Металопластикові віконні конструкції в порівнянні з традиційними дерев’яними вікнами можна максимально невибагливими і простими в експлуатації і обслуговуванні. Підфарбовування і лакування, утеплення на зиму, видалення забруднень з дрібних щілин в деревині – всього цього точно не буде потрібно власникам сучасних ПВХ-виробів. Але це зовсім не означає, що догляд за пластиковими вікнами взагалі не потрібно. Чистити профіль і скло, виконувати інші нескладні роботи все ж потрібно, особливо, якщо ви розраховуєте на тривалу працездатність і не хочете займатися ремонтом згодом. Ми розповімо, як доглядати, з якою періодичністю і за допомогою чого.
Механічну міцність віконних конструкцій не варто переоцінювати. Самим чутливим до ударів є склопакет, особливо якщо він не передбачає триплекса або загартованих стекол. Профільну систему теж варто оберігати від механічних пошкоджень. Крім сильних ударів, ПВХ не слід гріти (праски, чайники і плойки варто тримати подалі) і піддавати дії абразивних матеріалів.
Потрібно пам’ятати, що пластикові вікна герметичні. Плюс в тому, що вони майже не пропускають холод з вулиці. Потенційний мінус (при проблемній природної вентиляції) – можливість появи конденсату. Для його усунення пластикові вікна слід частіше відкривати на провітрювання, ніж дерев’яні аналоги.
При дотриманні базових рекомендацій догляд за пластиковими вікнами буде максимально простим: треба буде лише очищати конструктивні елементи і стежити за тим, щоб окремі комплектуючі не вийшли з ладу. Розберемо по порядку.
Очищення стекол пластикових і дерев’яних вікон не відрізняється. Для миття варто використовувати рідкі розчини без абразивних речовин і розчинників в складі. Подібних коштів у продажу досить в будь-якому супермаркеті, тому відвідувати спеціалізовані магазини не потрібні. Протирати скло варто за допомогою мікрофібри. Такі ганчірочки не залишають розлучень і не вимагають використання додаткової хімії, розрахованої на ту ж мету.
Сучасні склопакети герметичні, тому всередину бруд або пил не потрапляє. Якщо замість звичайних стекол застосовуються спеціальні, наприклад, тоновані, то ніяких відмінностей з точки зору догляду за металопластиковими вікнами все одно немає.
Періодичність миття: від двох разів на рік (перед теплим і холодним сезоном) або в міру забруднення.
ПВХ, з якого зроблені віконні профілі, характеризується максимально простим відходом. Для очищення від пилу і забруднень з боку приміщення в більшості випадків досить просто скористатися сухою або вологою ганчіркою. Періодичність прибирання від 1-2 тижнів до місяця. Все залежить від швидкості накопичення пилу та / або бруду.
З боку вулиці очищення виконується рідше: зазвичай двічі на рік (разом з миттям стекол). Тут забруднень може бути більше, а для швидкого їх видалення зазвичай використовується побутова хімія. Основні поради по її вибору:
Уваги з боку власника вимагають і інші компоненти сучасної віконної конструкції. Ось ще кілька слушних порад по догляду за пластиковими вікнами:
Ваша заявка прийнята. Максимально швидко з Вами зв'яжеться наш менеджер!
Якщо у Вас термінове питання, телефонуйте +38 (044) 587 57 55, ми завжди раді допомогти.
Працюємо з 8:00 до 23:00 в Сб-Нд з 9:00 до 18:00