Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як зробити вікна безпечними для дитини?

Вікно є не тільки джерелом сонячного світла і свіжого повітря в приміщенні, але і місцем, яке незмінно вабить діточок маленького віку. Їх прагнення до пізнання світу навколо часом завершується трагедією, адже новини з заголовками на кшталт «хлопчик випав з вікна багатоповерхівки», на жаль, до сих пір не рідкість. Мудрі батьки, звичайно, не стануть вчитися на своїх помилках, тим більше і сучасних аксесуарів дитячої безпеки на вікна сьогодні вистачає, і придбати їх можна недорого.

окна безопасные для ребенка

Наша компанія-виробник пропонує вам купити вікна високої якості в Києві і відразу ж доповнити їх всіма необхідними комплектуючими, здатними захистити юних мешканців. А сім'ям з дітьми, які вирішили питання скління раніше, ми рекомендуємо замовити у нас спеціальні блокатори і замки за вигідними цінами. Для їх установки складний ремонт вікон не буде потрібний, а часто монтаж легко зробити своїми руками.

Які можуть бути ризики для дитини?

Дорослі часто думають, що якщо не залишати малюка без нагляду, то ніякі небезпеки йому не загрожують. Але на практиці домогтися подібного нереально: мама відвернеться на півхвилини на кухню, тато відійде до вбиральні, а малюк вже у прорізу. А якщо малюк зовсім малий, а батьки регулярно забороняють підходити до вікна, то рівень спокуси лише підвищується.

Безпеку дитини у вікна не варто недооцінювати, адже перелік потенційних неприємностей великий:

  1. Випадання — головна загроза, яка може призвести до трагічних наслідків. Частота подібних подій залишається в Україні досить великою, незважаючи на те, що установка пластикових вікон зі спеціальними блокаторами доступна кожному замовнику.
  2. Травми від уламків розбитого склопакету. Такий ризик є менш імовірним, так як звичайне 4-міліметрове скло розбити не так легко навіть дорослому. Але подібне все одно трапляється, в тому числі в дитячих кімнатах зі старим склінням.
  3. Удари стулкою через порив вітру (протягу). Здається, що це не найсерйозніша загроза, через що батьки її і недооцінюють. Але з огляду на невеликий зріст малюка, високий ризик травмування голови, що загрожує наслідками різного ступеню тяжкості.

Ще одна потенційна небезпека травм пов'язана не з віконною конструкцією, а підвіконням. Гострі краї останнього, заховані за шторами, здатні стати причиною різних пошкоджень. І, як мінімум, в дитячу кімнату рекомендується замовляти підвіконня з закругленими формами.

Пристрої на вікна для забезпечення безпеки маленьких дітей

У базову комплектацію захисні пристосування від дітей не входять. Але сім'ям з дошкільнятами і тим, хто планує поповнення, необхідно удосконалити наявні вікна або при заміні старих конструкцій на нові відразу подбати про це. До речі, наші замірники на місці обов'язково уточнюють необхідність захисних пристосувань, наполегливо рекомендують не ігнорувати при наявності дітвори в будинку.

Дитяча безпека на вікна насамперед пов'язана з обмеженням доступу малюка до відкривних стулок. Використовуються блокатори і замки, які дозволяють дорослому контролювати функціональність, як мінімум, поворотної фурнітури: в деяких випадках можливість відкидання на провітрювання залишається, адже в такому режимі не можливо випадання.

Всі обмежуючи відкривання комплектуючі досить компактні, тому не погіршують зовнішній вигляд отвору, прості в експлуатації. До основних захисних елементів, які використовуються сьогодні, відносяться наступні:

  1. Ручка з замком. Це найпростіший блокіратор, який не тільки підвищує дитячу захищеність, але і позитивно позначається на протизламних характеристиках вікна. Після повороту ключа відкрити стулку не вдасться. Основний плюс такої ручки — універсальність (подібна фурнітура пропонується різними виробниками і сумісна з будь-якими ПВХ-профілями). До того ж аксесуар легко встановлюється, не вимагає додаткового місця (замінює звичайну ручку), не обмежує можливість провітрювання. Головне не втратити ключ і не забувати його в замку.
  2. Ручка з кнопкою. Вона буває як спрощеною, так і просунутою версією першого виробу. Спрощений варіант не передбачає замку з ключем, тобто натискання кнопки блокує і розблокує стулку (кмітлива дитина швидко розгадає секрет). Просунута ручка з кнопкою доповнена замком. Блокування здійснюється кнопкою, а відкриття — ключем.
  3. Поворотний фіксатор. Такий блокіратор встановлюється на рамі і доповнений завертки, яка змінює своє положення. Найпростіший варіант аксесуару не передбачає ключа, тобто управляється вручну (підходить для захисту самих юних дітей). Більш просунута версія управляється ключем. Мінус в тому, що така дитяча безпека на вікна не дозволить виконувати провітрювання і в цілому злегка ускладнює процедуру відкривання.
  4. Замок для провітрювання. Такий пристрій встановлюється під стулкою. При блокуванні відкрити її не можна, але відкинути на провітрювання можна. Виріб компактний і малопомітний, не викликає складнощів в монтажі, головне — не втратити ключ.
  5. Блокатори повного розпахування з тросами. Такий спосіб захисту рекомендований в тих випадках, коли передбачений тільки поворотний (навстіж) режим відкривання. Пристрій складається з двох частин: одна монтується на раму, інша — на стулку. Між ними натягується міцний трос. В результаті розкривання можливо, але часткове — зазор буде незначним, а дитина точно не випаде. До недоліків відноситься трохи більше трудомісткий монтаж і велика помітність на тлі аналогів.

До інших застосовуваних способів обмеження доступу також відносять врізні замки і знімні ручки.

Крім захисту від несанкціонованого відкривання варто подбати про те, як знизити ймовірність розбиття скла. Для цього потрібен не звичайний склопакет, а ударостійкий. Як правило, використовується загартоване або триплекс скло. Останні навіть якщо вдасться пошкодити, то осколки не розлетяться по кімнаті, а залишаться в площині скління.

Як встановити пристрої дитячої безпеки самостійно?

Вагома перевага більшості блокіраторів і замків — їх неважко поставити навіть своїми руками. Як правило, досить базових знань і найпростіших інструментів, наявних в будь-якій квартирі.

Елементарно ставиться такий аксесуар дитячої безпеки на вікна, як ручка з замком або кнопкою. Необхідно змістити лицьову планку на наявної рукоятці, відкрутити два самореза і вилучити виріб. Далі на його місце встановлюється новий, більш безпечний різновид.

Блокатори і обмежувачі теж легко монтуються. Зазвичай достатньо вкрутити пару саморізів (в раму і/або активну стулку), які й забезпечать надійну фіксацію. Попередньо варто зробити розмітку, а після завершення монтажу — перевірити працездатність. Якщо не впевнені в своїх силах, то звертайтеся за допомогою до наших фахівців.

Чи може москітна сітка бути засобом безпеки?

Деякі дорослі переконані, що москітна сітка теж здатна захистити чадо від випадання. Насправді це помилка, а її наявність лише підвищує ризики, адже створюється ілюзія безпеки і захисного бар'єру. Дитина сміливо спирається на москітну сітку, а вона не розрахована на її вагу і прикладені навантаження. Те ж саме справедливо і щодо спеціальних москіток «антикішка»: їм хоч і під силу попередити випадання домашніх тварин, але малюка вже 3-4 років це не убезпечить.

До речі, не у всіх випадках рятує і металева решітка. Вона не є виробом дитячого захисту. Часто тут відстань між прутами дуже велика, тобто дитина може пробратися через них і випасти. Якщо ж спеціально скорочувати цю дистанцію, то решітка буде виглядати вкрай не естетично і погіршить світлопропускання.

Щоб дитина не закрила батьків на балконі

Не рідкість, коли малюки випадково або бавлячись закривають маму або тата на балконі. Щоб батьків не чекала подібна неприємна доля, варто грамотно підійти до вибору ручок для балконних дверей. Слід використовувати:

  1. привід, що дозволяє встановити дві ручки: всередині і зовні: так ситуац 309