Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Чому може не закриватися пластикове вікно?

Зараз пластикові вікна прийшли на зміну старим дерев'яним конструкціям і системам, зробленим з інших матеріалів. Саме ці моделі вважаються сучасними, вони функціональні і зручні. Вони дозволяють забезпечити високий рівень теплоізоляції і звукоізоляції, створити комфортну температуру всередині приміщення і убезпечити себе від дратівливого шуму. Крім того, такі конструкції стильно виглядають, вони доповнюють будь-який інтер'єр, не кидаються в очі. Однак всі переваги систем відразу зникають, якщо вікно не закривається. У будинку може стати холодно, з'являється протяг, чутно шум машин з вулиці. Перебувати всередині стане не комфортно, можна замерзнути.

Така поломка може створити масу незручностей. Піти з дому стає просто небезпечним, грабіжники легко можуть проникнути всередину через віконний проріз. Незалежно від того, чому не закривається пластикове вікно, вирішити проблему потрібно якомога швидше. У деяких ситуаціях виходить швидко налагодити роботу механізму самому, не звертаючись до будь-яких фахівців. Можуть виникнути і досить складні поломки, усунути які без допомоги майстра просто неможливо.

Причини, за якими вікно не закривається

Перше, з чого починається будь-який ремонт вікон — це визначення можливої ​​причини неполадки. Тільки після цього можна зрозуміти, наскільки серйозна ситуація, чи потрібно викликати майстра. У число поширених чинників входять:

 • провисання стулки, її деформація, різноманітні порушення;
 • забруднення самого віконного механізму, потрапляння в нього пилу, сторонніх елементів;
 • блокування;
 • витончення шару ущільнювача, його усадка.

Крім того, важливо розуміти, що причиною може бути і природний знос окремих елементів. Якщо конструкція встановлена ​​вже досить давно і активно використовується, то частина деталей може зіпсуватися. В такому випадку, звичайно ж, буде потрібно їх заміна. Також нерідкі випадки, коли спочатку були встановлені неякісні комплектуючі, наприклад, фурнітура, дитячий замок. З такою проблемою можуть зіткнутися ті, хто придбав недорогі склопакети або комплектуючі від маловідомих брендів, товари без гарантії в неперевірених магазинах. Може знадобитися повна заміна конструкції, тому краще купувати матеріали тільки у надійних постачальників, обов'язково вивчати інформацію про виробника.

До того, що вікно не закривається, може привести заводський брак. В такому випадку слід звернутися до продавця, якщо на товар діє гарантія, то він підлягає заміні.

Ще один з можливих чинників — порушення монтажу. Воно може бути викликано недбалістю, неуважністю, нерозумінням стандартів установки. Тому рекомендується завжди звертатися з питань монтажу виключно до професіоналів, які знаються на всіх нюансах і можуть провести установку без проблем. Якщо саме це стало причиною, може знадобитися регулювання пластикових вікон, мінімальний ремонт. Наприклад, перевстановити деталі, проконтролювати, чи потрапляють вони в потрібні пази, підтягнути петлі.

Провисання стулки вікна

Будь-яка віконна стулка важить досить багато, відповідно, створюється навантаження на нижню петлю. Як правило, в більшості конструкцій передбачена всього одна петля. В результаті навантаження на неї велике. Чим частіше спрацьовує механізм відкривання-закривання, тим сильніше навантаження. В результаті відбувається провисання.

З такою проблемою можна впоратися самостійно. Алгоритм дій:

 • зніміть з петель накладки (зазвичай вони з пластику);
 • підкрутіть кожне з регулювальних отворів;
 • перевірте, чи усунута несправність.

У більшості випадків для маніпуляції вистачить шестигранного ключа або ж викрутки (шестигранною, звичайної). Такі інструменти зустрічаються в кожному будинку.

На деяких конструкціях встановлений блокіратор, що попереджає помилкове відкривання. Але далеко не у всіх системах є такий механізм. Тому може статися така ситуація: при недбалому відкритті стулка провисне, петля ослабне або взагалі буде вирвана. Єдиний спосіб запобігти цьому — встановити блокіратор або ж завжди бути особливо обережним. Важливо щільно притискати стулку до рами, повертати ручку строго під певним кутом.

Якщо стулка провисла на нижній петлі, то виправити цю несправність також можна самостійно. Порядок дій:

 • переконайтеся, що віконна ручка встановлена ​​у відкидному положенні;
 • різким рухом притисніть саму стулку до рами;
 • перевірте, чи закривається механізм.

Для такої маніпуляції зовсім не потрібні жодні інструменти. Головне — діяти акуратно і уважно. Завжди перевіряйте, чи у вірному положенні встановлені елементи, чи не вискочили вони з пазів, чи не спостерігається неприродний перекіс, критичний нахил.

Блокування ручки

Ця проблема відноситься до числа найбільш поширених. Може виникнути така ситуація, що фурнітура просто перестає рухатися, в результаті пластикове вікно не закривається. Швидше за все, це сталося, тому що спрацював блокіратор. Не варто робити різких рухів. Результат буде зворотнім: можна просто висмикнути фурнітуру, в результаті відремонтувати все буде практично неможливо.

Щоб усунути поломку, перевірте, чи є з торцевої частини стулки елемент, що нагадує металеву клавішу. Якщо ви виявили таку «кнопку», то дійте так:

 • натисніть на «кнопку» пальцем;
 • розташуйте стулку вертикально, якщо вона під кутом, то її необхідно вирівняти;
 • поверніть ручку.

Як правило, після подібних маніпуляцій система розблокується, починає працювати. Якщо ж у вас встановлена ​​фурнітура для вікон іншого типу, в якій немає подібної «кнопки», але є «язичок», то дійте трохи інакше. Спочатку слід вирівняти «язичок», щоб він перейшов в вертикальне положення, а потім —- провернути ручку. Якщо пластикове вікно не закривається після таких дій, потрібно викликати фахівця.

Не закривається вікно з режиму провітрювання

Іноді система залишається в режимі провітрювання. Це відбувається через неакуратність. Занадто різкі рухи призводять до того, що все заклинює. Найпростіше, що можна зробити — це спробувати провернути ручку в бік, щільно притиснути вікно до рами і повернути ручку вниз. Маніпуляція повинна допомогти усунути проблему.

Якщо ж такі дії не допомогли, вікно не закривається, проблема залишається, то варто діяти по-іншому. Швидше за все, причина в тому, що не просто стався збій в роботі, а одна з деталей повністю вискочила з пазів. Вона називається «ножиці». Якщо проблема дійсно в цьому, то діяти потрібно так:

 • притисніть фіксатор (якщо він встановлений на стулці);
 • проверніть ручку строго вгору до вертикального положення;
 • проконтролюйте, щоб елементи «ножиць» (відкидного механізму, який розташований біля петлі) чітко увійшли в необхідне положення;
 • опустіть блокіратор вгору;
 • упевніться, що система знову справно працює.

Як показує практика, подібні маніпуляції допомагають вирішити проблему. Якщо не впоралися самостійно, викликайте майстра.

Профілактичні роботи

Існує ряд способів, які допомагають уникнути несправностей в роботі системи. Важливо намагатися користуватися механізмом акуратно і дбайливо. Якщо на вулиці сильний вітер, краще не відкривати вікно і не ставити його на провітрювання. Крім того, не варто занадто смикати ручку, різко провертати її. Важливо стежити, щоб вона була або в горизонтальному, або у вертикальному положенні. Елемент не повинен бути розташований діагонально. Не тисніть на віконну конструкцію.

Профілактичний метод — регулярна обробка елементів. Як показує практика, пил з вулиці часто осідає на деталях. Зокрема, потрібно контролювати чистоту окремих деталей, не допускати попадання бруду. Рекомендується раз на півроку змащувати ручки, механізм відкривання. Підійдуть як спеціальні засоби на основі силікону, так і звичайне машинне масло. Зрозуміти, що мастило прийшло в непридатність, досить просто: можна почути клацання при відкриванні, характерний тріск. В результаті герметичність порушується.

Завдяки подібним діям вдасться уникнути серйозних поломок, вікна прослужать довго. Також рекомендується періодично запрошувати майстра для проведення профілактики і купувати будь-які матеріали, комплектуючі тільки в перевірених місцях.