Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Догляд за пластиковими вікнами: основні правила та рекомендації

Металопластикові віконні конструкції в порівнянні з традиційними дерев’яними вікнами можна максимально невибагливими і простими в експлуатації і обслуговуванні. Підфарбовування і лакування, утеплення на зиму, видалення забруднень з дрібних щілин в деревині – всього цього точно не буде потрібно власникам сучасних ПВХ-виробів. Але це зовсім не означає, що догляд за пластиковими вікнами взагалі не потрібно. Чистити профіль і скло, виконувати інші нескладні роботи все ж потрібно, особливо, якщо ви розраховуєте на тривалу працездатність і не хочете займатися ремонтом згодом. Ми розповімо, як доглядати, з якою періодичністю і за допомогою чого.

 

ДОГЛЯД ЗА ПЛАСТИКОВИМИ ВІКНАМИ: ПОРАДИ ПЕРШОЇ НЕОБХІДНОСТІ

Механічну міцність віконних конструкцій не варто переоцінювати. Самим чутливим до ударів є склопакет, особливо якщо він не передбачає триплекса або загартованих стекол. Профільну систему теж варто оберігати від механічних пошкоджень. Крім сильних ударів, ПВХ не слід гріти (праски, чайники і плойки варто тримати подалі) і піддавати дії абразивних матеріалів.

Потрібно пам’ятати, що пластикові вікна герметичні. Плюс в тому, що вони майже не пропускають холод з вулиці. Потенційний мінус (при проблемній природної вентиляції) – можливість появи конденсату. Для його усунення пластикові вікна слід частіше відкривати на провітрювання, ніж дерев’яні аналоги.

При дотриманні базових рекомендацій догляд за пластиковими вікнами буде максимально простим: треба буде лише очищати конструктивні елементи і стежити за тим, щоб окремі комплектуючі не вийшли з ладу. Розберемо по порядку.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА СКЛОМ?

Очищення стекол пластикових і дерев’яних вікон не відрізняється. Для миття варто використовувати рідкі розчини без абразивних речовин і розчинників в складі. Подібних коштів у продажу досить в будь-якому супермаркеті, тому відвідувати спеціалізовані магазини не потрібні. Протирати скло варто за допомогою мікрофібри. Такі ганчірочки не залишають розлучень і не вимагають використання додаткової хімії, розрахованої на ту ж мету.

Сучасні склопакети герметичні, тому всередину бруд або пил не потрапляє. Якщо замість звичайних стекол застосовуються спеціальні, наприклад, тоновані, то ніяких відмінностей з точки зору догляду за металопластиковими вікнами все одно немає.

Періодичність миття: від двох разів на рік (перед теплим і холодним сезоном) або в міру забруднення.

ОЧИЩЕННЯ ПЛАСТИКОВОЇ РАМИ

ПВХ, з якого зроблені віконні профілі, характеризується максимально простим відходом. Для очищення від пилу і забруднень з боку приміщення в більшості випадків досить просто скористатися сухою або вологою ганчіркою. Періодичність прибирання від 1-2 тижнів до місяця. Все залежить від швидкості накопичення пилу та / або бруду.

З боку вулиці очищення виконується рідше: зазвичай двічі на рік (разом з миттям стекол). Тут забруднень може бути більше, а для швидкого їх видалення зазвичай використовується побутова хімія. Основні поради по її вибору:

  • не використовуйте засоби з кислотою, спиртом, ацетоном або бензином в складі. Вони можуть пошкодити лицьову поверхню, пластик змінить колір, на ньому можуть з’являтися мікротріщини;
  •  краще відмовитися від коштів з концентрованою лугом і / або хлором. Вони також негативно впливають на пластик;
  •  оптимальний варіант – знежирюючі склади, використовувані для миття посуду або ж спеціалізовані товари для догляду за металопластиковими вікнами (його профілем). Вони добре справляються з забрудненнями і не шкодять поверхні.

ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Уваги з боку власника вимагають і інші компоненти сучасної віконної конструкції. Ось ще кілька слушних порад по догляду за пластиковими вікнами:

  • Слід періодично протирати гумовий ущільнювач. Для цього краще використовувати губку або ганчірку, яка змочена в мильному розчині. Видалення забруднень з цього аксесуара дозволить продовжити термін його служби. Додатково варто обробляти ущільнювач силіконовим маслом або гліцерином, що допоможе йому довше підтримувати високу еластичність і не покритися тріщинами. Якщо знос вже суттєвий, то аксесуар треба замінити на новий.
  •  Раз на рік рекомендується змащувати всі рухомі вузли фурнітури. Перевагу слід віддавати таким мастильних матеріалів, які після нанесення (або розпилення) формують рівномірний і тонкий шар. В процесі експлуатації також потрібно стежити за тим, щоб між фурнітурними вузлами не потрапляли сторонні предмети.
  •  Віконна ручка не повинна розхитуватися або навпаки працювати занадто туго. З останнім зазвичай допомагає мастило фурнітури. Щоб усунути розхитування, треба підтягнути ослаблені гвинти.