Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Вогнестійкі вікна і стійкість пластикових вікон при пожежі

Кожна людина хоче жити в оточенні комфорту і безпеки. Тому при облаштуванні квартири приділяє особливу увагу надійності матеріалів і їх стійкості до поломок і займання. Згідно зі статистичними даними, час повного згоряння кімнати не перевищує 25 хвилин. Для того щоб убезпечити своє життя і врятувати майно, варто задуматися про установку якісних міжкімнатних дверей і вогнестійких вікон. При повній герметичності і відсутності можливості надходження додаткового кисню, масштаб лиха може істотно скоротитися.

Огнестойкие окна

Для того щоб визначитися зі ступенем безпеки людини і квартири, при установці варто розібратися, наскільки надійними будуть пластикові вікна при пожежі, яким чином цей матеріал буде чинити опір вогню.

Що небезпечніше при пожежі: дерев'яні або пластикові вікна?

Навіть невелике вогнище загоряння в квартирі може призвести до найсумніших наслідків. Якщо в квартирі встановлені дерев'яні вікна, то процес поширення вогню прискорюється в кілька разів. Від великого нагріву скло лопається і з'являється протяг, створюючи краще середовище для збільшення площі загоряння приміщення. Рами з дерева швидко перетворюються в попіл і повністю звільняють віконні прорізи.

Пластикові вікна мають більшу міру захисту від загоряння і відрізняються кращими показниками ступеня протипожежної безпеки.

Щоб порівняти ступінь захисту від вогню конструкції з сучасного пластика з класичним дерев'яним блоком, варто уточнити характеристики цих двох матеріалів:

 1. Пластикові вікна при пожежі менше нагріваються, температура зростає не так швидко, як при горінні дерева. При цьому сповільнюється час повного згоряння предметів. В такому випадку у пожежників є більше часу для того, щоб встигнути доїхати до місця події, а люди зможуть безпечно залишити приміщення.
 2. Пластикові віконні блоки, на відміну від дерев'яних, виділяють велику кількість хлору. Цей елемент згубно впливає на швидкість поширення вогню. Так само він має різкий специфічний запах, який сигналізує про можливу катастрофу і допоможе людині швидше знайти джерело загоряння.
 3. Деревина, на відміну від ПВХ, при горінні виділяє небезпечний для життя чадний газ. В процесі загоряння пластикової продукції відбувається викид хлороводню, водяної пари, монооксиду та діоксиду вуглецю. Всі ці елементи, вступаючи в реакцію, не виділяють таку силу-силенну отруйного диму, як палаюче дерево.
 4. Міцний склопакет складається, як правило, з декількох шарів скла. Таким чином, час утримання вогню значно збільшується. У таких ситуаціях кожна зайва хвилина може стати ціною врятованого життя.
 5. Вироби з ПВХ набагато гірше піддаються самозайманню і не служать джерелом вогню. Плавлення матеріалу починається тільки при дуже високих температурах, рівних приблизно 400 °С.

Фахівці з виготовлення склопакетів в Києві «Стандарт Вікна» завжди готові проконсультувати покупців і допоможуть підібрати якісні вогнестійкі вікна для будинку або комерційного приміщення.

Незважаючи на те, що пластикові вікна мають ряд вразливих місць в порівнянні з дерев'яними, їх показники пожежної безпеки вищі.

Загальні вимоги до віконних конструкцій по пожежній безпеці

Для того щоб відчувати себе в безпеці вдома і не думати про збереження матеріальних речей складу або магазину, варто приділити особливу увагу вікнам. У цьому питанні відіграє важливу роль кожна деталь: матеріал, фурнітура, стійкість до самозаймання і якість установки. Правильно підібрані віконні та дверні конструкції допоможуть перетворити їх в надійну перепону для поширення вогню між кімнатами або поверхами.

Виділяють кілька основних вимог до установки віконних конструкцій з гратами в будинках або в громадських місцях:

 1. Монтаж подібних конструкцій здійснюється тільки тими компаніями або приватними особами, які отримали ліцензію на установку від МНС. У процесі проведення роботи повинні використовуватися матеріали, які не схильні до процесу горіння: вогнестійка монтажна піна, цемент.
 2. Відповідність віконних блоків технічним вимогам і особливостям. Найчастіше вони мають єдиний стандарт, але можуть несуттєво відрізнятися. У більшості випадків вогнестійкі вікна складаються зі сталевої рами, алюмінієвого профілю і протипожежного броньованого скла. Найкраще підходить рама зі сталі, цей матеріал здатний тривалий час стримувати вогонь.
 3. Наявність решіток для захисту від зловмисників — їх можна ставити, так як віконний проріз не є аварійним виходом на законодавчому рівні. Єдиною умовою залишається заборона на установку глухих, незнімних решіток.
 4. Стулки і решітки повинні легко і швидко відкриватися, без додаткового застосування фізичної сили.
 5. Людина не повинна потребувати таких допоміжних предметах як ключі для того, щоб терміново покинути приміщення через відкрите вікно.

Перш ніж приступити до процесу установки вікон, варто упевнитися в наявності сертифікатів відповідності вимогам пожежної безпеки. Такий документ отримують вогнестійкі вікна, які пройшли відповідні випробування на міцність конструкції.

Уразливі місця ПВХ-вікон під час пожежі

Будь-яка конструкція в тій чи іншій мірі схильна до негативного впливу вогню. Щоб бути готовим до можливих наслідків, необхідно знати як сильні, так і слабкі її сторони.

Серед всіх вразливих місць сучасних пластикових вікон при пожежі можна назвати пластикову раму. Найбільше страждає саме вона, а не сам склопакет. Адже він виготовлений зі звичайного скла, яке при нагріванні вибухає, розлітаючись на уламки і впускаючи в приміщення кисень. Як підсумок — може статися вибух, а пожежа пошириться з ще більшою швидкістю.

Безпечними склопакетами вважаються ті, які в змозі витримати натиск стихії протягом 10 хвилин. Це дасть можливість пожежній машині встигнути дістатися до місця загоряння і почати боротьбу з вогнем. Однак не варто забувати про можливі форс-мажорні ситуації: пробки, поломки обладнання, людський фактор.

Сучасні виробники прагнуть збільшити час витримки скла і створити безпечні умови для життя. В ході проведення різних випробувань були розроблені спеціальні склопакети, розраховані на більш тривалий опір вогню.

До таких відносять вікна, виготовлені з:

 • порожніх скляних блоків;
 • загартованого армованого скла.

При виборі конструкції і способу її установки варто враховувати, що вогонь завжди намагається знайти найслабше її місце і б'є по ньому з усією своєю потужністю.

Чи можна збільшити стійкість вікон до пожежі?

Під час проведення ремонтних робіт багато хто замислюється про те, як зробити своє житло більш безпечним і надійним. Сучасні технології пропонують безліч різних варіантів вирішення даного питання. Найнадійніший спосіб збільшити загартування вікон — це безпосередньо поліпшити вогнестійкість скла.

Інноваційні технології пропонують кілька варіантів вирішення питання:

 1. Установка скла з загартуванням. Воно виготовляється таким шляхом: звичайне скло піддається загартовуванню, а потім рівномірно з двох сторін обдувається холодним повітрям. У кінцевому результаті воно може стримувати вогонь протягом 30 хвилин.
 2. Поклейка вогнетривкої плівки. Вона володіє спеціальними хімічними властивостями, які здатні допомогти стримувати вогонь протягом 45 хвилин.
 3. Установка армованого силікатного скла. Принцип використання такого варіанту скління полягає в тому, що найтонша сітка, яка лежить в основі скляного шару, рівномірно розподіляє весь жар по своїй площині. Воно витримує вплив температуру до 870 °С.
 4. Установка багатошарового скла, в основі якого лежать негорюча смола, матеріали, здатні зробити внутрішню структуру в'язкою, або рідкий гелій.

Від того як поведуть себе пластикові вікна при пожежі, залежить людське життя, а також збереження дорогого майна. Тому прийнявши рішення про монтаж армованої профільної системи, варто звернутися за детальною консультацією до лідерів ринку з виготовлення пластикових віконних блоків «Стандарт Вікна».

Пластикове вікно вважається на даний момент одним з найбільш безпечних видів скління як в приватних будинках, так і в громадських закладах.