Каталог товарів
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів
Каталог товарів
(050) 65-55-216
Зателефонуйте нам
Працюємо з 8:00 до 23:00 без вихідних
Каталог товарів

Дерев'яні вікна ще актуальні?

В даний час заслуженими лідерами з продажу є пластикові віконні системи, хоча від них намагаються не відставати і дерев'яні вікна. Їх позиціонують, як більш екологічну альтернативу профілю ПВХ.

окна деревянные

Відразу варто відзначити, що сучасний віконний блок з дерев'яного профілю зовсім не схожий на традиційні радянські «столярки» — всім відомі подвійні вікна, які залишилися ще в багатьох будинках. Вони виготовляються з клеєного бруса з різних порід деревини (сосна, модрина, дуб), який добре просушений і покритий спеціальним захисним складником. Рама з такою структурою:

 • водостійка, не боїться вологи та опадів;
 • витримує широкий температурний діапазон, від -50 до + 50°С;
 • приблизно на 40% міцніше порівняно з цільними конструкціями;
 • дозволяє встановлювати класичні сучасні склопакети;
 • має свою повнофункціональну фурнітуру.

Звучить привабливо, особливо аргументи на користь натуральності, екологічності та солідного зовнішнього вигляду. Проте насправді все далеко не так райдужно, тому виграє установка вікон з ПВХ, як мінімум через вдвічі нижчі ціни.

Чому дерев'яні вікна не так популярні, як пластикові?

ПВХ-профіль, з якого виробляється віконна рама, виготовляється з полівінілхлориду з додаванням присадок, пластифікаторів і ряду інших речовин, які покращують його технічні характеристики і стабілізують матеріал. Незважаючи на складний хімічний склад і повну синтетичность, пластикові вікна за результатами чисельних лабораторних випробувань і практичної експлуатації нешкідливі для людей.

Експлуатаційні характеристики дерев'яного профілю забезпечуються не стільки основою з деревини, скільки її просоченням безліччю хімічних засобів. Саме останні гарантують рамі з дерева довговічність і стійкість до оточуючих чинників, запобігають гниттю і зберігають зовнішній вигляд. З цього випливають цікаві висновки:

 • натуральність дерев'яних вікон досить умовна — «хімії» в них трохи менше, ніж в ПВХ конструкціях;
 • термін служби рами з дерева безпосередньо залежить від того, яка порода деревини використовувалася у виробництві;
 • «дихаючі» властивості деревини втрачаються в результаті всіх етапів обробки і накладення захисних шарів.

До слова, щодо повітрообміну. Незважаючи на те, що в «столярках» дерев'яна рама теж регулярно фарбується, що порушує її повітропроникність, велика кількість щілин забезпечує природний і достатній повітрообмін. Чого не можна сказати про сучасні дерев'яні віконні блоки. У добу вони пропускають до 3 кубометрів повітря. Цього достатньо, щоб уникнути відчуття затхлості і застою, виникнення цвілі, але для життя зовсім мало.

Пластикові вікна мають приблизно таку ж пропускну здатність. Це справедлива плата за герметичність, тепло- і звукоізоляцію. Проблема нестачі повітря вирішується за рахунок установки в конструкцію системи вентиляції, а також мікрощілинного провітрювання.

Що стосується основних характеристик, то тут пластикові і дерев'яні вікна показують приблизно рівні показники: теплоізоляцію, звукоізоляцію, світлопропускну здатність, функціональність. До слова, коли мова йде про сучасні моделі, то питання, як утеплювати дерев'яні вікна, навіть не виникає — з цим параметром у них все гаразд. Єдине, на що слід звернути увагу, так це стежити за тим, щоб стулки залишалися герметичними.

Як утеплювати дерев'яні вікна старого формату? Для цього необхідно просто закласти всі щілини між рухомими стулками ватою або поролоном, і поверх них заклеїти поглиблення малярським скотчем.

Термін служби пластикових і вікон з дерева

Це одне з найважливіших питань, яким часто задаються перед покупкою віконного комплекту. І тут ми можемо навести такі цифри:

 • Хороші металопластикові вікна розраховані на службу від 30 років, що більш ніж відповідає держстандартам. Однак у різних елементів термін експлуатації відрізняється. Найдовговічнішими частинами є склопакети і рама (до 50 років). Найменші терміни експлуатації мають гумки ущільнювачів і фурнітура (до 15 років). Щоб продовжити термін життя конструкції, бажано проводити регулярний догляд і обслуговування основних функціональних деталей, а при необхідності — і ремонт пластикових вікон.
 • У дерев'яних виробів середній час експлуатації — близько 50 років. Однак він сильно коливається в залежності від якості і породи деревини. Для сосни він зазвичай не перевищує 40 років, для модрини становить близько 60 років, а для дуба аж до 90 років. Знову ж таки, все впирається в якість і вид матеріалу. Для фурнітури і склопакетів показник відповідає тому, що описали в попередньому пункті.

З ПВХ-профілем все досить зрозуміло. Досить вибрати оригінальний хороший профіль, вивчивши ціни на пластикові вікна і обравши той варіант, який буде відповідати бюджетним можливостям. У випадку з дерев'яними конструкціями якість перевірити буде значно складніше.

Таким чином, чисто номінально вікна з рамою з брусу можуть прослужити довше. Тільки ось на практиці їм потрібно розширений і набагато більш ретельний догляд.

Матеріали і види деревини

Як правило, у виробництві рам для віконних систем в даний час використовується чотири основних види деревини:

 1. Сосна. Найбільш доступна, легка і зручна в обробці. Однак вона має неоднорідну внутрішню структуру, через що страждає дизайн і зовнішній вигляд конструкції. Крім того, має скромні показники довговічності.
 2. Ясень. Порода характеризується естетично приємною структурою, яка за красою порівнюється з дубом. Вона стійка до вологи, погодних негараздів, перепадів температур. Відмінна властивість — висока твердість. Що стосується вартості, то матеріал відноситься до середньої цінової групи. Недоліком вважається вихід назовні з часом натуральних смол і інших речовин з породи.
 3. Модрина. Має яскраво виражену деревну текстуру, яка виглядає вкрай симпатично, благородно в будь-якому інтер'єрі. Порода набагато міцніше і якісніше сосни, хоча і поступається дубу. Її також можна віднести до середньої цінової групи ближче до верхньої межі.
 4. Дуб. Справжній ексклюзив. Максимально міцна деревина, яка стійка до всіх факторів навколишнього середовища, навіть до комах-шкідників. Дубове вікно має благородний, солідний і дійсно гарний вигляд, збагачуючи будь-які інтер'єри. Використовується не так часто через дуже високу ціну готової продукції.

Є й чимало і інших порід, проте всі вони за властивостями приблизно схожі на один з перерахованих вище варіантів. Орієнтуватися тут можна, як на вартість, так і на візуальні якості.

Обмеження для форми вікна

Наша компанія пропонує віконні конструкції самих різних форм, крім прямокутних: круглі, арочні, трикутні, трапецієподібні, шестикутні. Однак мало хто знає, що є обмеження за розмірами і деяких форм, обумовлені чисто технологічними особливостями виробництва.

Є обмеження на розміри склопакетів. По-перше, співвідношення сторін не може бути більшим, ніж 1:5 для пакетів незалежно від формул. Також вкрай не рекомендується виготовляти пакети розмірами 30х30 см. Граничні значення площі скління в залежності від товщини скла:

 • все по 4 мм — до 2,7 м2;
 • зовнішнє 6 мм, середнє і внутрішні по 4 мм — до 4 м2;
 • зовнішнє і внутрішнє по 6 мм, середнє 4 мм — до 6 м2;

Що стосується поширених стандартів, то вони складають 2.2, 3.2 і 4.9 м2 відповідно. Однак ми рекомендуємо замовляти пакети площею до 2,2 м2. Ціна склопакетів такого формату виявляється найбільш вигідною.

Поговоримо про технологічні обмеження пластикових конструкцій:

 • мінімальний радіус арочної гнучкі становить 30-35 см;
 • кут зварювання (трапецієподібні, трикутні блоки) не може бути менше 30°;
 • в стулці трапецієподібного вікна верхній кут має становити 75-80°;
 • в разі, якщо стулка НЕ ​​прямокутної форми, сторона петлі повинна бути рівною або більше самої стулки.

Що стосується дерев'яних вікон, то рекомендовані обмеження за розмірами рухомих стулок становлять 120х180 см, а для балконних дверей — 90х230 см.

Про всі нюанси і технологічні особливості вікон ви можете дізнатися більш детальну інформацію, звернувшись за консультацією до менеджера «Стандарт вікна». Він із задоволенням відповість на всі ваші запитання.