Підвіконня рідко виступають виключно декоративними елементами віконного отвору. На них часто ставлять вазони, різні предмети, на кшталт фоторамок або статуеток, іноді тут зберігають книги або інші речі. І чим інтенсивніше експлуатація і вище навантаження, тим раніше підвіконня в Києві вимагатимуть ремонту, тобто реставрації.
Якщо відкладати ремонтні роботи, то крім погіршення зовнішнього вигляду можуть з’явитися інші нарікання, на зразок продувань в районі підвіконної зони. В результаті може знадобитися заміна цього виробу або навіть комплексний ремонт вікон. А щоб до такого не дійшло, варто своєчасно подумати, як відреставрувати пластикове підвіконня.
Реставрацію краще довірити професіоналам нашої компанії. Ми пропонуємо різні варіанти відновлення, в тому числі накладки на підвіконня, нанесення ламінуючих плівок і обробку рідким пластиком (акрилом). Наші майстри виконують роботу швидко (потрібно лише кілька годин), якісно і акуратно, не будуть порушені ні стіни, ні укоси, ні ваші вікна металопластикові.
Також ми гарантуємо кращі ціни в Києві на різні супутні послуги та комплектуючі, включаючи фурнітуру для вікон. Всі деталі уточнюйте у наших менеджерів онлайн або за телефонами.
Чому підвіконня втрачає колишній вигляд?
Можна виділити декілька чинників, які призводять до втрати початкового товарного вигляду:
- Фізичний знос в результаті тривалого періоду експлуатації. Так, якщо, наприклад, установка пластикових вікон проводилася більше 7-10 років тому, то з високою часткою ймовірності підвіконня з тих пір покрилося подряпинами, потріскалося і т.д.
- Придбання низькоякісного виробу. Якщо на етапі скління заощадити на аксесуарах, то є ризик покупки підвіконня з невисокими експлуатаційними властивостями. Він може пожовтіти під впливом ультрафіолету або інших чинників, деформуватися і т.д.
- Недотримання базових правил експлуатації. Пошкодження нерідко з’являються в результаті необережного поводження або пустощів дітей. Небезпечні і термічні дії — розміщення на пластиці гарячих предметів (плойок, посуду, прасок).
- Проведення ремонтних робіт в квартирі. Замислюватися про те, як відреставрувати пластикове підвіконня, нерідко доводиться після виконання косметичного або капітального ремонту. Якщо додатково не захистити віконний проріз від гарячої металевої/деревної стружки, агресивних барвників та інших будматеріалів, то підвіконня легко може втратити колишню красу.
При появі подряпин, відколів, западин, пожовтінні і інших дефектів власники нерідко не поспішають вживати заходів. Вони чекають, коли стан підвіконня стане зовсім плачевним, а вже потім вирішують шукати йому заміну.
Але є і більш цікаві альтернативи. Найчастіше краще виконати реставрацію наявної підвіконної дошки, а не міняти її на нову. На користь такого рішення говорить наступне:
- не настільки великі витрати коштів;
- оперативність: не потрібно чекати виготовлення нового виробу під ваші розміри;
- відсутність складних демонтажних робіт з наступною обробкою стін і укосів;
- додаткові декоративні можливості: аксесуару можна надати вельми оригінальний вигляд, пофарбувати в інший колір і багато іншого.
Конкретний спосіб відновлення перш за все залежить від матеріалу виготовлення підвіконня. На варіант реставрації також впливає вираженість наявних дефектів, а також інші фактори, в тому числі очікування замовника, бюджет і т.д. Розглянемо найбільш затребувані способи докладніше.
Як відреставрувати пластикове підвіконня?
Разом зі зростанням популярності ПВХ-вікон підвищується попит і на різні віконні аксесуари з таких же матеріалів. Пластикові підвіконні дошки, крім відмінної сполучуваності зі спорідненими вікнами, приваблюють своєю невисокою вартістю, вони прості в догляді, не бояться вологи, досить привабливі. У той же час вони чутливі до впливів високих температур і страждають від механічних ударів, падіння важких предметів і т.д.
Раніше для ремонту пластикових підвіконь використовували переважно два способи — рідкий акрил і спеціальні декоративні плівки. Зараз до них додався ще один метод — спеціальні накладки.
Рідкий пластик використовується в тих випадках, коли в результаті різних ушкоджень або термічних впливів на поверхні з’являються поглиблення. Акрил заповнює їх і дозволяє вирівняти поверхню. Також рідкий пластик допомагає приховати тріщини, зазори і глибокі подряпини.
Процедура відновлення досить проста, але вимагає акуратності. Акрил зазвичай пропонується в тубах різної ємності і передбачає спеціальні насадки-наконечники для точного дозування засобу.
При серйозних недоліках на поверхні навіть після нанесення рідкого пластику проблемні місця залишаються помітними. Тоді рекомендується нанести ламінуючу плівку. Попередньо виконується шпаклівка і зачистка лицьових поверхонь. Сама плівка є самоклейкою, що не вимагає застосування додаткових клеїв. Для розрівнювання можна застосовувати звичайний рушник. Якщо появи пухирців з повітрям уникнути не вдалося, то можна просто проколоти їх голкою.
Реставрація за допомогою накладки на підвіконня
Відмінна альтернатива акрилу — накладка на підвіконня. Єдиним обмеженням для їх використання виступає велика товщина підвіконної дошки (більше 6 см).
Накладки часто зроблені з пластику (іноді зустрічаються і аналоги з ДВП). Вони випускаються листами великої довжини. Під потрібний розмір виконується крій з подальшим монтажем.
Переваги цього методу:
- Універсальність. Їх встановлюють не тільки на пластикові, а й на дерев’яні, бетонні або навіть кам’яні підвіконня. Вік аксесуару також не грає ролі.
- Хороший запас міцності, завдяки чому вони ефективно захищають основу від подальшого ушкодження/руйнування.
- Варіативність в плані текстур, кольорів і інших декоративних особливостей. Накладка на підвіконня з пластику може імітувати інші матеріали, в тому числі деревину, натуральний камінь і т.д.
- Швидка установка. Виріб наноситься на наявну підвіконну дошку.
- Можливість заміни. Якщо згодом пошкоджена сама накладка, то її можна зняти і замінити на нову. Зробити заміну можна і в тому випадку, якщо хочеться змінити зовнішній вигляд віконного отвору.
- Демократична вартість. Ми гарантуємо, що така покупка не стане ударом для вашого сімейного бюджету. Повна заміна точно дорожче.
Як відреставрувати пластикове підвіконня за допомогою накладки:
- підготовка основи. Її очищують і усувають серйозні дефекти, потім після вирівнювання поверхню знежирюють;
- підготовка накладки під потрібні розміри (попередній розкрій, як правило, виконується з невеликим запасом);
- фіксація. На основу наноситься спеціальний монтажний клей. Після цього фіксується насадка і для хорошого зчеплення зверху кладуть щось важке, наприклад, книги або інші підручні засоби. Повне висихання відбувається за 6 годин;
- установка торців. З боків встановлюються заглушки;
- фінальний етап передбачає заповнення стиків і швів між накладкою і рамою вікна/схилами. Для цих цілей застосовують герметики, які потрібно наносити тонким шаром. Тільки після висихання знімається захисна плівка.
Реставрація підвіконня з дерева
Дерев’яні вироби чутливі до вологи, вимагають обробки захисними речовинами. Реставрація може припускати установку накладок або ж класичну багатоетапну відновлюючу процедуру, а саме:
- зняття лакофарбових покриттів з прогріванням і видаленням шпателем;
- оцінка пошкоджень і деформацій. Якщо дефекти невеликі, то використовується акрилова шпаклівка, а якщо серйозні — шпаклівка і скловолокно;
- додаткове просочування і ґрунтування;
- зачистка наждачним папером;
- нанесення нового шару лаку або фарби в 2 шари.
Як відновити бетонне підвіконня?
Підвіконні плити з бетону зустрічаються в панельних будинках. Нерідко краще замінити їх на нові, більш практичні. Але якщо потрібно саме ремонт, то він включає наступні кроки:
- видалення фарби хімічними або термічними методами;
- повторне ґрунтування і шпаклювання;
- фарбування (після висихання попередніх шарів).
Крім цього бетон можна декорувати керамічною плиткою. Максимально ефективно тут виглядає її мозаїчний різновид.