ГрибокСитуації, коли з’являється цвіль на укосах, підвіконні або поверхні рами, не можна назвати рідкісними. Потрібно розуміти, що профільні системи з ПВХ не є прямим винуватцем подібної біди, хоча чисто теоретично еталонні показники герметичності за умови підвищеної вологості або неякісного повітрообміну можуть сприяти утворенню грибків. Власне тому на старих дерев’яних рамах з великими щілинами цвіль зустрічається рідше, але не виключена і там.
Щоб ефективно боротися з проблемою, бажано своєчасно її розпізнати. Потім в ідеалі потрібно визначитися з першопричинами і спрямувати зусилля на їх усунення, а не тільки впливати на грибок: механічно або хімічно.
Виявити грибки, як правило, нескладно, особливо якщо профіль, укоси і підвіконня у вас білі. Пліснявий наліт зазвичай має темне забарвлення, хоча і воно може відрізнятися від зеленуватого або синюватою, до бурого або повністю чорного. Як правило, грибкові колонії з’являються поступово спочатку у вигляді одиничних точок, потім плями стають більше і розростаються.
При збільшенні за допомогою мікроскопа можна виявити структуру цвілі. Вона являє собою тонкі нитки з кульками, які є нічим іншим, як спорами. Вони активно розмножуються і розкидають нові кульки, в результаті, як то кажуть, «біда не приходить одна» – грибок росте групами (колоніями), які прагнуть захопити побільше простору.
Найчастіше мешканці помічають цвіль на укосах пластикових вікон. Але, це не обов’язково. Даний вид грибків невимогливий до оточуючих його умов. Він може адаптуватися і розмножуватися на різних поверхнях, в тому числі штукатурці, дереві, папері, текстильних матеріалах, бетоні і пластикові.
До речі, якщо спочатку візуально грибок не помітний (припустимо, розмножується в дрібних щілинах), то до додаткових ознак його присутності в житлі відноситься стійкий затхлий запах. Найчастіше він нікуди не зникає навіть при регулярному провітрюванні.
Потім, якщо пліснявий наліт активно розмножується і поширюється, то з’являються описані вище точки і плями характерною забарвлення. Після грибок починає руйнувати оздоблення, в тому числі штукатурку, шпалери, різні малярські покриття (фарбу і т.д.).
Найкраще цвіль на укосах і інших поверхнях розмножується при сприятливих для цих організмів умовах, а саме при високій вологості і теплої температурі повітря. Оптимальними умовами для цього грибка буде вологий (близько 60% і вище) і теплий (від 20 і до 35 градусів Цельсія, а іноді навіть від +15 °C) домашній мікроклімат, а також кисле середовище (pH нижче 7).
Дома подібне буває при надмірній вологості, а вона веде до утворення конденсату, або ж порушення нормального повітрообміну, що викликає застій повітря або інші негативні явища. На практиці грибок може з’явитися при:
Пластикові вікна при закритих стулках максимально герметичні. Через це ймовірність появи конденсату, застою теплого і вологого повітря в приміщенні збільшується. Волога збирається на підвіконні, поверхнях профілю, схилах, а потім тут може виникати пліснявий грибок.
Цвіль на укосах, безумовно, є небажаним гостем. При цьому неприємна естетика насправді виступає не найголовнішою проблемою. Є й більш небезпечні наслідки, до яких може приводити цей вид грибка.
Грибні спори, а точніше мікотоксини, які вони виробляють, вважаються небезпечною рослинною отрутою. Вони навіть при незначних концентраціях підвищують ризики для загального самопочуття і здоров’я людини в цілому. До того ж грибок активно розмножується, так що ймовірність захворювань тільки зростає. До найпоширеніших проблем зі здоров’ям через цвілі відносяться:
У цьому переліку є дійсно небезпечні захворювання, ось чому, якщо з’являється цвіль на укосах, як боротися з нею – вкрай актуальне, важливе питання. А те, що погано людині стає не відразу, часом здатне зіграти злий жарт, тобто вирішувати проблему ми не поспішаємо, а грибок повільно, але впевнено руйнує наше здоров’я.
Головне завдання в боротьбі з пліснявими грибками на вікнах – уникнути сприятливих умов для її розвитку. Для цього потрібно знизити вологість (хоча дуже низька – менше 40% – теж не бажана) і підтримувати в приміщенні температуру повітря від 18 до 22°C. А ще не варто забувати про нормальну вентиляцію і провітрювання.
Але, якщо цвіль вже є, то таким чином її вже не прибрати. Поверхням, які вона вразила, потрібна спеціальна обробка. Виділяють два види ефективного впливу:
Найчастіше використовується саме хімічна обробка. Послідовність дій така:
Надалі потрібно стежити, щоб грибки знову не з’явились на поверхнях вікна і отвору.
Видалити цвіль на укосах не так просто, як здається, і велика кількість спеціалізованої побутової хімії не повинно заспокоювати. Простіше і ефективніше попередити проблему, прийнявши профілактичні заходи.
Потрібно підтримувати оптимальні для житлового приміщення параметри вологості і температури. Для цього потрібно придбати відповідно гигрометр з термометром і контролювати мікроклімат.
При появі конденсату потрібно протирати вологу з підвіконня, рами і укосів, з’ясувати причини його утворення. Можливо, варто зробити наступне:
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00