Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Яка вага пластикового вікна і як розподілити навантаження?

Сучасні пластикові віконні конструкції — це не тільки надійний засіб, за допомогою якого можна регулювати проникнення в приміщення денного світла і свіжого повітря. Це також багатофункціональна складова дизайну кімнати, яка забезпечує комфортне життя господарям будинку. При установці важливо знати, скільки важить вікно ПВХ. Адже при виробництві враховується і безліч інших властивостей: регулювання клімату, шумоізоляція, захист від навмисного проникнення, можливість затемнення приміщення без додаткового використання штор.

Вес пластикового окна

На якість вікон і термін їх експлуатації впливають кілька факторів. Основний — це правильність монтажу. Тому, перш ніж приступати до повної збірки, потрібно правильно зробити всі необхідні виміри: ширину, висоту і вагу пластикового вікна.

З чого складається вікно?

Сучасні виробники переважно виготовляють рами різних форм. До найбільш популярних відносять стандартні прямокутні і арочні. Часом кількість і різноманітність варіантів бентежить власників під час будівництва або ремонту.

Для того щоб вибрати якісні моделі з пластика, слід досконально розібратися в їх будові і функціональності. Моделі з ПВХ значно відрізняються від дерев'яних. За допомогою модульного підходу виробники збирають їх на зразок конструктора. Як правило, вони складаються з двох основних частин: профілю та склопакетів.

Для більш чіткого розуміння того, як встановлюється дана модель і скільки важить вікно ПВХ, необхідно досконально підійти до вивчення всіх елементів, в число яких входять:

 1. Надійний каркас, який складається з несучої рами і профілю, армованого металом.
 2. Стулки — в тому випадку якщо частина отвору повинна відкриватися, то вони встановлюються з того ж матеріалу, що і каркас.
 3. Горизонтальний і вертикальний імпости. Вони призначені для поділу коробки і допомагають забезпечити оптимальну жорсткість.
 4. Штапики — оснащені ущільнювачем і призначені для кріплення різних елементів.
 5. Склопакет, що заповнює каркасні отвори. Даний елемент розділяється за допомогою дистанційної рамки з вологопоглинаючим матеріалом. Від дизайну моделі залежить його кількість. Через цю частину прорізу йде багато тепла, тому перед покупкою потрібно приділити йому максимальну увагу.
 6. Фурнітура — призначена для фіксацій різних положень відкритого прорізу. Найчастіше вона є системою з петлі, ручки і зворотної планки.
 7. Підвіконня — перекриває простір знизу всередині приміщення. У більшості випадків він виготовлений з міцного матеріалу.
 8. Відливи — монтуються з боку вулиці. Призначені для захисту віконних прорізів від негативного впливу опадів.

Також конструкція може оснащуватися такими елементами як захисна плівка, москітна сітка, ролети, жалюзі і припливна вентиляція. Наявність тих чи інших деталей буде залежати від заводу-виробника, місця установки, способу кріплення і особистих побажань покупця при виборі скління на лоджію, балкон або у вітальню, кухню та інші кімнати.

На що може вплинути надмірна вага вікна?

Не всі споживачі надають великого значення тому, скільки важить віконний блок. Однак цей параметр значною мірою важливий для виробника, покупця і фахівця з монтажу. Його варто враховувати при замовленні, виготовленні конкретної продукції і безпосередньо перед її установкою.

Всі склопакети відрізняються один від одного не тільки формою і набором функцій, але і своєю вагою. Цей критерій обов'язково необхідно враховувати при установці, щоб в подальшому уникнути непередбачених поломок. Як же дізнатися точно, скільки важить вікно ПВХ? Ілюзію невеликої ваги створює білий колір, саме він надає йому візуальну легкість.

Габарити віконного блоку в великій мірі впливають на його експлуатаційні особливості. Від даного параметру відштовхуються працівники, які займаються монтажем. Практично всі 90% маси становить саме скло. Його товщина, захисні властивості, наявність додаткової фурнітури — все це необхідно враховувати при облаштуванні скління.

На що впливає вага пластикових вікон:

 1. Експлуатаційні характеристики та особливості. При надмірній громіздкості може початися процес провисання, який коригується за допомогою розклинювання стулок по діагоналі.
 2. Надмірне навантаження на стіни. У тому випадку, якщо монтування відбувається у старій будівлі, знадобиться їх додаткове зміцнення. Якщо мова йде про сучасну споруду, вплив буде незначним.
 3. Складність процесу монтажу. Ремонтним працівникам для установки і оформлення укосів на вікна знадобиться більше сил і часу, щоб якісно виконати всі роботи. Також виникає необхідність у придбанні інших пристосувань і матеріалів.
 4. Легкість і зручність під час відкривання і закривання віконних стулок. З огляду на їх тяжкість виникає гостра необхідність в придбанні якісної фурнітури і монтуванні додаткових електроприводів.
 5. Загальну вартість віконної конструкції. Чим більше її тяжкість, тим в більшу суму обійдуться покупка і скління.

Для безпроблемної роботи важливо з особливою увагою підійти до процесу розрахунку маси всього блоку, щоб уникнути негативних наслідків в майбутньому.

Як обчислити масу віконної конструкції?

Для того щоб не сумніватися в довговічності установки, необхідно заздалегідь підготуватися і заглибитися в розрахунки. Перед початком робіт варто переконатися в тому, чи потрібно проводити зміцнення стін, заміну фурнітури на більш якісну. А також визначитися з сумою на закупівлю матеріалів.

Середня маса стандартного двокамерного склопакету складає приблизно 20 кг, однокамерний, відповідно, важить в два рази менше. Для того щоб підрахувати повну вагу, необхідно знати аналогічні показники інших комплектуючих.

Стандартна стулка важить приблизно 60 кг, однак сучасні виробники намагаються знизити цю цифру за рахунок зменшення габаритів витратних матеріалів.

Для того щоб точно розрахувати загальну масу монтуємого скління, необхідно скористатися наступним алгоритмом:

 • визначаємо площу всієї конструкції;
 • дізнаємося кількість камер, з яких складається даний склопакет, уточнюємо, скільки кілограмів в середньому важить кожна з них;
 • перемножуємо ширину і висоту установки, а потім множимо отриману цифру на значення маси склопакету.

У тому випадку якщо в склі більше камер, ніж розраховували, то просто плюсуємо до вже відомої суми 10 кг. Приблизно стільки важить кожне окреме скло.

Від того скільки важить вікно ПВХ, буде залежати вибір всіх комплектуючих і прорахунок схеми маніпуляцій при установці.

До чого призводить неправильний розрахунок маси?

При спробі поліпшити звукоізоляцію споживач отримує склопакет, який має кілька зайвих кілограмів. Як показує практика, це тягне за собою не тільки зайві фінансові вкладення, але і можливі негативні наслідки після початку використання. Важка рама призводить до швидкого зносу фурнітури, а в подальшому — і повної її заміни.

Для всіх елементів віконного механізму розраховане граничне навантаження. У разі її перевищення з'являються проблеми під час експлуатації, які не завжди вдається остаточно виправити. Тому важливо коректно розрахувати вагові та вітрові навантаження ще до початку монтажу всієї конструкції.

Загальна маса віконної установки найбільше впливає на роботу петель. Цей утримуючий елемент розрахований на певне зусилля і при його перевищенні починаються проблеми в експлуатації всієї системи. Рама починає прогинатися під власною вагою, виникають проблеми при відкритті і закритті пристосування. В результаті господарям квартири доводиться звертатися за допомогою до фахівців по ремонту пластикового вікна.

Наслідки неправильного розрахунку ваги:

 1. відбувається затирання стулки;
 2. промерзання і запотівання, до яких схильні такі отвори, в подальшому на схилах утворюється грибок;
 3. проникнення холодного повітря з вулиці через закриті стулки;
 4. повна розгерметизація склопакету;
 5. стійка деформація структури віконної рами.

Варто також враховувати, що якщо вага всіх деталей в зібраному вигляді перевищує допустиму норму, то відбувається надмірний тиск на всі елементи. Надалі це призводить до їх деформації і скорочення терміну експлуатації.

Всі ці проблеми неможливо помітити відразу після завершення робіт, кожна з них з'являється з часом і призводить до більш тяжких наслідків. Тому слід довірити процес скління досвідченим фахівцям компанії «Стандарт Вікна».