Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Чи потрібна автоматика для вікон?

Віконні технології не стоять на місці. Удосконалюються профільні системи і склопакети. З'являються нові види фурнітури. Набирає популярності і автоматика для вікон, з якої відкривання/закривання не вимагає безпосередньої участі людини.

автоматика на окна

Подібні пристрої істотно підвищують рівень зручності в експлуатації. А ще завдяки їм ремонт вікон потрібно пізніше. При використанні електроприводу дозуються навантаження на фурнітуру, виключається людський фактор і знижується ризик поломок через недбалість або необережного поводження.

Якщо ви не знаєте, де купити пластикові вікна з автоматичним приводом в Києві, звертайтеся в нашу компанію. Ми запропонуємо не тільки кращі конструкції з точки зору основних комплектуючих (профіль, склопакет і т.д.), але і якісну автоматику. Як безпосередній виробник, наша компанія подбає про тривалу гарантію, швидкі терміни виготовлення і кращі ціни в столиці на вікна Рехау і не тільки.

У яких випадках необхідно встановлювати вікно з дистанційним відкриванням?

З автоматикою для вікон відкривання і закривання стулок (або фрамуг) здійснюється з мінімальною участю людини. Фізичні зусилля від нього точно не потрібні, все здійснюється дистанційно, а при інтеграції в еко-систему розумного будинку провітрювання може проводиться за певних умов, наприклад, за заданим розкладом, при змінах рівня вологості і т.д.

Вікна з автоматичним відкриванням потрібні в таких випадках:

  1. При розташуванні в важкодоступних місцях. Характерний приклад — зенітні ліхтарі, високо розташовані мансардні вікна, верхні частини скління зимових садів. А ще зовсім не зручно відкривати стулки може бути в вікнах з високими прорізами.
  2. При великій вазі або розмірі віконної конструкції. В цьому випадку тендітним дівчатам, дітям та іншим користувачам може бути незручно або фізично складно відкривати стулки для провітрювання. А, наприклад, чоловіки можуть, навпаки, прикладати занадто великі зусилля і прискорити знос петель та іншої фурнітури.
  3. При додаткових вітрових або снігових навантаженнях. Подібне характерно для житла на високих поверхах будівель, а також для мансардних вікон і/або зенітних ліхтарів. Тут автоматизація рекомендована відразу для різних цілей, в тому числі допомоги з відкриванням, забезпечення цілісності скла (приводом обмежується зворотний хід секції, що важливо при сильних поривах вітру), підвищення загальної безпеки.
  4. При знаходженні літніх людей і тих, хто має обмежені можливості. Подібне, до речі, актуально не тільки для житлових, але і для робітничих об'єктів. Сьогодні віконна автоматика в даному випадку перетворюється в стандарт.
  5. При створенні комплексних систем безпеки та/або побудові системи «розумного будинку», в яку інтегруються вікна. Тут крім оснащення віконних конструкцій різними датчиками, необхідна також і інтеграція електричних приводів.

Які існують приводи для автоматичного відкриття вікна?

Найчастіше автоматичні вікна передбачають відкидну фурнітуру, а петлі можуть розташовуватися як знизу, так і зверху. Основними елементами тут виступають електроприводи, а в якості органів управління використовуються перемикачі режимів або пульти дистанційного керування.

Встановити автоматику, як правило, можна не тільки на пластикові (це можуть бути вікна Rehau або інші профільні системи), але і на дерев'яні або алюмінієві блоки. Найчастіше привід можна поставити на вже експлуатовану конструкцію. Але краще подбати про автоматизацію заздалегідь, тобто до вирішення питання скління.

Сьогодні вікна з автоматичним відкриванням можуть базуватися на кількох видах електроприводів. До основних відносяться такі:

  1. Ланцюговий. Напевно, самий популярний варіант в силу простоти механізму і легкості його обслуговування. Основою такого приводу є передавальний ланцюг, що перетворює зусилля мотора у втягуючий (для закриття) або виштовхуючий (для відкриття) рух. Робочий хід знаходиться в діапазоні 9-40 см. Використовується спеціальний ланцюговий механізм, який забезпечує необхідну жорсткість і дозволяє згинатися ланкам тільки в одну сторону. Як правило, використовується для автоматизації відносно невеликих вікон.
  2. Шпиндельний. Такий механізм здатний забезпечити гарну швидкість руху (до 4 см в секунду) з вікнами середніх розмірів і ваги. При цьому він працює без шуму і досить компактний, так що може застосовуватися в обмежених умовах або при дефіциті вільного простору. Принцип дії шпиндельного приводу аналогічний гвинтовому домкрату. При включенні двигуна спеціальний шток скручується з валу вперед (для відкривання), а при зворотному обертанні — заходить назад (для закривання). Це універсальний привід, який підходять для самих різних віконних конструкцій.
  3. Рейковий. Даний привід застосовується переважно в промислових і комерційних будівлях, де потрібно управляти роботою масивних і габаритних вікон. Виштовхуючи зусилля тут передає шестерня. Вона відповідає за рух зубчастої рейки вперед (відкривання) і назад (закривання). До характерних особливостей такого механізму відноситься невисока швидкість руху (до 8 мм в секунду), а натомість отримуємо готовність до непростих умов експлуатації (стійкість до несприятливих погодних чинників), а також можливість паралельного включення на одному або декількох вікнах. Аналогічні пристосування також застосовуються в системах димовидалення.
  4. Важільні або фрамужні (також називають ножичними). У таких механізмах з'єднаний з електричним мотором вал рухає вперед і назад спеціальні «ножиці». У комплектацію можуть входити одні або два таких приводи. Використовуються вони переважно на високих вікнах з  фрамугами, що відкриваються, найчастіше в офісних та житлових приміщеннях. Завдяки малій товщині двигуна такі «ножиці» досить універсальні і прості в експлуатації. Правда, серед аналогів саме важелі приводи — найдорожчі.

В окрему категорію виносять автоматичні системи провітрювання. До відрізняючих особливостей таких механізмів відноситься стильний зовнішній вигляд і компактність. Частина приводу може бути захована усередині профілю, а видимі елементи не позначаються на естетиці. Просунуті версії пристроїв автоматичного провітрювання добре захищені від злому, підтримують програмування режимів, інтегруються в еко-систему «розумного будинку», так що можуть зберігати ефективність навіть при тривалій відсутності власників.

Встановити самостійно або викликати майстра?

Навіть самостійний вибір електроприводів пов'язаний з певними ризиками і помилками, що вже говорити про їх монтаж своїми руками. Попередньо обов'язково потрібно розрахувати тягове зусилля, для чого не обійтися без залучення наших досвідчених і компетентних фахівців. В іншому випадку підвищуються ризики поломок, так як автоматика не справляється з навантаженнями, або ж ви купите занадто потужні механізми і сильно переплатите за них.

Крім того гарантія на електроприводи, як правило, діє тільки за умови покупки з професійною установкою.

Краще звернутися по консультацію, адже ми пропонуємо автоматичні системи перевірених брендів, в тому числі австрійські Maco, німецькі Siegenia і Roto і т.д. Наші фахівці підберуть оптимальне рішення для ваших потреб, виконають всі обов'язкові розрахунки, допоможуть з вирішенням питання автоматизації як при плануванні покупки нових вікон, так і якщо вони вже встановлені.

Ще один привід звернутися по консультацію — розумні ціни. А оскільки оснащення автоматикою — це витратне рішення, ми готові запропонувати вам металопластикові вікна в кредит на вигідних умовах.

Профілактика для електроприводів

Як і будь-які фурнітурні елементи, автоматичні механізми потребують догляду та обслуговування. Оптимальна профілактика працездатності залежить від конкретного виду приводу. Наприклад, ланцюгові і рейкові пристосування потребують простого догляду, який зазвичай зводиться до видалення забруднень. Максимально надійними і довговічними вважаються також автоматизовані системи провітрювання.

Трохи більш вибагливими в обслуговуванні є шпиндельні приводи. Їх технічне обслуговування передбачає регулярні процедури змазування металевих елементів.

А повний перелік рекомендацій по догляду та профілактиці наші покупці отримують відразу після установки автоматики для вікон.