Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Пластикові вікна в дерев'яному будинку: складності і особливості установки

Наскільки виправдана установка пластикових вікон в дерев'яному будинку? Дерево — це матеріал, який має особливі властивості, що залежать від вмісту вологи. Після здачі будинку в експлуатацію відбуваються сотні мікропроцесів, які призводять до його усадки. Під час високої температури і сухої погоди на вулиці бруси можуть піддаватися висиханню. У періоди заморозків і сильних опадів дерево, навпаки, розширюється. Зміна розмірів часом можуть варіюватися в межах 7-15 см.

Пластиковые окна в деревянном доме

Установка ПВХ-вікон в дерев'яному будинку вимагає ретельної підготовки і вивчення всіх можливих нюансів. У разі порушення правил технології монтування можуть з'явитися такі проблеми: складності в здійсненні провітрювання, скупчення конденсату, поява грибка, деформація рами. Для того щоб уникнути додаткових складнощів в майбутньому, варто відмовитися від ідеї самостійного монтажу конструкцій.

Вирішити питання з установкою вікон допоможе компанія-виробник «Стандарт Вікна». Співробітники цього підприємства мають багаторічний досвід роботи з подібними матеріалами, знають всі основні нюанси і основні відмінності процесу монтажу.

Пластикові вікна в дерев'яному будинку — особливості установки

Установка ПВХ-вікон в дерев'яному будинку — досить копітка робота, що вимагає чітких розрахунків і дотримання всіх правил. Досвідчені будівельники знають про таку особливість натурального матеріалу як всихання. Найбільш помітно проходить цей процес в перший рік після здачі будівлі в експлуатацію. Завершується він тільки до кінця п'ятого року. Загальна різниця в висоті однієї стіни споруди після здачі і через кілька років може досягати приблизно 6 см. Природно, що даний нюанс негативно позначається на всьому ремонті, і особливо на пластикових конструкціях.

Особливості та етапи скління:

 1. Процес підготовки будівлі. Якщо монтаж пристосування здійснюється у старій будові, в першу чергу необхідно за допомогою набору інструментів повністю демонтувати колишні отвори та їх комплектуючі. Якщо установка ПВХ-вікон в дерев'яному будинку відбувається в новобудові, то краще почати з кріплення окосячки. Цей елемент сприяє збереженню і стійкості рам після усадки стін, попередить їх деформування, а також гарантує відсутність неприємного свисту і гудіння.
 2. Монтаж рами. Він може трохи відрізнятися в залежності від виду, але суть залишається в тому, що спочатку фахівці знімають стулки або витягають штапики. Далі рама кріпиться на технологічні клини або вертикалі. Відбувається перевірка загального нівелювання віконного блоку, рама вивчається на предмет відсутності деформації в точках фіксації. Після цього видаляються тимчасові клини, здійснюється загальна герметизація і оцінка рівня жорсткості всіх кріплень. У тому випадку, якщо допущені недоліки при фіксації, в майбутньому можуть виникнути серйозні труднощі з відкриттям і закриттям фрамуг.
 3. Процес герметизації швів. Для заповнення зазорів використовується спеціалізована монтажна піна. Її головні відмінності полягають у високому рівні щільності і дрібній пористій структурі.
 4. Процес монтування підвіконь, стоків і відливів. Підвіконня надійно фіксуються до конструкції завдяки монтажній піні або цементному стягуванні. Відливи прикріплюються до підставного профілю за допомогою шурупів.

Після завершення фінальної стадії монтажу фахівці надійно замазують спеціальним розчином всі тріщини і зазори.

Команда фахівців завжди готова якісно встановити вікна Rehau, які довго прослужать господареві приміщення. Ця продукція, вмонтована з урахуванням всіх технічних особливостей, гарантовано не підведе і не стане причиною неприємних сюрпризів.

З якими складнощами можна зіткнутися?

Конструкції, виготовлені з пластику, — це найкращий варіант для збереження оптимальної температури в приміщенні заміського типу. Вони мають гарну тепло- і звукоізоляцію. Власники великих будівель, зведених з дерева, вважають за краще віконні блоки з ПВХ, так як отримують значну фінансову економію на опаленні. Однак вони повинні бути правильно встановлені і виготовлені, так як згідно зі статистикою, в зимовий час до 50% тепла втрачається саме через отвори в стінах.

Після того як клієнт вирішив замовити металопластикові вікна, варто розібратися, на що необхідно звернути увагу при монтажі і де можуть чекати неприємні сюрпризи.

Встановити їх можна двома способами: самостійно або звернувшись до професійної бригаді будівельників. Якщо ви вирішили спробувати свої сили і зробити заміну конструкції самостійно, варто враховувати особливості усадки будівлі.

Природна деформація стін будівлі, побудованого з натуральної деревини, — неодмінна умова при будівництві. Відмінність кожного об'єкта буде тільки в тому, на скільки сантиметрів зміниться висота стін. Цей момент залежить від кліматичних умов і виду дерева, з якого будувалася будівля.

Така проблема часом критично впливає на технічний стан пластикових віконних блоків. Відбувається їх видиме викривлення, фрамуги складно відкриваються і закриваються для провітрювання, виходить з ладу фурнітура. В результаті виникає необхідність ремонту або повної заміни системи. Щоб уникнути цього, необхідно забезпечити підтримку стабільності форми та зробити обсаду. При здійсненні робіт своїми силами наполегливо рекомендується знайти напарника або ж звернутися до професіоналів, так як технічно правильно зробити більшість маніпуляцій з системою самостійно практично неможливо.

Що таке обсада і чи потрібна вона?

Обсада — це своєрідна додаткова рама, яка необхідна для якісного скління. Основною її функцією вважається захист від можливих викривлень і утворення щілин в разі перших років експлуатації будівлі. Вона попереджає появу прогинів, крутіння і перекосів. Обсада або так звана окосячка є короб з дерева або рейки, який щільно встановлюється в дверні або віконні прорізи. Вона допоможе забезпечити рівномірну зміну форми змонтованої системи одночасно з деформацією стін.

Як відбувається процес монтажу:

 1. Для початку виготовляється сама конструкція, яка складається з нижника, вершника і двох боковин-лофтеров;
 2. Далі відбувається складання конструкції в отворі. Всі деталі кріпляться між собою за допомогою пазів і системи шипів.

Основні властивості обсад:

 • зміцнює всі отвори;
 • не перешкоджає природній деформації стін;
 • не дає колодам зміщуватися по осях;
 • запобігає появі різних перекосів, що ведуть до випадання або розтріскування рам.

У тому випадку, якщо обсада встановлена ​​з урахуванням всіх правил і нормативів, вона допоможе забезпечити максимально стійкий стан фурнітури при її постійній експлуатації.

Профілактика та догляд

Щоб після установки в дерев'яному будинку пластикові вікна прослужили довго і не потребували постійного ремонту, варто забезпечити їм належний догляд і своєчасне технічне обслуговування.

Якісний догляд включає:

 • Очищення від бруду скла, рами і всієї дрібної фурнітури. При цьому рекомендується використовувати засоби із спеціально розробленим складом, які не містять кислотні компоненти.
 • Своєчасне змащування всіх частин фурнітури і гумових ущільнювачів. Це допоможе уникнути появи в кімнаті пилу, протягів і шуму.
 • Якісну мийку дренажних отворів і водовідвідних каналів, її проводять кілька разів на рік.

Перед тим як здійснювати очищення поверхонь від бруду, по ним необхідно пройтися щіткою з м'якою щетиною, потім нанести спеціалізований миючий засіб і ретельно протерти м'якою серветкою.

Найбільш частим неприємним явищем є запотівання скла внаслідок появи конденсату. Щоб уникнути цієї проблеми рекомендується дотримуватися режиму провітрювання квартири, особливо це актуально в зимовий час. Важливо зберігати вологість повітря в приміщенні в межах 40-50%.

Також варто звернути увагу на підвіконня. Якщо вони занадто широкі, то тепле повітря від батарей не піднімається, що призводить до порушення нормальної циркуляції повітря в приміщенні.

Будь-які профілактичні заходи необхідно проводити до моменту настання сильних холодів або спеки.При правильному догляді після установки пластикових вікон в дерев'яному будинку можна значною мірою продовжити їх експлуатаційний період, який доходить до 50 років. У тому випадку, якщо все-таки трапилася поломка, з приводу ремонту вікон можна звернутися за допомогою до фахівців нашого підприємства.