Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

ДВЕРІ НА БАЛКОН: ВИДИ КОНСТРУКЦІЙ ТА МАТЕРІАЛИ

Двері на балкон — один із найважливіших елементів інтер’єру в будинку. Від їх якості залежить рівень захищеності від протягів, холоду, бруду, вторгнення сторонніх осіб. Існує багато різновидів за розмірами, конструкцією, матеріалом виготовлення. Не можна однозначно сказати, які з них найкраща, оскільки це залежить від клімату, планування, особистих уподобань.

Вибираючи виріб, потрібно звертати увагу на його стійкість до зовнішніх факторів, спосіб відкриття, конструкцію. Він має щільно прилягати до рами, бути надійним та зручним у використанні, підходити під загальний інтер’єр та планування кімнати.

ОСОБЛИВОСТІ ТА ВИДИ БАЛКОННИХ ДВЕРЕЙ

Специфіка балконних дверних перегородок у тому, що за фактом вони є збільшеним вікном, що використовується для виходу назовні. Вони виготовляються та перевіряються, виходячи з технічних вимог до вікон.

Від вхідних та міжкімнатних балконних конструкцій, в основному, відрізняються петлями. Перші повинні витримувати від 100000 до 500000 циклів відкривання-закривання, тоді як до балконних вимог значно менше — від 20000 циклів.

Залежно від критеріїв виділяють такі види:

 • розташування щодо вікна: окремо стоять або комбіновані балконні блоки;
 • механізм відкривання: розстібні, розсувні, поворотні, поворотно-відкидні;
 • конструктивне виконання: одностулкові, двостулкові;
 • матеріал виконання: із ПВХ, алюмінію, дерева, скла;
 • Зовнішній вигляд: суцільний склопакет у рамі, дві засклені половинки, розділені перемичкою, нижня половина закрита дерев’яною фільонкою або сендвічем.

Двері на балкон повинні підходити за параметрами отвору. Стандартна ширина може змінюватись в межах 60-90 см, а висота 200-210 см. В індивідуальних плануваннях можуть використовуватися і більш габаритні параметри. Найкраща модель та, яка ідеально підходить під планування приміщення, розміри отворів, кліматичні особливості району та умови експлуатації.

Щоб заощадити час клієнта, компанія «Стандарт вікна» може виготовити балкон під ключ у Києві. Інженери самі прийдуть до замовника, оцінять спектр робіт, зроблять виміри та розроблять варіанти виконання. На сайті компанії є калькулятор вартості балкона, за допомогою якого можна самостійно зробити попередній розрахунок необхідної суми коштів.

РОЗТАШУВАННЯ ДВЕРЕЙ ЩОДО ВІКНА

Вироби можуть встановлюватися окремо або являти собою цілісний блок. У першому випадку їх розділяє частина стіни, у другому — лише рама. Дверні конструкції можуть розташовуватися праворуч, ліворуч від вікна, у середині. Виконання та встановлення залежить від розмірів, планування приміщення.

При монтажі важливо пам’ятати, що стулка повинна відкриватися у більшу частину кімнати. Якщо планується встановити шафу на балкон, стулки при відкритті не повинні з ним стикатися, оскільки це з часом призведе до псування майна.

При використанні розпашного способу рекомендується, щоб виріб відкривався усередину — якщо на лоджії хтось випадково закриється, перешкоду буде легко розкрити, потягнувши на себе. Можна вибрати і відкриття від себе. Про це слід обов’язково повідомити виробника.

МЕХАНІЗМ ВІДКРИВАННЯ

Усього можна виділити чотири способи відкривання. Кожен з них має свої плюси та мінуси:

 1. Розпашний. Найбільш простий, довговічний та стійкий до поломок варіант. Добре захищає від холоду та протягів, надійно ізолює від шуму. Єдине, що він вимагає – наявність певного простору для розгортання виробу.
 2. Розсувний. За допомогою спеціальних роликів один або два блоки рухаються спеціальними рейками. Вони можуть мати ручки або розсуватися без них. Цей вид відноситься до “холодного” типу перегородок. Розсувні двері на балкон встановлюються лише за умови його скління, в районах із теплим або помірним кліматом без сильних вітрів, протягів.
 3. Поворотний. Зручний, багатоваріантний механізм. Стулка вертикально обертається навколо осі і може відкриватися праворуч, ліворуч, від себе, на себе. Такий варіант рекомендується використовувати тільки на утеплених, засклених лоджіях, так як конструкція легка і не здатна повністю захистити кімнату від холоду, вітру.
 4. Поворотно-відкидний. Рама не лише відкривається повністю, а й відкидається боком на 30 градусів для провітрювання.

Таким чином, під час вибору механізму слід враховувати розміри приміщень, кліматичні особливості, умови експлуатації.

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ

Двері на балкон можуть мати різне виконання. За цим критерієм виділяють такі моделі:

 1. Одностулкові з суцільним склопакетом або горизонтальною перемичкою. За наявності перемички в нижню частину може встановлюватись сендвіч-панель — пластикова вставка. За методом відкривання бувають поворотними та поворотно-відкидними (передбачають функцію провітрювання). Модель ідеально підходить для малогабаритних приміщень та невеликих отворів.
 2. Одностулкові з кватиркою або фрамугою. Зверху передбачається наявність глухої додаткової частини, що відкривається. Ці моделі розроблені для кімнат з високими отворами, відповідно до обмежень по висоті фурнітури.
 3. Класичні двостулкові. Одна стулка глуха, а друга може бути поворотною або відкидною. Виріб виконується із суцільним склопакетом або з перемичкою. У другому випадку з метою економії нижню частину можна виконати із сендвіч-панелей.
 4. Двостулкові з двома половинками, що відкриваються. Між стулками розташовується вертикальна перемичка – імпост. Вона служить для збереження геометрії ПВХ, зберігає щільне прилягання половинок по всьому периметру, забезпечує надійну тепло- і шумоізоляцію. Можна вибирати поворотний та поворотно-відкидний спосіб розорювання.
 5. Штульпові. Передбачають дві частини, що відкриваються без вертикальної перемички. Одна половинка активна, а інша — тимчасово стаціонарна, але за необхідності також відкривається. Стаціонарна стулка фіксується шпінгалетами. Як правило, встановлюються для великих прорізів при необхідності швидко збільшити прохід.
 6. Фрамужні двостулкові. Передбачають наявність додаткової верхньої глухої частини. Застосовуються в приміщеннях з високими отворами. Фрамуга дозволяє знизити тиск, який стулки роблять на петлі.

Пластикові двері на балкон можуть бути виконані в будь-якому з цих варіантів.

З ЯКОГО МАТЕРІАЛУ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ДВЕРІ НА БАЛКОН?

У виробництві використовуються різні матеріали. Щоб вибрати найбільш підходящу модель, слід розглянути особливості кожного з них:

 1. ПВХ. Найпоширеніший матеріал, оскільки він має гарні експлуатаційні характеристики і доступний у ціні. Серед переваг: довговічність, відмінний рівень шумо- та теплоізоляції, стійкість до низьких, великих температур та їх коливань, вологи, ультрафіолетових променів. Їх можна ламінувати. При цьому для забезпечення тривалої служби за фурнітурою та ущільнювачем необхідний регулярний догляд.
 2. Алюмінієвий профіль. Серед переваг матеріалу: легкість, пожежна безпека, екологічність, прийнятна ціна, можливість виготовляти будь-які форми та розміри, довговічність. Вибираючи цю позицію, потрібно враховувати, що алюмінієвий профіль схильний до утворення подряпин, по тепло- і шумоізоляції поступається конструкціям з ПВХ.
 3. Дерево. У виробництві найчастіше використовується клеєний брус зі склопакетами або фільонками з натуральної деревини або МДФ. Вироби мають високі шумо- та теплоізоляційні властивості. Вони екологічні, мають шляхетний зовнішній вигляд. При цьому їхня вартість досить висока. Позиція не підходять для незасклених приміщень, оскільки волога їх руйнуватиме.
 4. Скло. Такі позиції не мають каркаса, пересуваються за допомогою фурнітури, що управляє. У процесі виготовлення застосовується товсте скло або триплекс, завдяки чому забезпечується надійність. Вироби допомагають зорово збільшити приміщення, максимально наповнити його світлом. Однак вартість такого варіанта є досить високою. Такі моделі важкі, характеризуються невеликим рівнем герметичності та шумоізоляції.

Таким чином, на сьогодні найдоступніше та практичне рішення — придбання позицій із ПВХ. Купити пластикові двері можна за різною ціною, вона залежить від конструкції, механізму відкриття, розмірів склопакета. Найбільш економний варіант — одностулкові моделі з горизонтальною перемичкою та нижньою сендвіч-панеллю.