатися усунути своїми силами — радимо звертатися до професіоналів.

Базові правила обслуговування ламінованих дверей такі:

 • первинні заходи зводяться до видалення пилу: можна використовувати як сухі, так і вологі ганчірки — оптимальна періодичність кожні 7-10 днів;
 • для збереження/додання блиску, відштовхування забруднень і пилу варто застосовувати поліролі (відповідні для ламінату) — раз на півроку;
 • якщо двері встановлені ​​у ванній або інший вологій кімнаті, то поліроль треба використовувати кожні 2 місяці;
 • обслуговування фурнітури зводиться до очищення і змащення рухомих елементів — щорічно;
 • удари бажано мінімізувати;
 • сильні/стійкі забруднення, як правило, видаляються спиртовим розчином або засобами для миття посуду.

Догляд за міжкімнатними пластиковими дверима

Найбільш вдалими в плані легкості експлуатації можна вважати саме металопластикові двері. Пластик гладкий, тому не доставляє складнощів з видаленням забруднень, він не боїться вологи, температурних перепадів, міцніше шпону і плівок. Доглядати за ним дійсно простіше, а частота очищення нижче.

Важливо й те, що компанія «Стандарт вікна» пропонує продукцію на базі пластикового профілю за найкращими цінами в Києві.

Основний догляд за міжкімнатними дверима ПВХ зводиться до:

 • прибирання пилу, яке можна здійснювати частіше: двічі або раз на місяць;
 • очищенню від різних забруднень. Для цих цілей підійде ганчірка, змочена в теплій воді або мильному розчині. З пластиком не варто застосовувати чистий спирт і будь-які порошки, а також речовини з ацетоном;
 • видалення жиру за допомогою засобів для миття посуду;
 • регулюванню фурнітури — раз на рік.

Подряпинам і іншим візуальним каліцтвам ПВХ-профіль схильний в меншій мірі, ніж двері з інших матеріалів. Якщо вони все-таки з'явилися, то для закладення використовуються спеціальні шпаклювальні пасти або навіть звичайні канцелярські коректори. Перші ефективно усувають великі тріщини і відколи, а другі — дрібні подряпини.

Догляд за міжкімнатними дверима ПВХ також залежить від заповнення полотна. Тут на відміну від балконних моделей рідко застосовуються склопакети: частіше непрозорі сендвіч-панелі, вітражі, інші декоративні вставки і т.д. При наявності скла, ясна річ, потрібно оберігати їх від пошкоджень. Правда, спочатку на етапі замовлення або з метою модернізації існуючої двері можна вибрати не прості, а ударостійкі склопакети (триплекс або загартовані), з якими переживати з приводу розбиття не доведеться.

Основні пристосування і засоби для догляду

В якості першого підручного пристосування по догляд за будь-міжкімнатними дверима можна вважати мікрофібру або м'яку тканину. Вони підійдуть і для сухого, і для вологого прибирання.

Універсальним миючим засобом стане звичайний мильний розчин. Доповнити його можна самостійно приготованим 10-відсотковим спиртовим розчином, тобто 90 мл води потрібно змішати з 10 мл спирту. Плюс можуть стати в нагоді обезжирювачі для миття посуду і миючі для скла/дзеркал.

Для регулювання фурнітури двері знадобиться шестигранний ключ (на 4 мм), пара викруток і/або плоскогубці.