Питання про запотівання металопластикових вікон турбує більшість людей, у яких вони встановлені. Майже всі люди в перший раз побачивши накопичення води у власних недавно встановлених металопластикових вікнах, відразу починають звинувачувати в дану подію компанію, яка встановлювала конструкції. Може, був неправильно зроблений монтаж, може вікна неякісні, починають відразу ж думати люди. Ніколи не поспішайте робити такі висновки. Прочитайте ці представленими на цій сторінці і ви зрозумієте, чому з’являється конденсат і яким чином його можна побороти.
Волога, яка утворюється при переході елемента з газоподібний стану в більш водянисте і іменується конденсатом. Давайте розберемо простим і наочним способом. Для житлового приміщення температура в середньому тримається на рівні + 20 ° С, найоптимальніший відсоток вологості близько 60%. Значить що при температурі повітря в приміщенні більш + 12 ° С, значить буде утворюватися конденсат.
Чому запотівають пластикові вікна
Металопластикові вікна запотівають в тому випадку, якщо температура досить низька на її поверхні, або в приміщенні присутня значна волога. Через це в вашій оселі можливі самі распространительно проблеми. Найголовніший пункт – це те, що вікна не зберігають тепло, а друга – повітрообмін.
Причиною того, що нові металопластикові вікна запотівають в більшості випадків, вважається недотримання стандартного повітрообміну. Якщо їх порівнювати з дерев’яними вікнами, в яких надмірна вологість мала можливість виступати за допомогою різноманітних щілин, а також тріщини, то нові високоякісні металопластикові конструкції володіють досконалою герметичність. Дану труднощі можна вирішити допомогою звичайного провітрювання. Все що потрібно, це відкривати пластикове вікно на провітрювання один-два рази на день по 10-20 хвилин. Це не складе ніяких труднощів. А для таких випадків, можна використовувати спеціальну фурнітуру з функцією мікропровітрювання. Даний тип фурнітури – це чудове рішення труднощів провітрювання в зимовий період. Циркуляція повітря відбувається у відсутності помітного зменшення температури в приміщенні.
Значимість нормальної роботи повітрообміну в приміщенні дуже важлива. Вам слід зробити обхід по своїй квартирі в пошуку решіток для вентиляції на кухні і ванній кімнаті. При наявності проблем, їх необхідно усунути. Якщо у вас є можливість, дізнайтеся в ЖЕКу, коли вони проводять чистку вентиляційних шахт і проводять її вони взагалі. Адже, засмічений канал буде перешкоджати попаданню свіжого повітря в квартиру. Бувають ще такі випадки, що ваші сусіди над вами або внизу могли повністю перекрити фільтровентиляційний шлях. Якщо це дійсно так, у вас є повне право вимагати відновити вентиляційний стояк. Проконтролювати, як працює вентиляційна труба дуже просто. Перевірити чи є тяга можна за допомогою звичайної сірники. Якщо полум’я відхиляється в сторону або його зовсім здуває, значить тяга присутня і не потрібно хвилюватися або переживати.
Від неправильного монтажу потіють пластикові вікна
Перед покупкою металопластикових вікон уважно вибирайте їх серед великого вибору. Пам’ятайте, що дана покупка на довгі роки. У монтажників нашої компанії є чіткі правила та інструкції, яких вони дотримуються. Саме регламентовані процедури допоможуть з точністю до міліметра встановити новенькі металопластикові конструкції.
Правильний монтаж металопластикового вікна, складається з таких пунктів:
Демонтаж старих дерев’яних або пластикових конструкцій.
Підготовка віконного отвору до майбутнього монтажу.
Монтаж металопластикового вікна на клини.
Виставлення конструкції за рівнем і його кріплення на спеціальні монтажні кріплення.
Запінення вікна точно по швах.
Монтаж паро- і гідроізоляційних монтажних стрічок. Про цей пункт багато хто забуває, хоча це і є правильний Евромонтаж вікон.
І останній пункт – це обробка укосів.
Чому пітніють пластикові вікна в приватному будинку
Для запобігання проблеми з втратою тепла можна зробити зовнішнє утеплення будинку або стіни. Для підвищення температури кімнати і металопластикового вікна роблять утеплення фасадної частини. Такий процес дозволяє запобігти появі конденсату. Природно дуже важливо не забувати про правильну установку віконних конструкцій. Потрібно ефективно використовувати віконний отвір, укоси необхідно виконувати з теплоізоляцією, утеплити вільний простір під підвіконням.
Так само необхідно зосередити інтерес на систему опалення. Якщо у вашому будинку стоять старі чавунні батареї, які були встановлені ще при будівництві, то вам потрібно подумати про їх заміну на більш нові та сучасні. Якщо у вас є можливість, зробіть теплу підлогу.
Чому пітніють пластикові вікна і як з цим боротися
У разі запотівання металопластикових вікон наша компанія рекомендує вам дотримуватися наступних пунктів по боротьбі з конденсатом:
Регулярно провітрюйте приміщення в день по кілька разів на 10-20 хвилин. У зимовий період застосовуйте функцію щілинного провітрювання, яке дає повітрю безперешкодно циркулювати кімнаті.
Обов’язково перевірте витяжну систему. Якщо буде потрібно, очистіть трубу і приберіть зайвий сміття.
Встановіть невеликий підвіконня для того, щоб він не перешкоджав теплому повітрю підніматися на рівень вікна.
Гарантуйте високоякісну теплоізоляцію будівлі: утеплите стіну з вулиці, утеплите під підвіконням шматок стіни, робіть штукатурні, а також гіпсокартонні укоси виключно з теплоізоляцією.
Бажано встановлюйте вікна з енергозберігаючими склопакетами, вони істотно зменшують можливість їх запотівання. Якщо енергозберігаючі склопакети вам не по кишені або вважаєте, що це баловство, в такому випадку ставте двокамерні. Температура внутрішнього скла буде куди більше, ніж раніше.
Перегляньте ваші домашні справи, наприклад випрані речі сушити на кухні категорично не можна. Також не забудьте про вазонах і кольорах, вони впливають на вологість у вашому приміщенні.
Намагайтеся ліквідувати всі передбачувані джерела вогкості. До даного пункту можна віднести дощ, протікання води з щілин через дах, застій води в підвалі або на горищі.
Тепла підлога – це непогана можливість отримати комфорт, тепло і затишок в приміщенні, але і зможе допомогти зменшити можливість запотівання металопластикових вікон.