Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Нестандартні вікна: різновиди, специфіка і сфера застосування

Технології скління не стоять на місці. Поряд з типовими віконними конструкціями прямокутної форми все частіше зустрічаються нестандартні вікна. Спочатку вони стали користуватися популярністю в індивідуальному будівництві. Так, великі за габаритами і нестандартні за формами прорізи сьогодні нерідко зустрічаються в котеджах, заміських будинках і т.д. Але і в різних багатоквартирних будинках архітектори і проектувальники все частіше відступають від стандартних рішень. В результаті тут теж зустрічаються панорамні віконні конструкції, еркерні вікна і різноманітні рішення з точки зору форм.

 

ПЛАСТИКОВІ ВІКНА ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОДАТКОВУ ВАРІАТИВНІСТЬ

Нестандартні вікна стали набирати популярність після того, як застарілі дерев’яні конструкції витіснили сучасні технологічні рішення. Так, поява ПВХ профільних систем дозволило не тільки досягти високої звуко- і теплоізоляції, але і урізноманітнити асортимент і за габаритними розмірами, і за формами.

Використовуючи пластикові профілі, можна встановити в будинку панорамні вікна, забезпечивши максимальний приплив природного світла. Оскільки пластик більш податливий з точки зору обробки, крім традиційних прямолінійних конструкцій можна створити округлі, в тому числі овальні, арочні. А за рахунок застосування спеціальних з’єднувачів набирають популярність і еркерні вікна, які повторюють будь-які вигини фасаду.

Важливо, що нестандартні віконні конструкції візуально більш привабливі: вони відразу ж звертають на себе увагу, перетворюють інтер’єр і екстер’єр. Разом з тим і традиційні переваги типових прямокутних вікон нікуди не пропадають. Отже, таким віконних конструкцій притаманні такі плюси:

  • високий рівень надійності і довговічності;
  •  еталонна герметичність;
  •  захист від холоду і шуму з вулиці;
  •  невибагливість у догляді;
  •  практичність і зручність в експлуатації;
  •  висока безпека (її гарантують як масивні профільні системи, так і спеціальна фурнітура та / або ударостійкі склопакети).

Нестандартні вікна можуть відрізнятися за загальними розмірами, забарвленням (використовується технологія ламінування), інших видів декору. Але найчастіше головним фактором є саме форма, наприклад, трапецієвидна, арочна, округла.

АРОЧНІ ВІКНА

Характерною особливістю таких віконних конструкцій є наявність округлої дугоподібної форми у верхній частині. Арочні вікна можуть бути як білими, так і практично будь-якого іншого кольору. Ламіновані варіації найчастіше вибирають для скління котеджів або інших приватних будинків.

Коштують арочні вікна вище, ніж стандартні варіації, також збільшуються і загальні терміни виготовлення, так як процес виробництва є більш трудомістким. Найчастіше зустрічаються глухі вікна у формі арки, але це не обов’язкова вимоги: сучасні технології дозволяють реалізувати різні технології відкривання стулок таких віконних конструкцій.

В рамках цієї категорії також вистачає варіацій. По-перше, сама арка (дуга) може мати правильну (ширина дорівнює 2 висот) або неправильну форму (стрілчасті, підковообразну, напівциркулярну). По-друге, відрізняється і радіус вигину. Він залежить як від уподобань, так і від технічних особливостей. Наприклад, якщо вікно відкривається, то радіус повинен бути не менше 50 см.

 

КРУГЛІ ВІКНА

Ще один вид нестандартних конструкцій. Їх встановлюють у ванних кімнатах, на горищі, в спальнях, в бібліотеці, в басейні і т.д. Найчастіше круглі вікна глухі, і лише зрідка робляться винятки з цього правила. Якщо потрібно реалізувати відкривання, то передбачають імпост, де і розміщуються петлі.

Загальні риси круглого і арочного вікна мають овальні конструкції. Їх можна вважати навіть більш універсальними, так як довгаста форма в висоту робить їх більш схожими на стандартні прямокутні варіанти.

Терміни виготовлення круглих вікон в середньому стартують від 12 робочих днів.

 

ТРАПЕЦІЄПОДІБНІ І ТРИКУТНІ ВІКНА

Це досить поширене рішення, використовувані в сучасному склінні. І трикутник і трапеція можуть використовуватися на мансардних і полумансардних поверхах, які часто фігурують в будівлях з гостроверхими дахами. Останні стають дедалі популярнішими при будівництві дач, котеджів і інших заміських об’єктів.

Трикутні вікна виконують глухими або ж відкриваються. Зазвичай передбачається тільки один варіант відкривання – або поворот, або відкидання. У випадку з трапецієподібними конструкціями можливе застосування будь фурнітури, характерною для стандартних рішень.

Важливим обмеженням для створення подібних вікон є мінімально допустимий кут в 32 градуси. Зварити належним чином профілі при меншому куті технічно неможливо.