Новорічні свята традиційно не обходяться без тематичного антуражу. Ось чому всі ми чекаємо ялинку, обвішану кулями, гірлянди та іншу мішуру. Так як 2020 рік був непростим, зараз багатьом хочеться зануритися в святкову суєту з головою і створити собі максимально правильний настрій. І щоб домашня атмосфера перед Новим роком і Різдвом дійсно нагадувала казку, рекомендуємо врахувати всі дрібниці, не забувши про новорічну прикрасу вікон.
Для мешканців заміських будинків подібне оформлення позитивно позначається як на інтер’єрі, так і екстер’єрі. Так, і в звичайній квартирі оригінально декоровані металопластикові вікна – гарантія додаткового затишку, позитивних емоцій та святкового настрою у домочадців. Правда, заздалегідь потрібно подумати про те, як прикрасити вікна на Новий рік і не додати собі клопоту через трудомісткість подальшої чистки або навіть пошкодження скла/профілю.
Наша компанія, звичайно ж, завжди готова допомогти зі склінням, пропонуючи киянам найкращі ціни. Але, набагато простіше заздалегідь потурбуватися про самий безпечний декор, з цікавими ідеями якого ми вас і ознайомимо в цій статті.
Безпечні матеріали для прикраси вікна до Нового року
Новорічне оформлення житла – це, як правило, дуже творчий процес, де головним джерелом натхнення виступає наша уява. Не буде винятком і покупка готового декору, яка є чудовою альтернативою самостійних пошуків. Творчість буде і в цій ситуації, адже купленим намистам, кулям, стрічкам, дощику і іншій мішурі належить знайти гідне місце, а також правильно зафіксувати і/або повісити.
Коли мова йде про новорічні прикраси вікон, то крім краси і стилю варто думати про безпеку. Завдати істотної шкоди рамі або склу можуть абразивні матеріали. Але їх для віконного святкового оформлення, як правило, не використовують. Ще варто бути обережними з дуже важкими підвісними предметами, які через протяги, випадкового зачіпання або падіння гіпотетично можуть пошкодити підвіконня, скло або профіль.
До безпечних матеріалів можна сміливо віднести наступне:
- папір;
- нитки і вату;
- стрічки, дощик і мішуру;
- кулі;
- намиста;
- шишки;
- невеликі гілки;
- інші підручні засоби.
Декорувати скло можна також крейдою або фарбами, але використовувати рекомендується ті, що легко змиваються водою. Відмінний варіант – гуаш.
Подумайте і про безпечну фіксацію декоративних виробів. Найчастіше на вікнах розміщуються паперові сніжинки і візерунки. Найпростіший варіант їх приклеювання – на мило, яким натирається зворотний бік прикраси. Допустимо використовувати і ПВА. Цей клей прозорий після висихання і легко змивається водою. А ось наприклад, скотч і інші склеювальні речовини варто використовувати з обережністю, попередньо вивчивши питання подальшого видалення зі скла.
Варіанти для декору і прикраси вікон на Новий рік 2021
Існує величезна безліч ідей для новорічного і різдвяного оформлення віконних конструкцій. За великим рахунком обмеженням виступає лише політ фантазії. До найпопулярніших варіантів прикраси вікон можна віднести наступне:
- Витинанки, тобто різьблені візерунки з паперу. Це традиційний український вид прикладного мистецтва, характерним прикладом якого вважається вирізання паперових сніжинок.
- Розвішування гірлянд у віконному отворі. Якщо раніше їх теж найчастіше робили з паперу, то сьогодні пропонується великий асортимент світлодіодних електричних стрічок.
- Розпис скла крейдовими маркерами або іншими підручними засобами, включаючи зубну пасту, гуаш і т.д.
- Використання різдвяних віночків, в тому числі і саморобних.
- Прикраса штор кулями, тими ж гірляндами, шишками, дзвіночками та іншими виробами.
- Розміщення на підвіконні новорічного декору.
- Застосування для прикраси різних підручних засобів, в тому числі ниток, пластикових пляшок і навіть фігурних макаронних виробів. Останні можна оригінально розфарбувати, після чого створити цікаві композиції та орнаменти на вікнах.
Розписуємо вікна крейдяним маркером
Простим і не дорогим варіантом оформлення є розпис скла крейдою. Найзручніший і практичний варіант – використання спеціального крейдяного маркеру. Він дозволить наносити лінії різної товщини, а крейда не буде сипатися в процесі малювання на підвіконня або підлогу. Важливо, що після завершення свят видаляється творчість звичайною вологою серветкою.
Придбати крейдяний маркер можна в магазинах канцтоварів або спеціалізованих крамницях для творчості. Якщо ви не великий умілець в образотворчому мистецтві, то додатково знадобляться шаблони і ножиці для їх вирізання.
Процес декорування такий:
- Протріть скло насухо.
- Перевірте, що маркер справний, спробувавши намалювати що-небудь на папері-чернетці.
- Якщо використовується трафарет, то попередньо потрібно його знайти, вирізати і зафіксувати на вікні за допомогою малярного скотчу (оптимальний варіант для подальшого легкого видалення).
- Намалюйте малюнок з нуля або ж заповніть шаблон, як у розмальовці.
- Видаляйте будь-які огріхи в ході малювання вологою серветкою.
Сніжинки з паперу
Щоб перенестися в дитинство, варто прикрасити віконний проріз вирізаними з паперу візерунками – витинанками. Напевно, самий традиційний, швидкий і в той же час красивий варіант – сніжинки на вікна.
Насамперед ці витинанки потрібно виготовити. Чудово підійдуть білі серветки, оскільки вони дуже тонкі і без проблем фіксуються на гладкій скляній поверхні. Сніжинка вирізається наступним чином:
- Робимо квадратну серветку круглою. Якщо потрібно, використовуємо циркуль.
- Звертаємо її в 6 або 8 разів.
- Вигадуємо орнамент і вирізаємо по контуру.
- Перевіряємо, що вийшло, розгорнувши.
- Наносимо додаткові візерунки, якщо потрібно.
В результаті за кілька раз створюєте потрібну кількість сніжинок, кожна з яких не схожа на попередню (як і насправді). На вікно вони клеяться за допомогою мила або ПВА. Фіксуються сніжинки або у випадковому порядку, або в певній послідовності, яка формує якусь композицію.
До речі, таку новорічну прикрасу вікон можна зробити і за готовими зразками: відповідних шаблонів у вільному доступі сьогодні в надлишку.
Різдвяні вінки на вікна
Такий вид декору прийшов до нас із Заходу, де він є майже ключовою символікою Різдва. Варто сказати, що вінки дійсно вишукано і привабливо виглядають, в тому числі при підвішуванні на вікнах.
Вінок можна як купити, так і зробити своїми руками. В останньому випадку потрібні хвойні гілки (підійде і сосна, і ялинка), щільний лист картону, ножиці, канцелярський степлер або клей (бажано з пістолетом для легкого нанесення), атласні стрічки і різний декор: кульки, шишки, намиста, банти і т. д.
Процедура виготовлення така:
- На картоні розмічаємо дві окружності з різницею в діаметрі близько 5 см. Це і буде каркас вінка.
- Вирізаємо цей каркас і обмотуємо стрічкою (бажано золотистого або інших урочистих кольорів).
- Кріпимо хвойні гілки до основи. Для фіксації можна використовувати степлер.
- Додатково декоруємо вінок, використовуючи шишки, штучний сніг, ялинкові прикраси.
Підвісити виготовлений виріб найкраще до карнизу. У денний час вінок буде радувати не тільки мешканців, а й тих людей, які проходять на вулиці.
Кілька ідей для прикраси підвіконня
Готуючи віконний проріз до Нового Року, рекомендується приділити увагу і аксесуарам. Перш за все, рекомендується прикрасити підвіконня. Але, заздалегідь подумайте про те, як забезпечити провітрювання. Припустимо, при відсутності фурнітури мікропровітрювання, декорувати варто тільки частину підвіконня поруч з глухими секціями вікна.
До основних ідей відносяться наступні:
- Розміщення невеликої ялинки. Але, попередньо потрібно переконатися, що вона не дуже важка і є достатній запас по ширині підвіконня.
- У ролі додаткового декору можна розглянути гірлянди і мішуру.
- Класний варіант – створити на підвіконні ціле казкове село, розмістивши тут не тільки ялинку, але і фігурки будиночків, людей, тварин і т.д.
- Замість справжньої або штучної ялинки можна своїми руками зробити її мініатюру з атласних стрічок, ватяних дисків і т.д.
- Безпрограшний варіант – розмістити на підвіконні свічки.
- А ще тут можна повісити різдвяні панчохи. Хороший варіант, якщо в будинку немає каміна, що вважається оптимальним місцем для цього святкового символу.