Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Пластикові вікна з кватиркою ще актуальні?

Для багатьох сучасних людей кватирки – предмети, пов'язані з радянськими часами і давно минулі. Але такий елемент вікна відмінно підходить для провітрювання приміщення, при цьому не доведеться відкривати всю віконну стулку. Тому мода на такий корисний «пережиток минулого» знову повертається і споживачі почали встановлювати їх у пластикові конструкції. Цей варіант ідеально підходить для будинків, де є маленькі діти або домашні улюбленці, адже за допомогою кватирки можна підтримувати комфортний мікроклімат у кімнатах.

кватирка у пластиковому вікні

 

Форточка у вікні: навіщо вона

Здавалося б, навіщо потрібно робити додаткову маленьку стулку, якщо популярні пластикові вікна Rehau чудово справляються з провітрюванням приміщень за допомогою режиму відкривання. Але, крім створення оптимального мікроклімату, пластикові вікна з кватиркою мають цілу низку переваг, і в першу чергу це стосується протягів, які є причиною багатьох простудних захворювань. У зимовий період необхідно впускати в будинок свіже повітря, і, проходячи через кватирку, морозне повітря для початку потраплятиме в область під стелею. Як відомо, тепле повітря завжди знаходиться вгорі, тому холодний повітряний шар змішається з ним і в результаті опуститься вниз не дуже холодне і свіже повітря.

Любителям кімнатних рослин, у яких усі підвіконня заставлені квітами, відомо, як непросто відкрити вікно та провітрити у кімнаті. Щоб отримати доступ до вікна, необхідно зняти вазони, а потім повернути їх назад. До того ж взимку використовувати металопластикові вікна в режимі провітрювання не можна, кімнатні рослини дуже чутливі до холоду, і морозне повітря негативно позначиться на їхньому стані.

Відкрита навстіж кватирка однаково безпечна для малюків та свійських тварин. Маленька дитина навіть не зможе до неї дотягнутися, тому такий елемент забезпечує безпеку для дитини. Аналогічна ситуація складається і для домашніх тварин, які в гонитві за комахою або загравшись часто опиняються зовні.

Пластикові вироби мають герметичність, і це є одночасно гідністю та недоліком. Через відсутність щілин не забезпечується потрібна вентиляція. Завдяки невеликій площі поверхні, що відкривається, цей варіант ідеально підходить для спальні, забезпечуючи приплив свіжого повітря і створюючи оптимальну температуру для сну в будь-яку пору року. У кухні пластикові вікна з кватиркою допомагають позбутися пари, диму і навіть запаху їжі, що готується.

Види кватирок для металопластикового вікна

Серед сучасних конструкцій зустрічаються такі види кватирок:

  • Врізна. Вона проектується разом з усім виробом і є самостійною маленькою стулкою, у якої власний склопакет і петлі. Передбачено використання різних режимів відкривання: для зимового та літнього провітрювання, а також повне відчинення. Цей вид конструкції дорожчий за класичну модель, але при цьому забезпечується надійність і довговічність всього вікна. Завдяки наявності такої стулки можна відмовитись від встановлення в кімнаті кліматичного обладнання для забезпечення комфортних для проживання умов.
  • Розрізна. Цей варіант відрізняється від попереднього тим, що його монтують у встановлене вікно. Для цього потрібно вкоротити на необхідну довжину одну зі стулок, після чого заповнити отвір, що утворився, кватиркою. При такому способі дуже складно підігнати точне та надійне кріплення та забезпечити герметичний та рівний стик кватирки з поверхнею рами.
  • Змінна. Така модель є склом, розміщеним у спеціальних полозах. Якщо потрібно відкрити стулку, її зсувають на деяку відстань, а після провітрювання повертають назад. Цей варіант виглядає дуже стильно, але для надійності варто довірити монтаж вразливого та тонкого механізму фахівцям.

Вибір моделі залежатиме від приміщення, в якому планується встановити пластикові вікна з кватиркою, фінансові можливості замовника та стиль інтер'єру.

Недоліки конструкції

Незважаючи на велику кількість переваг, такі віконні конструкції мають деякі недоліки. Сюди відносять такі мінуси:

  • складність конструкції, адже наявність стулки невеликих розмірів ускладнює процес проектування та виготовлення, і це відбивається на підсумковій вартості виробу;
  • навантаження на петлі збільшується за рахунок того, що ширина дверцят більше її висоти;
  • відсутність можливості використовувати звичайну фурнітуру, тому найчастіше кватирки забезпечені механізмом, призначеним для поворотного відкривання, і він не передбачає наявності функції багатоступеневого провітрювання або мікровентиляції;
  • скорочення світлового отвору за рахунок розташованої у віконному отворі повноцінної маленької стулки, особливо це відноситься до вікон, що виходять на балкон у Києві, в районах щільної забудови;
  • відкриття і закриття вимагатиме застосування зусиль, адже ручка розташована досить високо, і людині із середнім зростом непросто до неї дотягнутися.

У деяких випадках наявність кватирки погіршує зовнішній вигляд вікна, що негативно впливає на інтер'єр приміщення.

Чому потрібно провітрювати кімнату

У мешканців південних широт або середніх кліматичних зон цілий рік спостерігається тепла погода за вікном. Тому для позбавлення від задухи їм достатньо відкрити віконну стулку, встановивши обмежувач на комфортний для себе рівень. Тим же, хто живе на північ, неможливо контролювати рівень провітрювання, особливо в нічний час, коли в будинку всі сплять. Якщо встановити зимове провітрювання, то, крім відсутності головного болю і нежиті, на людину чекатиме холодна спальня. Крім того, холодне повітря може згубно вплинути на кімнатні рослини, що прикрашають підвіконня.

Варто зауважити, що мікропровітрювання не забезпечує приміщення достатньою кількістю кисню. Тому встановлення ПВХ-моделей, оснащених кватиркою, допоможе створити комфортні для проживання умови. Регулярне провітрювання квартири допомагає позбутися хвороботворних бактерій, пилу та неприємних запахів, що сприяє зміцненню здоров'я людей, що проживають у будинку.

Особливості профілактики кватирки

Наявність кватирки допомагає збільшити термін служби вікна, адже використання цієї стулки для провітрювання допомагає знизити навантаження поворотних механізмів великих стулок. Пластиковим виробам потрібен також правильний догляд та проведення профілактики. Головною функцією такого склопакету є забезпечення захисту від протягів, шуму та конденсату, зберігаючи тепло у приміщенні. Мінлива погода та різка зміна сезонів негативно позначаються на пластиці та гумових елементах віконних конструкцій. Тому для продовження терміну служби на початку літа та перед настанням холодів доцільно проводити профілактику.

Насамперед, це відноситься до миття вікон, тому видаляти пил потрібно не тільки зі скла, але й приділити увагу профілям, укосам та підвіконню. Водовідведення слід помити з використанням щітки, це допоможе видалити бруд, що накопичився в них, і запобігти утворенню конденсату і промерзанню рами. Для рами варто використовувати спеціальні миючі засоби, які не зіпсують поверхню пластику.

Фурнітуру та всі рухомі механізми потрібно змастити за допомогою силіконової олії або гліцерину. Після цього необхідно перевірити їхню роботу і переконатися, що все діє справно, безшумно та плавно. При частому відкриванні стулок болти на ручках починають хитатися, тому їх потрібно підкручувати. Щоб отримати доступ до них, потрібно зняти пластикову накладку.

Гумовий ущільнювач слід уважно розглянути на наявність тріщин, які можуть спричинити появу протягів. Термін служби таких елементів становить близько 5 років, після чого рекомендується зробити заміну.

Головною умовою тривалої експлуатації пластикових віконних конструкцій є підтримання оптимального рівня вологості повітря, яка не повинна перевищувати 45–50%, а також наявність витяжної та припливної вентиляції. Ідеальна герметичність таких вікон призводить до того, що у повітрі накопичується надлишок вологи, але провітрювання допомагає виправити цю проблему. Тому рекомендується не менше 2 разів на день провітрювати квартиру. Але якщо на вулиці зима, і не хочеться наражати домочадців на небезпеку від протягів, вихід є. Встановивши пластикові вікна з кватиркою, людина швидко вирішує цю проблему і може легко підтримувати оптимальний мікроклімат у приміщенні.

Профілактичні роботи можна виконувати самостійно, для цього знадобиться наявність необхідних інструментів, а також мастильні та миючі засоби. Але якщо у людини не вистачає часу або не хочеться втручатися в механізми, що нормально працюють, слід скористатися послугами майстра. Він перевірить працездатність всіх механізмів, щільність притиску стулки до рами та інше. Професійний підхід забезпечить якісне функціонування вікон та продовжить термін їхньої служби.