Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Як і коли робиться регулювання на пластикових вікнах зима літо?

Конструкцією сучасних металопластикових віконних конструкцій передбачається можливість зміни ступеня притиску стулок до профілю рами. У зв’язку з цим часто виникають розмови про те, що виконувати подібні регулювання потрібно двічі на рік, відповідно перед настанням холодів і на початку теплого сезону. Звідси і виникли часті розмови про режим зима літо на пластикових вікнах.

 

Інформація про необхідність зміни режимів притиску в останні роки активно поширювалася. Спочатку вона перекочовує з одного інтернет-ресурсу на інший, потім про те, що потрібна регулювання вікон зима літо стали розповідати деякі менеджери з продажу віконних конструкцій. А апофеозом можна вважати те, що про важливість такого роду налаштувань почали розповідати навіть багато українських віконних компаній. Але, оскільки в такому випадку регулюється саме фурнітура вікна, якраз її виробники і повинні були розставити всі крапки над «і». Якщо коротко, то перемикання між літнім і зимовим режимами – лише вигадка і міф. Але, ми розповімо про це детально і ґрунтовно.

ЩО ТАКЕ СЕЗОННІ РЕЖИМИ ДЛЯ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН?

Практично всі виробники фурнітури запевняють, що професіонали не використовують терміни «зимовий» або «літній» режим, в зв’язку з цим і регулювання пластикових вікон зима літо – термін дивний. У той же час експерти погоджуються, що в онлайн-середовищі і на віконному ринку в цілому часто можна почути про різні позиціях цапф, відповідальних за притискне зусилля – ступінь прилягання стулок до рами. Відповідно, більш сильний притиск умовно відповідає зимовому режиму, а ослаблений – навпаки літньому.

Але, подібного роду переведення і регулювання з технічної точки зору не потрібні. Фахівці віконних компаній виконують настройку цапф один раз при установці вікон на об’єкті замовника. Їхня задача зводиться до того, щоб підігнати ступінь притиску під гумки ущільнювачів і забезпечити герметичність закриття в будь-яку пору року. Саме така офіційна позиція представників компанії МАСО.

Погоджуються з цією думкою і в компанії-конкуренті – Siegenia Gruppe. На думку її керівників в Україні, ні про який режим зима літо на пластикових вікнах мови вести не потрібно. Цапфи після установки розташовуються в центральній позиції, оскільки саме в цьому випадку гарантується оптимальний ступінь притиску стулки. Можливість регулювання, тобто ослаблення або посилення, є, але робити його слід при тих чи інших наріканнях на роботу вікна, в тому числі при:

  • зносі або інших дефектах ущільнювача;
  • появі протягів і т.д.

Дійсно, в технічній документації до будь-якої фурнітури вказується, що зміни ступеня притиску повинні проводиться тільки тоді, коли для цього є об’єктивні причини. Зміна пір року, а також сильна спека або лютий мороз до таких не належать.

Виходить, що регулювання пластикових вікон зима літо не потрібно кожні півроку, якщо спочатку у вас немає скарг на експлуатаційні властивості віконної конструкції. Більш того, представники провідних виробників фурнітури впевнені, що часті хаотичні переведення цапф, що виконуються споживачами «за рекомендаціями», навпаки підвищують ймовірність виникнення різних проблем, в тому числі неправильного притиску, появи продувань, дефектів фурнітури елементів і т.д. У цьому сенсі єдині заходи, які рекомендовано проводити з фурнітурою двічі на рік, в тому числі перед холодами і напередодні літа – це базовий догляд, що включає очищення поверхонь і змащування рухомих деталей.

БУДЬ-ЯКІ ВІКНА МОЖНА НАЛАШТУВАТИ ДЛЯ РЕЖИМУ ЗИМА ЛІТО?

Більшість виробників фурнітури не оперують поняттями «зимового» або «літнього» режиму, наполягаючи на тому, що технічної доцільності у подібних регулювань немає. Але, одночасно з цим можливість зміни ступеня притиску є майже в кожному сучасному вікні. Вона передбачена для того, щоб при тих чи інших відхиленнях, в тому числі не пов’язаних з самою віконною конструкцією (припустимо, усадкою будівлі), у користувача або майстрів була можливість скорегувати прилягання стулки до рами без якихось кардинальних заходів.

Основними механізмами регулювання притиску виступають притискні елементи, вони ж ексцентрики або цапфи. У сучасних вікнах вони присутні в 100% випадків і знаходяться в основному на торцевій частині стулок. Відрізнятися у різних виробників фурнітури може тільки форма і/або розміри цих ексцентриків.

Найчастіше зустрічаються цапфи, що мають круглу або овальну форму. На перших зазвичай передбачаються рисочки або рисочки, що дозволяють зрозуміти, як поточну виставлену позицію, так і напрямки для регулювань. На овальних ексцентриках додаткових відміток немає, тут підказками виступає сама їхня позиція (вертикальна або горизонтальна) і/або нахил.

Відзначимо також, що відрізняється і чисельність цапф на різних вікнах. Цей аспект залежить як від виробника профілю, так від габаритів рами: чим вона більша, тим більше число ексцентриків передбачено.

ПРАВИЛА ТА ОСОБЛИВОСТІ НАЛАШТУВАННЯ ВІКОННОЇ ФУРНІТУРИ

До базових рекомендацій можна віднести наступне:

  1. Міняти режим зима літо на пластикових вікнах без гострої необхідності не потрібно, хоча можливість зміни ступеня притиску і закладена більшістю виробників фурнітури.
  2. Приводом для посилення прилягання стулки до віконної рами може бути виникнення протягів або продувань. Найчастіше причиною подібного виступає знос ущільнювальної гумки.
  3. Так званий «зимовий» режим з посиленим притиском постійно експлуатувати не рекомендується, так як він підвищує навантаження на ущільнювач і прискорює його руйнування.
  4. За рахунок ослаблення прилягання (переведення в «літній» режим), можна знизити навантаження на ущільнювальну гумку. Але, при слабкому притиску не уникнути протягів.
  5. Регулювання притискного зусилля – це скоріше тимчасовий захід. Для повноцінного вирішення проблеми може бути потрібна заміна ущільнювача або ж інші дії, аж до заміни окремих фурнітурих елементів.

Особливості настройки режимів обумовлені маркою фурнітури, але загальний алгоритм дій в більшості випадків однаковий. З інструментів для цих маніпуляцій зазвичай потрібно шестигранний ключ (рідше пасатижі або викрутка). Процес регулювання притискного зусилля такий:

  • відкриваємо стулку і знаходимо всі ексцентрикові цапфи на торці;
  • вивчаємо їх на предмет тих чи інших підказок: рисок, відміток, поточної позиції;
  • незначний поворот кожної цапфи (близько 10 градусів) дозволяє змінити притиск. Найчастіше рух за годинниковою стрілкою підсилює, а проти – послаблює. Але, в кожному конкретному випадку нескладно виконати перевірку: при ослабленні між стулкою і рамою аркуш паперу не буде триматися або легко витягується, а при посиленні – повинен порватися при спробі його дістати.

ЯК ЧАСТО ПОТРІБНЕ РЕГУЛЮВАННЯ?

Універсальної правильної відповіді немає. Технічною документацією подібного роду настройки не регламентовані за часом. Точно не слід змінювати режим зима літо на пластикових вікнах двічі в рік, це лише підвищить знос ущільнювача і фурнітури.

Якщо немає нарікань на роботу віконної конструкції, то будь-які маніпуляції з притискним зусиллям взагалі не потрібні. А коли притиск посилений після виникнення протягу, а той після регулювань зник, то наступні ослаблення потрібні хіба що тоді, коли ви з якихось причин не хочете міняти ущільнювач (зробити це можна легко і недорого).

РЕГУЛЮВАТИ ПЛАСТИКОВІ ВІКНА НА ЗИМОВИЙ РЕЖИМ СВОЇМИ РУКАМИ АБО ВИКЛИКАТИ МАЙСТРА?

Процедура посилення притиску технічно не складна, тобто її може виконати навіть новачок. Інша справа, що необхідно розуміти, для чого це робиться і не перестаратися. Надмірні повороти цапф можуть стати причиною пошкодження не тільки ущільнювачів гумок, але і механізмів фурнітури.

В ідеалі краще звертатися до майстрів. Вони, по-перше, визначать реальну доцільність зміни притискних зусиль. По-друге, зможуть зрозуміти, чим обумовлений той чи інший дефект. По-третє, зроблять все професійно і без помилок.

І в завершенні ще одна порада про вибір майстрів, яким довірити будь-які регулювання і/або ремонт вікон. Якщо по телефону або в особистому спілкуванні фахівці розповідають про обов’язкові перемикання на «зимовий» або «літній» режим, то це явно привід засумніватися в їх професійності і рівні кваліфікації.