Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Поради по склінню лоджії

Засклена лоджія — запорука її захисту від опадів і вітру, а також відмінна можливість скоротити втрати тепла в суміжній кімнаті і квартирі в цілому. З урахуванням підвищення цін на енергоносії подібні цілі переслідує все більше домовласників. Виконати скління лоджії можна дешевше, ніж у випадку з балконом. Так, і вибір матеріалів і технологій тут ширше. Але перш ніж говорити про все це, варто розібратися з азами, в тому числі відповісти на питання, лоджія у вас або все таки балкон.

 

Як показує практика майстрів нашої компанії, далеко не всі власники житла відрізняють ці неопалювані приміщення. А від цього прямо залежить і вибір відповідних віконних конструкцій, і їх експлуатаційні параметри, і величина витрат. Тому до того, як говорити про всі тонкощі і секрети скління лоджій, варто розібратися в її відмінностях від балкона.

ЧИМ ЛОДЖІЯ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД БАЛКОНУ?

Найлегше зрозуміти різницю між цими неопалювальними об’єктами візуально, перебуваючи з боку вулиці. Балкон виступає вперед щодо фасаду, тоді як лоджія знаходиться на одному рівні з ним, будучи нішею в стіні. Як наслідок, у першого є виступи з боків. А ось у лоджії таких боковин немає, відкритої до скління є лише фронтальна частина.

Виходить, засклена лоджія передбачає установку тільки прямокутної рами, що закриває наявний відкритий отвір. Тоді як на балконах використовуються П-подібні або Г-подібні конструкції (якщо одна з боковин закрита стіною).

Раніше балкони відрізнялися більшою глибиною, тому і їх сумарна площа часто була істотно більшою. Але сучасні лоджії бувають теж досить великими і місткими: вони не обов’язково вузькі, тому підходять для різних цілей, а не тільки для зберігання речей.

До інших відмінностей лоджії і балкону відноситься наступне:

 1. Механічна міцність. Так як лоджія фактично є продовженням плити підстави, а не окремою виносною конструкцією, то вона за інших рівних умов є більш надійною. З балконом нерідко пов’язані різні обмеження: тут не рекомендується встановлювати важкі віконні конструкції, робити стяжку підлоги, ставити масивні меблі і т.д. А ось скління лоджій зазвичай не передбачає подібних обмежень і збільшує вибір вікон, декорів, обробки і т.д.
 2. Обмеження по довжині. Балкони рідко бувають дуже довгими. А ось технічних обмежень для подібного у лоджій немає. Власне тому сучасні лоджії найчастіше виграють у балконів по квадратурі і просторості.
 3. Економічність. Площа скління лоджій при однаковій квадратурі з балконом завжди менше, адже не потрібно встановлювати віконні конструкції в боковинах. Простежується економія і при інших видах благоустрою: наприклад, утеплення зачіпає тільки внутрішні частини бічних стін, тоді як на балконі рекомендована обшивка боковин і зовні. Особливо відчутною може бути різниця в цінах, якщо робиться лоджія під ключ: вона набагато доступніше, ніж аналогічний комплексний ремонт на балконі.

ЯКІ МЕТАЛОПЛАСТИКОВІ ВІКНА ВИБРАТИ НА ЛОДЖІЮ?

Сьогодні металопластикові вікна на лоджію ставлять найчастіше. Тут рідше зустрічаються алюмінієві конструкції, віконні рами з дерева. Так, алюмінієві конструкції програють пластику з точки зору теплоізоляції, а дерев’яні — дорожчі і складніші в догляді.

Злегка виріс попит на так зване безрамне скління лоджій. Такий варіант забезпечує захист від опадів, пилу та вітру, ефектно виглядає, забезпечує максимальне світлопропускання, але не дає можливості отримати високі показники шумо- і звукоізоляції. А ось вибір на користь ПВХ-конструкцій оптимальний в розрізі ціни і якості, може забезпечити як базові, так і еталонні енергозберігаючі функції.

Вибір пластикових вікон залежить від бюджету, цілей скління і різних індивідуальних особливостей конкретного об’єкту. Те, які вікна на лоджію ставити, залежить ще й від її виду. Виділяють два основні різновиди:

 • вбудована. В цьому випадку з двох боковин лоджії розташовуються стіни будівлі. Відкритою є тільки одна фронтальна сторона. Опорним елементом такої конструкції виступають несучі стіни. По суті неопалювальний об’єкт — це продовження суміжної кімнати, відгороджене від неї балконних блоком.
 • кутова. У цьому випадку одна з бічних стін виступає далі щодо другої, але обидві вони все одно знаходяться в площині фасаду будівлі. Опорою також залишаються несучі стіни. Лоджія в цьому випадку скошена: зазвичай біля входу вона ширша, а потім поступово звужується.

У деяких будинках зустрічаються так звані лоджії-балкони, тобто перехідні конструкції, де одна частина прибудови розташована всередині будинку (в рамках фасаду), а інша — є виносним елементом (фактично балконом). Перевагою такого рішення є більш високі світлопропускні здатності житла. Але якщо планується виконувати скління, то перед домовласником стоять два завдання: треба вибирати конструкції окремо для балкона і для лоджії.

ЯКИЙ ПРОФІЛЬ І СКЛОПАКЕТ ВИБРАТИ ДЛЯ ЛОДЖІЇ?

Оскільки обмежень по вагових навантаженнях при такому склінні зазвичай немає, то універсальною рекомендацією є вибір на користь профільної системи з монтажною глибиною 70 мм і 5+ повітряними камерами, а також двокамерним склопакетом.

Інші рекомендації залежать від конкретних умов, а саме:

 • якщо на лоджії ви збираєтеся тільки сушити білизну або зберігати речі, то можна вибирати бюджетний профіль на 60 мм з 3-4 камерами і однокамерний склопакет;
 • якщо лоджія перетворюється в повноцінну міні-кімнату, то потрібен профіль з 5 або навіть 6 камерами, монтажною глибиною від 70 мм. Його варто доповнити 2-камерним склопакетом мінімум з одним (краще двома) енергозберігаючим склом і заповненням камер аргоном. До речі, аналогічні рекомендації будуть, якщо лоджія приєднується до суміжної кімнати;
 • якщо вікна виходять на сонячну сторону, то склопакет слід доповнити сонцезахисним склом;
 • якщо лоджія на перших або останніх поверхах, то вітається використання висококласних профілів із замкнутим контуром армування, надміцним склом (триплекс або загартованим) і спеціальною протизломною фурнітурою.

ОСОБЛИВОСТІ СКЛІННЯ ЛОДЖІЇ

Технічно процес установки віконних конструкцій на лоджії мало чим відрізняється від аналогічних робіт на балконі. Основні нюанси тут (якщо винести за дужки фінанси) зводяться до наступного:

 1. Холодне або тепле скління потрібно. Бюджетні конструкції оптимальні для першого варіанту, а просунуті — дадуть можливість звести до мінімуму втрати тепла, що особливо актуально в ситуаціях, коли лоджія перетворюється в окремий кабінет, зону відпочинку або іншу функціональну кімнату або ж приєднується до суміжного приміщення.
 2. Який дизайн потрібно. Пластикові вікна можуть мати практично будь-які розміри і форми, до того ж вони не обов’язково повинні бути білими. Ламінований профіль можна доповнити вітражним склом, декоративними шпросами та іншими рішеннями.
 3. Якою буде подальша обробка. Пластик відмінно поєднується з будь-якими сучасними оздоблювальними матеріалами, включаючи популярні на балконах і лоджіях — вагонку, пластик, гіпсокартон і т.д. Крім того, можливий і варіант майже без обробки, якщо робиться панорамний лоджія: демонтується парапет і встановлюються віконні конструкції з ПВХ від підлоги до стелі.

ЯК УТЕПЛИТИ ЛОДЖІЮ?

Засклена лоджія з найдорожчими ПВХ-конструкціями не стане ефективним захистом від холоду, якщо не виконати утеплення парапету, стін, підлоги і стелі.

Вибір утеплювачів обумовлений двома ключовими аспектами — товщиною матеріалу і його теплопровідністю. Для внутрішнього утеплення важливий баланс між складанням простору і захистом від втрат тепла. У цьому сенсі оптимальним рішенням виступає пінопласт і пінополістирол.

Теплоізоляційний матеріал клеїться на поверхні або ж укладається між стінами і оздоблювальним матеріалом (в латах).

ЧИ МОЖНА ЗБІЛЬШИТИ ЛОДЖІЮ?

Питаннями розширення житлового простору за рахунок лоджії необхідно займатися до скління. Попередньо наші фахівці можуть виконати винос по підвіконню (тут при збереженні площі збільшується вільний простір, так як площину скління виносять вперед відносно фасаду будівлі) або плиті підстави (забезпечує приріст квадратури).

Виграш в житлових квадратних метрах можливий також при приєднанні лоджії до суміжної кімнати або навіть грамотному підході до комплексного благоустрою з вибором тонких, але енергоефективних матеріалів для парапету.